Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na tle lasu malowany

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na tle lasu malowany

Nowa12 06:48, 27 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Madia napisał(a)
Haha, akurat zdjęcia tej piaskownicy nie mam. Pierwszy raz byłam na takiej imprezie i też spodziewałam się, że będzie tych ogrodów więcej. No, ale tak to jest jak się poogląda zdjęcia Danusi z Chelsea Flower Show, to później człowiek ma rozbuchaną wyobraźnię.


To prawda .
Ale targi targami a Pszczyna i tak jest ładna sama w sobie więc miło tam spędzić czas.
My w czerwcu jeździmy na taką imprezę rolniczo-ogrodową tzw. dni otwarte w Mikołowie Śmiłowicach. Tam jest mnóstwo roślin w sprzedaży i stoisk z innymi rzeczami do ogrodu. Można też kupić sobie kurę albo królika .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 06:55, 27 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Madia napisał(a)
W oddali Hostowa "spódnica" pod magnolią i żurawki przed wejściem, które nadały fajnego koloru przed frontem domu.


I moje zdecydowanie ulubione rośliny a do tego jeszcze ten piękny zapach, ach gdyby tak kwitły całe lato to byłyby idealne



Azalie masz piękne. I tych kolorów jest mnóstwo do wyboru. Jak dla mnie taka żelazna roślina co nic ją nie żre i nie przemarza a jak pięknie kwitnie.
Żurawki w słoneczku nabierają rumienców. Fajne są chociaż kiedyś mi się nie podobały.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Agania 08:08, 27 maj 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ten różowy potwór u mnie To Sarina Madziu...Twoje okazy też już kolor pokazują
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Madia 21:52, 31 maj 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Dzięki Agatko, dodaje Sarinę do listy moich zachcianek ogrodowych

A tu jeszcze ostatnie kwitnące różaneczniki, zdjęcia zrobione z bliska, bo krzaczki są małe i giną na tle mojego gąszczu ogrodowego
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Madia 09:46, 03 cze 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Będzie dużo zdjęć, takich poglądowych na rabaty, wstawiam je z obawą, bo to jednak takie trochę moje "dziecko", ale "mam mieszane uczucia - raz wydaje mi się, że chyba jest ładnie, innym razem myślę, że to jednak szwarc, mydło i powidło. Potrzebuję słów krytyki, może ktoś doradzi co zrobić żeby było lepiej albo poklepie po ramieniu i powie, że przesadzam i nie jest tak źle.
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Madia 09:48, 03 cze 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Mocne słońce i zdjęcia prześwietlone, a ja nie jestem jakaś biegła w temacie obróbki zdjęć.

____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Madia 09:51, 03 cze 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
I może ktoś mi powie czy coś się dzieje z powojnikiem, czy te liście mogą takie być? Czy może przenawoziłam?
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Agania 10:16, 03 cze 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
"Twoje dziecko" jest bardzo udane mi się podoba, właśnie na tle drzewostanu jaki posiadasz, rabaty jakie stworzyłaś wyglądają bardzo naturalistycznie, chyba, że Tobie coś nie pasuje i chcesz stworzyć coś nowego, albo coś dodać.

Mogłabyś połączyć dwie rabaty w jedną, a na trawniku wzdłuż tych rabat i utworzyć pas bylinowy, a pomiędzy zieloną ścieżkę lub pas żwirowy...takie coś na kształt angielskich ścieżek, albo jak w ogrodzie Karla Foerstera...tam są nieregularne chodniki z płyt.

Mogłabyś do takich ścieżek użyć piasku i tych kamoli, których masz sporo


____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
paradas 11:47, 03 cze 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Ale masz piękne tło dla działki
Pamiętasz odmiane magnolii z 3 strony na wątku? Lubię takie z grubymi pąkami kwiatowymi.
Ile lat ma twoja kalina? Ja kupiłem badylek w dyskoncie w tym roku, wypuszcza pierwsze listki dopiero
Bardzo fajne obrzeża, takie naturalne.
Pozdrawiam i czekam na więcej!
Madia 18:09, 03 cze 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Agania napisał(a)
"Twoje dziecko" jest bardzo udane mi się podoba, właśnie na tle drzewostanu jaki posiadasz, rabaty jakie stworzyłaś wyglądają bardzo naturalistycznie, chyba, że Tobie coś nie pasuje i chcesz stworzyć coś nowego, albo coś dodać.

Mogłabyś połączyć dwie rabaty w jedną, a na trawniku wzdłuż tych rabat i utworzyć pas bylinowy, a pomiędzy zieloną ścieżkę lub pas żwirowy...takie coś na kształt angielskich ścieżek, albo jak w ogrodzie Karla Foerstera...tam są nieregularne chodniki z płyt.

Mogłabyś do takich ścieżek użyć piasku i tych kamoli, których masz sporo




Agatko, chciałam żeby było naturalistycznie romantycznie, a jest trochę chaotycznie. I tak żałuję, że nie trafiłam na forum 8 lat wcześniej. Przekopywanie istniejących rabat jest kłopotliwe i nie mówię o przesadzaniu bo to nie problem, ale fakt, że ziemia nie została dobrze przygotowana odbija mi się czkawką jak np na skarpie, z której nadal nie jestem zadowolona.
Trawnika już zabierać nie mogę, bo stracę poczucie otwartej przestrzeni, ale o ścieżkach żwirowych rozmyślam, ale to już nie w tym roku
Poza tym zastanawiam się jakby było gdybym przyjęła inne założenia, bardziej formalne, ech marzy mi się taki pilot z guzikami na różne style ogrodowe np dziś mam nastrój na bardziej formalny styl-pstryk i jest, jutro chcę naturalistyczny - pstryk, pojutrze jeszcze coś innego
W ogóle to dzięki, że pochyliłaś się nad moimi rozterkami
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies