Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na tle lasu malowany

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na tle lasu malowany

Madia 18:11, 03 cze 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
paradas napisał(a)
Ale masz piękne tło dla działki
Pamiętasz odmiane magnolii z 3 strony na wątku? Lubię takie z grubymi pąkami kwiatowymi.
Ile lat ma twoja kalina? Ja kupiłem badylek w dyskoncie w tym roku, wypuszcza pierwsze listki dopiero
Bardzo fajne obrzeża, takie naturalne.
Pozdrawiam i czekam na więcej!

Witam i dziękuję za miłe słowa, na pytania odpowiedziałam w Twoim wątku.
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
AlinaP 22:16, 03 cze 2019


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811

Oto, dlaczego nie prowadzę własnego wątku. Jeżeli bym miała odpowiadać na pytania po miesiącu...(dziś zobaczyłam, że zadałaś mi pytanie). Oczywiście, że mam zdjęcia magnolii. Robię ich całe mnóstwo.
Postaram się je zamieścić niedługo. Problem w tym, że robię je telefonem. Nie zawsze są dobrej jakości. Nawet robię zdjęcia porównawcze. Ciemne kwiaty Lennei są od strony północnej. Od południowej z powodu różnicy temperatur między nocą a dniem są bledsze i czasem poparzone przez słońce.
Te zdjęcia mam w laptopie córki. Ogrodowisko odkryłam, kiedy już dawno mój ogród był dojrzały. Ale nie obyło się bez zmian pod wpływem portalu.
Ten wątek otworzyłam z powodu tytułu. Można tak określić i mój ogród. Pozdrawiam, Alina
____________________
Ala
Madia 00:03, 05 cze 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
AlinaP napisał(a)

Oto, dlaczego nie prowadzę własnego wątku. Jeżeli bym miała odpowiadać na pytania po miesiącu...(dziś zobaczyłam, że zadałaś mi pytanie). Oczywiście, że mam zdjęcia magnolii. Robię ich całe mnóstwo.
Postaram się je zamieścić niedługo. Problem w tym, że robię je telefonem. Nie zawsze są dobrej jakości. Nawet robię zdjęcia porównawcze. Ciemne kwiaty Lennei są od strony północnej. Od południowej z powodu różnicy temperatur między nocą a dniem są bledsze i czasem poparzone przez słońce.
Te zdjęcia mam w laptopie córki. Ogrodowisko odkryłam, kiedy już dawno mój ogród był dojrzały. Ale nie obyło się bez zmian pod wpływem portalu.
Ten wątek otworzyłam z powodu tytułu. Można tak określić i mój ogród. Pozdrawiam, Alina


W takim razie czekam na zdjęcia magnolii, nawet jeśli potrwa to kolejny miesiąc
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
AlinaP 23:52, 05 cze 2019


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Witaj, najpierw się roześmiałam i postanowiłam działać.
Trochę nędzna ostrość, ale uprzedzałam. Część wierzchołka była złamana, kiedy spadł śnieg, a drzewo miało liście. Odbudowała się. Była też obcięta gałąż od strony domu. Dwa ostatnie zdjęcia to porównanie wystawy północnej i południowej.
Pozdrawiam, Alina
____________________
Ala
Madia 22:32, 08 cze 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Cudna! Absolutna piękność! Dobrze że zostawiłam mojej sporo miejsca do rozrostu, może kiedyś dojdzie do podobnych rozmiarów.
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
AlinaP 22:42, 09 cze 2019


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Kiedy ją kupiłam, posadziłam przed domem. Na szczęście przesadziłam od razu w miejsce za płotem, gdzie zajęła całą przestrzeń przeznaczoną na zieleń. W przeciwnym razie teraz czołgalibyśmy się do wejścia domu pod gałęziami. Przeczytałam Twój wątek. Pięknie u Ciebie. Na temat planowania mogę doradzić, żeby obrać właściwy kierunek od razu. unikniesz wtedy niepotrzebnego i uciążliwego przesadzania (i kto to mówi).
Zmienialiśmy ogród całkowicie, przesadzając wszystko, co się dało przesadzić. Czego się nie dało-do tego dokomponowałam resztę.
Stało się to w 1999r. w odpowiedzi na pytanie zadane na bilboardach:
"Co zmienisz w r. 2000?". Ja na to: "zmienię ogród". Oczywiście to żart i nie żart. Zważywszy, że miał już 15 lat, było to szalone. Ale nie żałuję. Teraz jest bogatszy wybór roślin, ciągle coś dokupuję, ale zanim posadzę, sto razy się zastanowię, gdzie.
Wracając do magnolii Lennei- nasienniki z pięknymi czerwonymi "fasolkami"obciążają gałęzie. Dlatego też wycięliśmy ich część, żeby brama w czasie otwierania nie kaleczyła drzewa.
Warto też kupować w sprawdzonych punktach. Tak było z Lennei Alba, o której marzyłam i gdy wreszcie ją kupiłam z takim oznaczeniem, posadziłam w eksponowanym miejscu. Kiedy miała pierwsze pąki, (a nie kwitła od razu)po ich kształcie poznałam, że to nie ona. Od 3 lat już tu nie mieszka. Miała chyba 6 lat.
Nie wiem, czy pomogłam taką długą wypowiedzią. Chyba jednak powinnam założyć wątek. Nawet się zastanawiałam nad tytułem. Jeśli pojawi się hasło: "Nigdy nie mów nigdy", to będę ja.
Pozdrawiam i życzę pięknego ogrodu.
Alina
____________________
Ala
Madia 14:22, 10 cze 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Alina powinnaś założyć wątek, jestem bardzo ciekawa Twojego ogrodu i na pewno nie tylko ja. Po tylu latach na pewno masz się czym pochwalić więc śmiało. Ja trafiłam na forum przypadkowo i spontanicznie założyłam wątek. Nazwa wątku wpadła mi szybko do głowy, ale - Ogród na tle lasu malowany- to raczej coś do czego dążę niż stan faktyczny. Malowniczy jest krajobraz, a ogród póki co, to bardziej nabazgrany niż malowany.
Ja bym bardzo chciała obrać właściwy kierunek, gdybym tylko wiedziała jaki Na razie wiem tylko, że chcę mieć ogród kwitnący, a tych kwiatów u mnie wciąż mało, nie w sensie gatunków, ale ilości sadzonek. Np na skarpie nasadziłam jakieś 20 sztuk szałwi omszonej i wcale ich nie widać, może jakby było drugie tyle to byłby jakiś efekt.

Z kwitnących obecnie, przedstawiam Paul's Scarlet Climber, róża posadzona 3 lata temu, wiosną 2016 przy furtce.
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
AlinaP 19:08, 10 cze 2019


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Magdo, wiele osób załozyło swój wątek pod wpływem czyichś namów. Czytałam o tym. Uważam, że tak, mam się czym pochwalić. Jednakże myślę, że tylko pokazanie swojego ogrodu i tyle nie wystarczy. Z powodu braku czasu nie była bym w stanie odpowiadać na pytania, doradzać, żyć tym. Mogło by to być żle odebrane. Tego bym nie chciała. "Znam" wirtualnie wiele osób stąd. Tzn. czytałam ich wątki-pobieżnie, lub nie. Jeszcze przed zalogowaniem się. Nieustannie podziwiam wspaniałą atmosferę, wymianę doświadczeń i serdeczność. Nawet jak mam wątpliwości co do czegoś ogrodniczego wpisuję w wyszukiwarkę np. "Przesadzanie derenia kousa Ogrodowisko". Na to akurat nie znalazłam konkretnej podpowiedzi-a nie pytałam na forum. Doszłam do wniosku, że lepiej zrobic to wiosną, niż jesienią, bo już wtedy mnie "łapki swędziały". Wprawdzie nie robiłam tego ja(wielkość krzewu), ale termin był istotny dla powodzenia akcji. Oczywiście już kwitnie.
Jesteś więc we właściwym miejscu i możesz liczyć na pomoc. Czytałam, że lubisz różaneczniki. Nie znam się na rododendronach tak wspaniale, jak Bogdzia, ale kluczem do sukcesu jest drenaż pod bryłą korzeniową. Mam gliniastą ziemię, drenaż mam dopiero zrobić, ale znacznie lepiej rosną tam, gdzie jest gleba przepuszczalna. Oczywiście plus kwaśny torf. Podobnie borówka wysoka i cytryniec.
Róża wspaniała. Pozdrawiam, Alina

____________________
Ala
Madia 18:43, 15 cze 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Różane migawki
New Dawn


Pergola z nieznanymi odmianami, czerwona wylatuje jesienią w inne miejsce. Nie powtarza kwitnienia i rośnie w górę takimi badylami, że mam problem z okiełznaniem jej. Miejsce jest zbyt ważne na taką byle jaką odmianę, poza tym czerwona róża źle wygląda na tle czerwonego klinkieru który jest na budynku.


No i skarpa, krzaki Alberich tak bardzo się rozrosły, że drażni mnie ich kolor, część zostanie przeniesiona w inne miejsce i zastąpiona przez The fairy. Mam jakąś dziwną słabość do koloru czerwonego, ale zaczął mnie już męczyć, potrzebuję jasnych, delikatnych kolorów żeby to wszystko jakoś uspokoić. Schody powinny zostać przerobione już niedługo, bo są krótko mówiąc tragiczne przez te beznadziejne kolory kamyczków.
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Madia 22:45, 22 cze 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Zakwitła kolejna róża, tym razem Scarlet Meillandecor, ale chyba słabo radzi sobie w donicy albo ją za mało przycięłam, bo powinna mieć więcej kwiatów.
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies