Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na tle lasu malowany

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na tle lasu malowany

Madia 10:25, 10 kwi 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Niestety nie wiem co to za odmiana Dostaliśmy ją w prezencie. To pierwsze zdjęcie lepiej oddaje kolor. Drugie było robione pod wieczór, kilka dni wcześniej gdy kwiaty były mniej rozłożone, wtedy są zawsze trochę ciemniejsze.
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
makadamia 10:29, 10 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Fajna historia z ogrodniczymi ciągotkami pięciolatków
Magnolia piękna.
Forsycje w ciągu sezonu rzeczywiście nie są oszałamiające, ale jaka by to była wiosna bez żółtej forsycji? Skąd byśmy wiedziały, kiedy za trawnik się zabrać?.
Dla mnie najlepszym wyjściem to posadzić forsycję z tyłu rabaty, a przed nią posadzić byliny i trawy. Je się i tak ścina wczesną wiosną, czyli kiedy na rabacie pusto i goło - forsycja kwitnie, a kiedy forsycja jest bardzo niepozorna - i tak zasłaniają ją wysokie trawy i byliny. Win-win.

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Madia 08:55, 11 kwi 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Milka napisał(a)
Piękne drzewo A nazwę pamiętasz, bo kwiat ciemny jak u Genie czy Black Tulip.
Kot rozrabiaka, u mnie psiaki kwiatki odgryzają i potem wypluwają


Sprawdziłam te odmiany (Jakie są piękne, jejku chcę taką ciemną) i moja to na pewno żadna z nich. Nasza magnolia to pewnie jakaś pospolita odmiana, może Soulange`a albo Alexandrina?
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Madia 09:10, 11 kwi 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
makadamia napisał(a)
Fajna historia z ogrodniczymi ciągotkami pięciolatków
Magnolia piękna.
Forsycje w ciągu sezonu rzeczywiście nie są oszałamiające, ale jaka by to była wiosna bez żółtej forsycji? Skąd byśmy wiedziały, kiedy za trawnik się zabrać?.
Dla mnie najlepszym wyjściem to posadzić forsycję z tyłu rabaty, a przed nią posadzić byliny i trawy. Je się i tak ścina wczesną wiosną, czyli kiedy na rabacie pusto i goło - forsycja kwitnie, a kiedy forsycja jest bardzo niepozorna - i tak zasłaniają ją wysokie trawy i byliny. Win-win.



Ja też uważam, że bez forsycji to nie ma wiosny U mnie wszystkie forsycje rosną z tyłu rabat. I tak jak piszesz, pomysł z trawami jest trafiony, jedna z moich rabat właśnie tak jest zorganizowana.
Czyli wiosną: są 2 forsycje, pomiędzy nimi przesadziłam w tym roku azalie kwitnącą na pomarańczowo (zobaczymy co z tego będzie), z tyłu rośnie rajskie jabłuszko, od przodu posadziłam zakupione niedawno tawuły van houtte'a gold fountain, a w pierwszym rzędzie trawy, których teraz nie widać. No może oprócz wydmuchrzycy piaskowej, która już się wybiła, jak to ona, zawsze pierwsza.


____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Madia 22:33, 16 kwi 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Wiosna, wiosna!


Szafirki
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Nowa12 10:48, 17 kwi 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Jak u Ciebie juz kolorowo. Fajna ławeczka . Rzeczywiście malowniczy jest ten Twój ogród.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
kamil_kluczbork 12:29, 17 kwi 2019


Dołączył: 18 mar 2019
Posty: 100
Wspaniała działka, wspaniałe miejsce... wielkość ogrodu marzenie. Zazdroszczę i jeśli mogę... mam prośbę.

Gdzie kupiliście domek dla dzieci ?.
____________________
Ogród Kamila z Kluczborka
Agania 12:58, 17 kwi 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Witam się i ja, też mam widok na Babią Górę, z jakiej strony Krakowa jesteś? Podobnie walczę jak Ty
trochę dłużej i jak na razie wytrwałam, Magda z tego co widzę wytrwała z Ciebie osóbka..dasz radę

Magnolia u Ciebie to jedna z pośrednich czyli Soulanegana jakaś tam

Z mojego doświadczenia jak masz floksy szydlaste, zamiast żagwinu od razu
zrezygnuj z rh, ja wszystkie musiałam eksmitować, nie rosły z trudem radzą sobie azalie, jeśli magnolie
rosną to klony też będą...oczywiście jak lubisz
To są moje pierwsze spostrzeżenia i tylko sugestie...powodzenia w nowych falujących nasadzeniach


Pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Madia 14:18, 17 kwi 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
kamil_kluczbork napisał(a)
Wspaniała działka, wspaniałe miejsce... wielkość ogrodu marzenie. Zazdroszczę i jeśli mogę... mam prośbę.

Gdzie kupiliście domek dla dzieci ?.

Domek zrobił i zmontował nam stolarz z Niepołomic. Sprawdź wiadomość, wysłałam namiary, ale Ty chyba jesteś z innej części Polski.
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Madia 15:43, 17 kwi 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Agania napisał(a)
Witam się i ja, też mam widok na Babią Górę, z jakiej strony Krakowa jesteś? Podobnie walczę jak Ty
trochę dłużej i jak na razie wytrwałam, Magda z tego co widzę wytrwała z Ciebie osóbka..dasz radę

Magnolia u Ciebie to jedna z pośrednich czyli Soulanegana jakaś tam

Z mojego doświadczenia jak masz floksy szydlaste, zamiast żagwinu od razu
zrezygnuj z rh, ja wszystkie musiałam eksmitować, nie rosły z trudem radzą sobie azalie, jeśli magnolie
rosną to klony też będą...oczywiście jak lubisz
To są moje pierwsze spostrzeżenia i tylko sugestie...powodzenia w nowych falujących nasadzeniach


Pozdrawiam


Witam serdecznie,

Mieszkamy w Gminie Mogilany, więc rzeczywiście mamy do siebie niedaleko
Co do różaneczników, to ja wiem, że nie jest im tu łatwo, ale uparta jestem, bo to jedne z moich ulubionych roślin i każdemu wymieniam ziemię przed wsadzeniem oraz staram się sadzić wyżej niż poziom gruntu. Do tej pory z 6 straciłam jednego, bo był w zagłębieniu i wiosną poprzedniego roku dokonał żywota. Pozostałe 5 w miarę sobie radzi. W tym roku dokupiłam jeszcze 3...No nic nie poradzę, muszą się ze mną mordować, miłość nie wybiera
Jeśli chodzi o klony to obecnie nie mam dla nich dobrego miejsca, ale kiedyś pewnie się znajdzie Dzięki za wszystkie sugestie! Właśnie po takie sugestie założyłam wątek. A teraz idę czytać o Twoim ogrodzie
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies