Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ja też zaczynam:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ja też zaczynam:)

Gardenarium 00:12, 02 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten buk pasuje z lewej, bo masz dużo roślin żółtych, a on jest bordowy. Będzie ładnie kontrastował.

A z prawej posadziłabym grujecznika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lenka 23:31, 02 cze 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Danusiu jak radziłas tak zrobiłam Fagus sylvatica Rohan Weeping już u mnie rośnie




Lewa częśc tej rabaty już fajnie wygląda, teraz muszę odłożyć trochę kaski na grujecznika
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Gardenarium 23:44, 02 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No proszę jakie szybkie działanie i widzisz jak pasuje?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lenka 15:55, 25 cze 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Do mojej rabatki dołączył grujecznik oraz mała sosenka na pniu Smidtii





Wydawało mi się,że fajnie byłoby mieć jakąś małą kulkę na pniu w tym miejscu -niestety kulek cisowych i bukszpanowych na pniu w okolicy ciężko dostać, więc zdecydowałam się na tę sosenkę, teraz zastanawiam się nad wykończeniem tej rabatki, oto moje pomysły i zapytania:


1. mam trochę miejsca przed żywotnikami może dać tam jakąś trawkę np Morning Light?

2. chciałabym czymś podsadzić buka -mam 3 sadzonki kostrzewy sinej-tu jeszcze w doniczkach czy może lepsza byłaby żurawka np marmalade?

3. duża kępa rozchodnika okazałego- zostawić ją czy lepiej zabrać stamtąd i zastąpić czymś innym

4.wokół sosenki jest jeszcze trochę pustego miejsca, zastanawiam się nad kupieniem kilku małych kulek z bukszpanu albo dosadzeniu kilku karłowych iglaczków, myślę też,że przydałaby się jakaś plama mocniejszego koloru czerwono-bordowa może żurawki albo berebrysy Admiration, jak ten środek zakomponować?

5.czy te funkie to dobre towarzystwo dla grujecznika? Teraz drzewko jest małe i niepozorne i może trochę śmiesznie to wygląda bo funkie go przytłaczają

6. no i ogólnie jakieś sugestie do tej rabatki bardzo mile widziane

No to chyba tyle, może ktoś zechce się wypowiedzieć , z góry dziękuję
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
lenka 22:46, 27 cze 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
W poszukiwaniu pomysłu na środek rabatki przejrzałam sobie po raz kolejny realizacje Danusi i spodobało mi się zestawienie zebrinusa z kosówkami...
http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-nowoczesny-rysowany-kreska# fotka2
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Gardenarium 23:18, 27 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
lenka napisał(a)



1. mam trochę miejsca przed żywotnikami może dać tam jakąś trawkę np Morning Light?

2. chciałabym czymś podsadzić buka -mam 3 sadzonki kostrzewy sinej-tu jeszcze w doniczkach czy może lepsza byłaby żurawka np marmalade?

3. duża kępa rozchodnika okazałego- zostawić ją czy lepiej zabrać stamtąd i zastąpić czymś innym

4.wokół sosenki jest jeszcze trochę pustego miejsca, zastanawiam się nad kupieniem kilku małych kulek z bukszpanu albo dosadzeniu kilku karłowych iglaczków, myślę też,że przydałaby się jakaś plama mocniejszego koloru czerwono-bordowa może żurawki albo berebrysy Admiration, jak ten środek zakomponować?

5.czy te funkie to dobre towarzystwo dla grujecznika? Teraz drzewko jest małe i niepozorne i może trochę śmiesznie to wygląda bo funkie go przytłaczają

6. no i ogólnie jakieś sugestie do tej rabatki bardzo mile widziane




1. miskant dobrze
2.kostrzewa nie lepiej zurawka
3.rozchodnik zabrać
4.kulki ok
5.funkia Fire adn Ice ok
6.dodać koloru różowo-bordowego
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lenka 14:28, 28 cze 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Jak dobrze się upewnić,że idę w dobrym kierunku
Dziękuję Danusiu
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Ozz 20:23, 28 cze 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Ładny plan ogrodu - a najfajniejsze te kulki trawnikowo-placykowe
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
lenka 00:48, 13 lip 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Ozz dziękuję i mimo,że u mnie prace postępują powolutku to zapraszam częściej
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
lenka 00:52, 13 lip 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Moja pierwsza rabatka jest już prawie skończona , pod bukiem posadziłam żurawki Marmelade a koło kulek -Midnight Rose, przed Smaragdami miskanty Zebrinus, nie mogę się tylko zdecydować czy koło sosny Smidtii na pniu posadzić kulki z bukszpanu czy jeszcze raz sosnę Smidtii- dwie sztuki tylko trochę niższe, szczepione na ok 10cm pniu ...



____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies