Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na tle lasu malowany

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na tle lasu malowany

Madia 22:43, 18 mar 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Działka jest spora, ale staram się nie zakrzaczyć jej zbyt mocno, żeby nie stracić wrażenia dużej przestrzeni.

Obiecałam zdjęcia i coś tam mam, ale znowu jest na nich szaro buro i ponuro. Ogólnie to plecy już mi wysiadają, odwaliłam kawał roboty, ale niewiele widać, bo to głównie użyźnianie, przekopywanie i kancikowanie.

Pod wierzbą Hakuro przygotowałam ziemię na nową rabatę kwiatową w odcieniach różu, bieli i fioletu ( w tym roku głównie jednoroczne). Tak wiem, trawnik wokół rabaty praktycznie nie istnieje i w tym miejscu chciałam "podziękować" panu Kretowi za dodanie mi kolejnych prac.


Tu dalej sobie kancikuje i sypię korą:


Częściową demolkę przeszła skarpa. Jeszcze nie wszystko skończone, na schody trzeba poczekać do czerwca, a rośliny pewnie pojawią się pod koniec kwietnia. Układam kamienie (niestety nie mam ich zbyt wiele) i poprawiam glebę. Muszę zrobić zdjęcie skarpy, bo nawet nie wiadomo o czym ja tu piszę.

Dziś przepikowałam 100 sztuk szałwi błyszczącej, ale oczywiście już było za ciemno na zdjęcia. Szarpię się między ogrodem, domem i dziećmi więc na pisanie postów już czasem brak siły i czasu. To i tak ostatni sezon kiedy mogę pozwolić sobie na tyle dłubania w ogrodzie, bo jesienią powrót na etat, a wtedy to już będzie czas tylko na prace pielęgnacyjne a nie nowe rabatki hehe.

____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Madia 15:52, 24 mar 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Przychodzę z forsycjami, które właśnie rozkwitają. Mam ich kilka, wszystkie darowane i choć bardzo lubię ich widok wiosną, to niestety później nie są zbyt atrakcyjne. Dlatego ostatnią jesienią, pod jedną z forsycji, podsadziłam róże Coral Dawn i trzmielinę. Jestem ciekawa czy róża będzie w stanie rosnąć bujnie w takim towarzystwie, czy jednak forsycja zabierze jej całą wodę i inne potrzebne składniki.
Ktoś z czytających ma jakieś ładne kompozycje rabatowe z forsycjami? Czy raczej traktujecie tą roślinę jak nudny krzak i nie ma dla niej miejsca w Waszych ogrodach?
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Madia 16:23, 24 mar 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Obiecałam pokazać nasze prace na skarpie. Jeszcze trochę ziemi trzeba podsypać, ale to już raczej nie zmieni całościowego obrazu.
PRZED

PO


Całość została rozciągnięta i poszerzona wg rad Pani Danusi. Ułożyłam kamienie żeby poprawić ogólny wygląd i stworzyć lepsze stanowiska dla roślin. Przydałoby się trochę więcej kamulców, więc jak ktoś z okolic Krakowa ma za dużo, to chętnie przyjmę Usunęłam chyba połowę bardzo ekspansywnych floksów szydlastych. One i tak odbiją bez większej szkody dość szybko. Dzięki temu zrobiło się miejsce na nowe nasadzenia, które mają sprawić, że skarpa będzie atrakcyjna nie tylko wiosną.
W planie mam tu dosadzenie traw(miskanty Morning Light, prosa rózgowate Prairie Sky), szałwi omszonych, trzmielin, berberysów Bagatella, tawuł Princess Gold. Jeśli macie jakieś trawy, które dobre radzą sobie na nasłonecznionej skarpie to napiszcie jaka to odmiana.
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Nowa12 17:29, 24 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Madia napisał(a)
Przychodzę z forsycjami, które właśnie rozkwitają. Mam ich kilka, wszystkie darowane i choć bardzo lubię ich widok wiosną, to niestety później nie są zbyt atrakcyjne. Dlatego ostatnią jesienią, pod jedną z forsycji, podsadziłam róże Coral Dawn i trzmielinę. Jestem ciekawa czy róża będzie w stanie rosnąć bujnie w takim towarzystwie, czy jednak forsycja zabierze jej całą wodę i inne potrzebne składniki.
Ktoś z czytających ma jakieś ładne kompozycje rabatowe z forsycjami? Czy raczej traktujecie tą roślinę jak nudny krzak i nie ma dla niej miejsca w Waszych ogrodach?


Ja forsycji nie lubię i też nie miałabym pomysłu jak ją zagospodarować. Żółty kolor lubię bardzo ale nie u forsycji. Ale jestem ciekawa co wymyślisz przy niej .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 17:32, 24 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Madia napisał(a)
Obiecałam pokazać nasze prace na skarpie. Jeszcze trochę ziemi trzeba podsypać, ale to już raczej nie zmieni całościowego obrazu.
PRZED

PO


Całość została rozciągnięta i poszerzona wg rad Pani Danusi. Ułożyłam kamienie żeby poprawić ogólny wygląd i stworzyć lepsze stanowiska dla roślin. Przydałoby się trochę więcej kamulców, więc jak ktoś z okolic Krakowa ma za dużo, to chętnie przyjmę Usunęłam chyba połowę bardzo ekspansywnych floksów szydlastych. One i tak odbiją bez większej szkody dość szybko. Dzięki temu zrobiło się miejsce na nowe nasadzenia, które mają sprawić, że skarpa będzie atrakcyjna nie tylko wiosną.
W planie mam tu dosadzenie traw(miskanty Morning Light, prosa rózgowate Prairie Sky), szałwi omszonych, trzmielin, berberysów Bagatella, tawuł Princess Gold. Jeśli macie jakieś trawy, które dobre radzą sobie na nasłonecznionej skarpie to napiszcie jaka to odmiana.


Też planuję zagospodarowanie skarpy w tym roku ale chyba nie będę szła w skalniak tylko w zwykłą rabatę chociaż kto wie co jeszcze mi się w głowie urodzi . Na skarpę Pani Danusia polecała mi Red Barona.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Madia 23:22, 26 mar 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Agata dziękuję za info o trawie. Na pewno wykorzystam

____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Madia 23:47, 03 kwi 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Ach jak już przyjemnie, krzewy przybierają różne kolory i tworzą barwny obraz, dla niektórych pewnie pstrokaty, ale ja uwielbiam kiedy jest tęczowo. Tylko las pozornie wydaje się uśpiony, lecz gdyby zdjęcie miało dźwięk to usłyszelibyście głośny świergot ptaków. Powoli zwalniam z pracami, siadam pod brzozami i zwyczajnie cieszę się tym co mnie otacza.
0
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Madia 09:14, 05 kwi 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Muszę koniecznie pokazać pracę mojej 5latki. Sama przemalowała donice, sama wybrała kwiaty a ja pomogłam wsadzić. Stoi dumnie w pobliżu domku zabaw.

Przypomniało mi to moje zabawy w zakładanie ogrodów w dokładnie tym samym wieku. Pod starą jabłonką, z pomocą moich przyjaciół z sąsiedztwa, powstawały ogrody z mchu o jakich nikt wtedy nie śnił Układaliśmy koła, trójkąty i prostokątny wypełnione mchem. Z łąki przynosiliśmy kwiaty, ale też i chwasty jeśli miały ciekawy wygląd. Raz nawet doszło do kłótni dotyczącej systemu nawadniania! Między 5-latkami. Wtedy wcale nie było nam do śmiechu, jak dobrze, że upływ czasu zmienia perspektywę
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Madia 09:37, 10 kwi 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Magnolia, która jest dla mnie niezaprzeczalną królową wiosny, jest obecnie w pełni kwitnienia. Jako jedna z niewielu roślin w moim ogrodzie nigdy nie zmieniła miejsca



Okazuje się, że pączki były świetną zabawką dla naszego kotka, który oberwał część z nich, dlatego niektóre gałęzie są puste. Nie domyśliłabym się gdybym go nie przyłapała na gorącym uczynku!
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Milka 10:10, 10 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Piękne drzewo A nazwę pamiętasz, bo kwiat ciemny jak u Genie czy Black Tulip.
Kot rozrabiaka, u mnie psiaki kwiatki odgryzają i potem wypluwają
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies