Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na tle lasu malowany

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na tle lasu malowany

Madia 17:34, 27 cze 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
I dalej w temacie róż



Zostało nam trochę kostki po zrobieniu podjazdu więc część kamulców wokół rabat została nią zastąpiona. Teraz przydałoby się to umocować, ale wtedy już nie zmienię kształtu rabat i to mnie przeraża
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Madia 17:42, 27 cze 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Uwielbiam srebrne rośliny, tu cudna santolina z różą okrywową Lovely Fairy


I darowane róże rabatowe, których nazwy nie znam

____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Madia 23:17, 29 cze 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Nie mogę nacieszyć się tymi różami. W tym roku dają niezły popis, jednak nawożenie obornikiem robi ogromną różnicę.

Sąsiad jeszcze nie skosił łąki i trawy szumią nam przyjemnie nad murem


I moje przaśne, kolorowe kompozycje, nie sądziłam, że róża Heidetraum, tak szybko zacznie przejmować rabatę, typowy błąd początkującego ogrodnika - sadzę rośliny zbyt blisko siebie.

A na koniec lawenda, której nie ma u mnie zbyt wiele, ale to się wkrótce zmieni
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
KasiaLangier 10:48, 30 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Madia napisał(a)
Uwielbiam srebrne rośliny, tu cudna santolina z różą okrywową Lovely Fairy


Bardzo ładne zestawienie, ja mam te różyczki posadzone z niebieskimi cyprysikami i lawendą. Niestety przycięłam je dość mocno jesienią i wygląda na to, ze zrobiłam błąd bo mi się bardzo pokładają. Może wiesz coś więcej na temat ich pielęgnacji ? Usechł mi jeden z cyprysików w szpalerze i teraz takie "położone różyczki wyglądają żałośnie..

Zgodnie z obietnicą wstawiłam u siebie zdjęcie czerwonej różyczki
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Madia 21:54, 30 cze 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Kasiu Są to róże okrywowe, więc wydaje mi się, że to pokładanie to taka ich cecha. Z tego co kojarzę to nie wymagają radykalnego cięcia, bo zaliczają się do bezobsługowych odmian, ale ja jestem w temacie róż początkująca i mogłam coś pokręcić. Te moje też się pokładają, ale ja to akurat lubię
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
paradas 09:14, 02 lip 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Piękne róże! Czy przy łuku sadzisz po 2 sztuki z każdej strony?
Madia 21:23, 04 lip 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
paradas napisał(a)
Piękne róże! Czy przy łuku sadzisz po 2 sztuki z każdej strony?


Przy łuku rosną 3 róże: z jednej strony są 2 - żółta i różowa, a z drugiej strony jest jedna czerwona, ale to już tylko do jesieni, bo szukam jakiejś innej odmiany w jej miejsce.
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Madia 22:07, 16 lip 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Tym razem przybywam bez zdjęć, bo przez suszę rośliny nie prezentują się najlepiej. Podlewam co mogę, ale słabo to wszystko wygląda. Trawa wypalona i gdyby nie to, że mamy pełno koniczyny, to już by zupełnie było brązowo.
Skończone są wreszcie schody na skarpie, formujemy też teren wokół tarasu, ale końca tych prac nie widać. Od wczesnej wiosny grzebię w tym ogrodzie i chyba powoli osiągam przesyt Jeszcze co chwila odnotowuję straty w nowo zakupionych roślinach. Nie mogę poradzić sobie z nornicami: zeżarły mi 5 z 9 ostróżek, 3 liliowce ( które z taką radością wiozłam z targów w Pszczynie). Ślimaki wtrąbiły niektóre lilie i większość szałwii (przy dzieciach boję się sypać środkami na ślimaki). A do tego przy robieniu schodów musiałam wykopać 3 róże i 2 dorodne lawendy, które przy takiej suszy mają mizerne szanse na przeżycie.
Do tego już widzę, że czeka mnie we wrześniu wiele wysadzeń, bo jest za gęsto nawet jak na mnie...Aaa!
To wszystko byłby pikuś gdyby się na głowie miało tylko ogród, ale niestety nie ma tak dobrze.
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
anna_g 09:43, 17 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Madia zaglądnęłam bo mnie zaciekawiła nazwa wątku. Nie jest długi ten wątek ale trochę czytania więc muszę sobie to zostawić na wieczór. Natomiast teraz tylko się przywitam i powiem, że naprawdę masz piękny kawałek miejsca na ziemi. Las w tle zachwyca i bardzo ciekawie zapowiada się Twój ogród.
Tylko dlaczego tak rzadko się pojawiasz i dlaczego tak mało fotek Pokazuj co masz - u każdego susza (wiem, wiem brak czasu, ale tu jest ciekawie). Jestem bardzo ciekawa jak to wszystko sobie poukładasz. Pokaż skonczone schody Pozdrawiam i na pewno będę zaglądać
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Nowa12 10:11, 17 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Madia napisał(a)
Tym razem przybywam bez zdjęć, bo przez suszę rośliny nie prezentują się najlepiej. Podlewam co mogę, ale słabo to wszystko wygląda. Trawa wypalona i gdyby nie to, że mamy pełno koniczyny, to już by zupełnie było brązowo.
Skończone są wreszcie schody na skarpie, formujemy też teren wokół tarasu, ale końca tych prac nie widać. Od wczesnej wiosny grzebię w tym ogrodzie i chyba powoli osiągam przesyt Jeszcze co chwila odnotowuję straty w nowo zakupionych roślinach. Nie mogę poradzić sobie z nornicami: zeżarły mi 5 z 9 ostróżek, 3 liliowce ( które z taką radością wiozłam z targów w Pszczynie). Ślimaki wtrąbiły niektóre lilie i większość szałwii (przy dzieciach boję się sypać środkami na ślimaki). A do tego przy robieniu schodów musiałam wykopać 3 róże i 2 dorodne lawendy, które przy takiej suszy mają mizerne szanse na przeżycie.
Do tego już widzę, że czeka mnie we wrześniu wiele wysadzeń, bo jest za gęsto nawet jak na mnie...Aaa!
To wszystko byłby pikuś gdyby się na głowie miało tylko ogród, ale niestety nie ma tak dobrze.


Jak będziesz mogła wrzuć jakies fotki. Postępy na pewno są duże i warte oglądania. Też czasem mam przesyt bo wokół sporo szeregówek więc ludzie mają mini ogródki, w których nie ma za bardzo co robić a ja na okrągło mam robotę . Ale szybko mi zapał wraca .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies