Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

gogo 21:29, 17 paź 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Moniu, o przynoszone myszy możesz być spokojna, nie zabraknie
U mnie od dawna nie ma gryzoni, to są łapane po sąsiedzku i przynoszone do nas
Zapomniałam Ci napisać, że w kupowanych dla kotków karmach musi być tauryna.
Jest kotom niezbędna, żeby były zdrowe.
Zapomniałam napisać, że takie tamy bardzo ładne, cała reszta też
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Ania111 11:23, 22 paź 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
mikina34 napisał(a)
A w ogrodzie cały czas rewolucje, przerabiam długa rabatę, przesadzam i kombinuję jak koń pod górę Za sugestią Asi - Makadamii poszłam w nieformowany żywopłocik, trochę bukszpanu, trochę innych roślin, co z tego wyjdzie okaże sie wiosną co sie przyjęło i jak zareagowało na przesadzanki.
Takie są początki



Oj rewolucje na całego

Uwielbiam zmiany ,
____________________
Ania Spelnione marzenie
basia3012 01:19, 23 paź 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9455
Monia, taką sytuację z kotkami jak masz obecnie miałam około 10lat temu. Przy naszym domku letniskowym w lesie, właściwie to pod domkiem sąsiadów zamieszkały dwa małe kotki. Gdy przyjeżdżaliśmy tam to od razu przybiegały do nas. Musieliśmy codziennie wieczorem po pracy tam jechać aby je nakarmić. Zbliżała się zima i wiedziałam, że nie mogą tam zostać. Zabrałam je do domu, lekarz je zaszczepił, odrobaczył i codziennie wieszaliśmy ogłoszenia ze zdjęciami na przystankach. Udało się nam znależć im domy. Jeden "poszedł" na wieś ( nowi właściciele powiedzieli, że oni nie mają takiej książeczki zdrowia jak ten kociak, uśmieliśmy się ), a drugi na inne osiedle. Ale mieszkały u nas około 2 tygodni. Miały jeden pokój tylko dla siebie bo mieliśmy już dorosłego kota i jamnika. Kociaczki były cudne, jednak zwykłe mleko im nie służyło, jeden miał biegunkę.
Potem jeszcze przygarnęliśmy dwa dorosłe kotki i też każdemu udało się znależć dom. Co wieczór plakatowanie przystanków się odbywało aż do skutku.
Kilka lat temu jeszcze trzy szczeniaki znależliśmy w lesie ale im znależliśmy domy poprzez schronisko dla zwierząt. Po zawiezieniu ich do schroniska i kwarantannie, po dwóch dniach już szczeniaki były adoptowane. Miałam kontakt ze schroniskiem i taką informację otrzymałam.
Moniu, może i Twoim kotkom znajdziesz domy. Dobrej nocy zyczę.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
mikina34 08:40, 05 lis 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
gogo napisał(a)
Moniu, o przynoszone myszy możesz być spokojna, nie zabraknie
U mnie od dawna nie ma gryzoni, to są łapane po sąsiedzku i przynoszone do nas
Zapomniałam Ci napisać, że w kupowanych dla kotków karmach musi być tauryna.
Jest kotom niezbędna, żeby były zdrowe.
Zapomniałam napisać, że takie tamy bardzo ładne, cała reszta też

Haniu, dziękuję za wszystkie informacje nt kotków, to bardzo cenna wiedza dla mnie
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 08:41, 05 lis 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Ania111 napisał(a)



Oj rewolucje na całego

Uwielbiam zmiany ,

Aniu, ja też, tylko najczęściej tak namieszam, że potem dwa razy odkręcam szczęście, że te rośliny nie są przyspawane do miejsca i nie najgorzej znoszą moje wybryki
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
sylwia_slomc... 08:53, 05 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Fajnie te buksy na tym łuku wyszły
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mikina34 09:23, 05 lis 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
basia3012 napisał(a)
[...]
Moniu, może i Twoim kotkom znajdziesz domy. Dobrej nocy zyczę.


Basiu, naszych kotków nie trzymamy w domu, bo nas tam nie ma, nie wiem jak to będzie jak przyjdą silne mrozy, bo nie wyobrażam sobie żeby marzły pod tarasem, tam sie chowają i mają prowizoryczne legowisko. eMuś troszkę podkopał, włożył gruby styropian, na to pluszowe legowisko i tam siedzą. Chociaż mają przygotowaną budkę ze styropianu to na razie gardzą nią Coraz częściej chętnie wchodzą do środka jak przyjeżdżamy, a jesteśmy teraz codziennie, żeby dać im jeść.
Myślałam, żeby dać ogłoszenie ale serce by mi pękło jakby miały iść osobno, bo są bardzo zżyte ze sobą, tym bardziej, że to własnie Lucuś przyprowadził Lusię do nas bo dostał jedzenie. Liczę, że do mrozów eMus sie przekona sam do tego żeby siedziały w domku jak nas nie ma, tylko muszą sie nauczyć korzystać z kuwety, hmmm..
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 09:30, 05 lis 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
sylwia_slomczewska napisał(a)
Fajnie te buksy na tym łuku wyszły

Trochę ich mało jednak, porozmieszczałam to co było jak radziłyście i faktycznie fajnie wygląda tylko mogłoby być ich więcej. Cały brzeg właściwie już obsadziłam ale na razie sie nie nadaje do fotek
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 09:43, 05 lis 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Dawno nie wstawiałam nic ku pamięci, to najpierw sprzed mrozów, za to z poranna rosą

Klon Brandywine jeszcze w pełnej krasie



suche też ładne

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 09:52, 05 lis 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Niezmordowana Gaura w dwóch wersjach


nadszedł czas chryzantem


krwawniki w pełnej krasie


pięknie przebarwiona azalia i kiścień

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies