Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

mikina34 11:04, 25 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Sylwio, mam na tyle mało gatunków roślin w ogrodzie, że jeszcze jestem w stanie je spamiętać, co innego Twoja kolekcja

Haniu, one bardziej limonkowe są niż zółte z tendencją do zielenienia. Na tej rabacie mam akurat większość roślin w kolorze od jasnej do ciemnej zieleni, ładnie się wszystko komponuje.

A swoja droga poproszę o rozszyfrowanie miskanta, kupowany z etykietką Graziella, raczej nią nie jest uwielbiam go, bo w drugim roku po posadzeniu tworzy piękna około trzymetrową kępę - kłosy w pierwszej fazie ciemnoczerwone, potem białe. Liść dość szeroki z białym paskiem

08.2017


09.2018



____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 11:09, 25 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 12:25, 25 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Dla Sylwii - liście klona Brandywine

05.2018


10.2018


11.2018
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
sylwia_slomc... 12:35, 25 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Cudny jets utwierdziłam się w przekonaniu, że mi go bardzo, ale to bardzo potrzeba
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
makadamia 12:50, 25 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Cudo! Choroby go nie łapią?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anka_ 13:42, 25 sty 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
mikina34 napisał(a)
... on naprawdę daje czadu, do tego ma takie że fajne ciemnozielone liście w pełni lata, ...

Brandywine miałam jeden sezon- w pierwszą zimę zjadły go zające. Ale muszę kupić ponownie. Przebarwia się cudnie, ale uwielbiałam go właśnie za tą cudną, głęboką zieleń w lecie.

Green Carpett ... ach, cudeńko. Uwielbiam tego berberysa. I jak kiedyś ogarnę koło domu to na całej połaci posadzę właśnie jego. Żałuję że na zdecydowanej większości ogrodu jest za mokro na berberysy.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
mikina34 14:03, 25 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
makadamia napisał(a)
Cudo! Choroby go nie łapią?

Na razie nic mu nie było, wygląda kwitnąco i też chyba mu pasuje miejsce, bo rośnie jak szalony
Z klonów mączniaka łapie tylko klon czerwonolistny, ale staram się w miarę szybko reagować.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 14:07, 25 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
anka_ napisał(a)

Brandywine miałam jeden sezon- w pierwszą zimę zjadły go zające. Ale muszę kupić ponownie. Przebarwia się cudnie, ale uwielbiałam go właśnie za tą cudną, głęboką zieleń w lecie.

Aniu kup koniecznie, mnie zachwyca swoja drogą niedobre zające, a fe


anka_ napisał(a)

Green Carpett ... ach, cudeńko. Uwielbiam tego berberysa. I jak kiedyś ogarnę koło domu to na całej połaci posadzę właśnie jego. Żałuję że na zdecydowanej większości ogrodu jest za mokro na berberysy.

Oj tak, on jest cały sezon naprawdę ładny, najpierw soczysto-zielony, potem łapie wszystkie odcienie pomarańczu, na dużej przestrzeni jakby taki szpaler posadzić, byłoby pięknie
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
AnnaCh 19:21, 25 sty 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Kojarzą Twój awatar, a tu patrzę wątek jest, to zajrzałam, szczególnie, że Cię kojarzę, chyba się poznałyśmy kiedyś u Karoli
Melduję się u Ciebie w wątku, przeczytałam od początku, pięknie masz już
Zapisałam sobie, że szpinak matador kupić
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Gruszka_na_w... 17:34, 26 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Z miskantem nie pomogę. Rozróżniam tylko ML i Giganteusa. Gracka mylę z Graziellą.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies