Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

makadamia 12:05, 23 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mikina34 napisał(a)


Asiu, masz racje z tymi deskami , ale niestety za blisko je poustawiałam i byłby problem ze swobodnym dojściem nie mówiąc już o wjechaniu taczką . Mam taki mały stołeczek, jest moim niezbędnikiem w warzywniku



Chodzi mi o coś takiego
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mikina34 12:09, 23 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Mirka napisał(a)
Wiesz co Monia, też mam posadzony żywopłot liściasty i wspominam sadzenie co 20 cm. Każdy dołek zaprawiałam bo u mnie też piach.
Jak często przycinasz ligustry?

Mireczko, to możemy sobie podać rękę
Ligustr to "działka" mojego eM-a, tnie 2 razy do roku, ja namawiam go do trzech cięć ale ponieważ on ma się nie wtrącać w moje poletko to siedzę cicho i się nie szarogęszę
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 12:12, 23 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
makadamia napisał(a)


Chodzi mi o coś takiego


Ależ to ładne jest muszę pokazać trzymającemu wiertarkę, może mi takie zmajstruje
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
sylwia_slomc... 12:42, 23 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Opisałam się na kompie i wysłać nie mogę bo mi neta wcięło nie wiedzieć czemu
Więc z tel jeszcze raz
Szpinak matadorto też mój ulubiony, ogromne liście ma i nie rozłazi się byle gdzie, cały sezon można mu listki podbierać
Warzywnik świetny, ściółka z kory między skrzyniami? Sprawdza się?
Zakupy nasion zacne, na rabaty jeszcze zamówisz

Ciągle się nie mogę przyzwyczaić, że ktoś odsyła do mojego ogrodu po inspiracje, to miłeg)do tej pory to ja za inspiracjami po innych ogrodach ganiałam i ganiam nadal
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 13:39, 23 sty 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mikina34 napisał(a)
Tak to wyglądało na początku





Witam się u Ciebie i podziwiam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mikina34 14:50, 23 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Pszczelarnia napisał(a)


Witam się u Ciebie i podziwiam.

Witam Cie Ewo serdecznie podziwiać to nie za bardzo jeszcze jest co, ale mam nadzieję, ze kiedyś, może... zaglądaj często, z przyjemnością skorzystam z Twojej bogatej wiedzy
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 14:55, 23 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
sylwia_slomczewska napisał(a)

Warzywnik świetny, ściółka z kory między skrzyniami? Sprawdza się?

Sylwio, to są coś a'la zrębki, kolega likwidował u siebie sad i miał sporo do wyrzucenia więc wpadłam na pomysł jak to wykorzystać zależało mi na tym żeby przykryć chwasty, trochę przerastają ale co jakiś czas pielę i jest całkiem przyzwoicie. Na razie nie mam innego pomysłu na to

sylwia_slomczewska napisał(a)

Ciągle się nie mogę przyzwyczaić, że ktoś odsyła do mojego ogrodu po inspiracje, to miłeg)do tej pory to ja za inspiracjami po innych ogrodach ganiałam i ganiam nadal

A widzisz plasujesz się w ścisłej czołówce


____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
deszczowymaj 19:26, 23 sty 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729


a taki mamy widok z końca działki aktualnie



Hej Monia Witam się serdecznie

Z wielką chęcią będę podglądać Twoje poczynania ogrodowe

Noo i muszę przyznać że to zdjęcie zrobiło na mnie ogromneee wrażenie ależ masz hektary,możesz na całego wyżyć się ogrodowo


Widziałam też,że Sylwia (nasz maratończyk ) już odwiedza Cię w wątku.. z całą pewnością da Ci całą masę pomysłów i inspiracji jak ogarnąć takie pole ma dziewczyna doświadczenie w tej dziedzinie
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
sylwia_slomc... 19:46, 23 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Boszsz widok czystej działki jak biała karta do zapisania, toż to cała masa możliwości
Ale wiem jak by się już chciało, żeby nie było tak czysto przestrzennie
Masa roślin potrzebna do obsadzenia.
Ale to wbrew pozorom nie takie trudneWystarczy dzielić wszystko co sie kupi lub dostanie lub już ma się do podziału i siać nasiona, ja siałam prosto w grunt na rabaty, ale u mnie było łatwo bo wiedziałam, że formalnego ogrodu nie chcę.
Druga sprawa to odległość końca od końca. Przestrzeń świetna do podziału na pokoje, jak u Kondzia, ale i Kondzio wziął pod uwagę przemieszczanie się i ścieżki ma wiodące linią prostą. U mnie ona faluje, lekko meandruje, ale prowadzi najkrócej do celu. Chodzi o to by nie zamordować się samym bieganiem z jednej strony ogrodu na drugą
Myślę, że ten pomysł z zagospodarowaniem najdalszego końca najbardziej naturalnie i najmniej wymagająco jest dobry, u nas się sprawdza. Czym od domu dalej tym bliżej natury jesteśmy
Trzeba też zrobić tak by optycznie działkę poszerzyć, zaplanować jakieś osie widokowe( niekoniecznie wzdłuż działki)i sprawić by ogród był ciekawy i nie odsłaniał na raz wszystkiego. Z tym u mnie najtrudniej bo właśnie ta górka i układ amfiteatralny, ale u Ciebie jest to możliwe i skorzystałabym z tego

Ot i odezwałam się nie proszona
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mikina34 09:21, 24 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
deszczowymaj napisał(a)


Hej Monia Witam się serdecznie

Z wielką chęcią będę podglądać Twoje poczynania ogrodowe

Noo i muszę przyznać że to zdjęcie zrobiło na mnie ogromneee wrażenie ależ masz hektary,możesz na całego wyżyć się ogrodowo


Widziałam też,że Sylwia (nasz maratończyk ) już odwiedza Cię w wątku.. z całą pewnością da Ci całą masę pomysłów i inspiracji jak ogarnąć takie pole ma dziewczyna doświadczenie w tej dziedzinie

Witaj Asiu oczywiście zapraszam, wpadaj kiedy masz ochotę, wszyscy goście mile widziani.
U mnie areały są ale pomyśl ile z tym pracy chociaż masz rację, wyżyć się można
Zajrzałam do ciebie, o matuchno u Ciebie to dopiero wykorzystanie przestrzeni i widzę, ze coś się kroi ciekawego kiedy inauguracja?
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies