Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

mikina34 13:17, 26 paź 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
cd.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 13:23, 26 paź 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Po rozpogodzeniu nadal mokro wszędzie ale uroczo



Nowy look na wejściu, podzieliłam miskanty ML na części, dodam tulipany i krokusy i wiosną nareszcie cos sie bedzie tu działo, bo do tej pory było smutno


____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 13:26, 26 paź 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Oczywiście wykorzystałam słońce i ciepłe dni na tetrisy i sporo roślin zmieniło miejsca lub całkiem wyleciało, np ta rabata przed...


... i po


Przy okazji widać jak jesień maluje kolorami
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 13:32, 26 paź 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
I jeszcze raz moja osobista żarówka



Z prac warzywnikowych - posadziłam cebule ozimą i czosnek, za trochę wysieję marchew i pietruszkę, to będzie mój pierwszy eksperyment z ozimym wysiewem, mam nadzieje udany
Ostatnie cukinie zebrane, grządki oczyszczone, jeszcze skrzynie po paprykach jusze doprowadzić do porządku.

Dziewczęta (Karolna, Sylwia, Helen) prześlijcie mi adresy do wysyłki czyśćca - będę wysyłać In postem, na paczkomaty, najszybciej i pewne, ostatnio duzo korzystam i bardzo sobie chwalę.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Helen 20:57, 26 paź 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
mikina34 napisał(a)
Spóźnialskie hortensje LM, długo kazały na siebie czekać, ale są, są

Jaka to odmiana?
____________________
Helen - Hortensjowo
Nowa12 22:34, 26 paź 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ale masz fajne letnie limki. Klon cudowny. Miskanty fajnie wyglądają. A co będziesz jeszcze robić?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
aga55 01:03, 27 paź 2020


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 162
Piękna jesień u Ciebie. Lubię takie mgły, grzyby rosną
Przejrzałam fotki sprzed roku, ślicznie ogród zmężniał i chyba aparat zmieniłaś
Czy udało Ci się wygrać walkę z pędrakami?
____________________
Pozdrawiam z lasu :)
mikina34 14:50, 27 paź 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Helen napisał(a)

Jaka to odmiana?


Hortensja bukietowa 'Limelight'
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 15:08, 27 paź 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Nowa12 napisał(a)
Ale masz fajne letnie limki. Klon cudowny. Miskanty fajnie wyglądają. A co będziesz jeszcze robić?


Powiem Ci, że już zwątpiłam, że zakwitną, bardzo długo miały same liście, ale w końcu sie zdecydowały . Musze dokupić jeszcze ze dwa egzemplarze, bo te waniliowe łepki z różowym guziczkiem są cudniaste

Aga, Ty sie lepiej zapytaj kiedy ja nie będę nic robić , po wiosennych tyrkach przy taczce i szpadlu obiecałam sobie, że do końca sezonu będę leżeć bykiem i pachnieć... No i własnie wysadziłam 4 kilkuletnie miskanty (myślałam, że ducha wyzionę jak je targałam z bryłą ziemi ), poprzesadzałam kilkanaście bylin i krzewów (w tym dwie tawuły brzozolistne, które maja metr przekroju ) i dwie zwykłe takież same wielkością. Czeka mnie wsadzanie cebul, bo oczywiście nie mogłam sie oprzeć i zamówiłam jak ta goopia kilka paczek

W planach mamy powiększenie powierzchni części warzywno-owocowej i przesadzanie krzewów porzeczek, myślę też o poletku truskawkowym zamiast obecnych skrzynek.... No i dokupiłam kilka drzew owocowych, żebym nie miała za uzo czasu na leniuchowanie Wariatka to ja
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 15:13, 27 paź 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
aga55 napisał(a)
Piękna jesień u Ciebie. Lubię takie mgły, grzyby rosną
Przejrzałam fotki sprzed roku, ślicznie ogród zmężniał i chyba aparat zmieniłaś
Czy udało Ci się wygrać walkę z pędrakami?


Masz racje, mgły fajne, dają specyficzny klimat, ale co za duzo to niezdrowo
Ogród z roku na rok nabiera wyglądu, ale cały czas jeszcze duzo wody musi upłynąć żeby wyglądał dojrzale, ech....

Pędraki jak były tak są, może jest ich mniej w ziemi, ale też mniej zrywam darni, a one tam są w największej masie. Poza tym każdego roku mamy nalot tego paskudztwa w okresie maja-czerwca więc będą nowe
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies