Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na tle lasu malowany

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na tle lasu malowany

koliber 07:23, 13 lut 2019


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Piękny krajobraz rozciąga Ci się przed oczami Lubię leśne klimaty Ozdoby z miskanta inspirujące
W zeszłym roku też nie związałam traw i było nieładnie delikatnie rzecz ujmując Wolę je zimową porą w wersji "chochoły"
____________________
Zielona przestrzeń
Madia 14:04, 13 lut 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Witam Koliberku
Jesienią zwykle ogarnia mnie ogrodowe lenistwo i taka forma buntu, że nie godzę się na zimę więc osłaniam tylko rośliny, które wymagają zabezpieczenia, a o reszcie trochę zapominam Ale w tym roku trawy tak naśmieciły, że i u mnie będą chochoły.

W tym roku postanowiłam wysiać spore ilości nasion kwiatów jednorocznych. Znaczna większość będzie wysiana prosto do gruntu, ale to dopiero za 2-3 miesiące, więc żeby czymś już nacieszyć oczy, to zasiałam 2 opakowania szałwii błyszczącej. Te w prostokątnym pojemniku mają 10 dni i niczym nie były zaprawiane, a te których prawie nie widać mają już ponad 3 tygodnie, ale popełniłam błąd i przysypałam je ziemią a wcześniej zaprawiłam zaprawą nasienną i chyba przesadziłam z ilością. No nic, człowiek uczy się na błędach. Pewnie gdzieś za tydzień czeka mnie pierwsze pikowanie.

____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
abiko 14:11, 13 lut 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Gwiazda z miskanta skradła moje sercewitaj
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
makadamia 14:18, 13 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
A mnie otoczenie!
Cudne miejsce do mieszkania
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Madia 14:23, 13 lut 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
A to są moje nasionka, chyba oszalałam. Córeczka tak samo niecierpliwa jak i ja ciągle dopytuje kiedy siejemy. Och tak bym chciała, żeby coś z tych nasion wyszło. Mam w planie taką rabatkę z jednorocznych w odcieniach fioletu różu i bieli wokół wierzby hakuro tuż przy bramce.
Jeśli chodzi o warzywa, to tym zawsze zajmują się moi rodzice na działce obok i ja korzystam z części ich poletka i coś tam swojego dosiewam.
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
abiko 14:43, 13 lut 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
przeczytaj prv
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Madia 15:10, 10 mar 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Ostatni miesiąc gdzieś mi przemknął niepostrzeżenie. Krótko mówiąc zakopałam się w ogrodzie. Zamówiłam auto czarnoziemu, które oczywiście okazało się być zwykłym humusem, ale lepsze to niż nic, więc z pomocą męża, złagodziliśmy skarpę i poszerzyliśmy rabatki. On już mi nawet nie wierzy, że to ostatni raz...mam nadzieję że to jednak ostateczny kształt rabat, no przynajmniej na najbliższe lata
O, zbadałam też pH gleby, myślałam, że jest bardziej kwaśne, ale okazało się być typowe dla ciężkich gleb gliniastych. pH ok 6.5
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Madia 15:26, 10 mar 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Oprócz przewożenia ziemi sporo czasu zajęło mi kancikowanie "trawnika" (koszonej łąki). Wreszcie widać wyraźnie granice rabat i mam nadzieję, że ułatwi to koszenie tych moich fal, ale póki co proste linie są dla mnie zbyt proste Jako osoba wiecznie marudząca, nadal nie jestem całkowicie zadowolona z efektu, coś mi wciąż zgrzyta w kształtach niektórych rabat, ale brakuje już sił. Dobrze, że mam jeszcze 2 miesiące na przekopywanie zanim zacznę coś sadzić.




Czeka mnie jeszcze wysypywanie kory, bo wczoraj tak wiało(widać przewróconą ławkę), że zrezygnowałam i zamiast tego zrobiłam 2 małe inspekciki ze starych dysek, które po przykryciu starymi szybami posłużą jako rozsadnik i mini warzywnik.
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Madia 15:34, 10 mar 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Niestety jakość zdjęć kiepska, ale obiecuję, że w najbliższym czasie zrobię wyraźniejsze. Póki co, wstawiam jeszcze moje krokusy

____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Nowa12 19:27, 10 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Dla mnie też linie proste rabat są za proste
Nie lubię jak nie ma fal
Ale macie przyjemne okoliczności przyrody za ogrodzeniem.
A wielkość działki też niczego sobie .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies