Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Samotnia pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Samotnia pod lasem

karlos 08:11, 22 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
W lipcu 2018 wjechało ogrodzenie frontowe i całość przed ogródka wyglądała tak ... oczywiście to nie koniec prac przed domem został podjazd i małe przeróbki, ale o tym potem ...




____________________
Karlos Samotnia pod lasem
karlos 09:04, 22 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Kurcze szefowa jeszcze nie zaglądała, a ja tu regulamin łamię z ilością fotek Muszę się poprawić

Płot to nie moja zasługa, więc wracam do swojej działalności, czas na lewą stronę domu. Po tej stronie jest wejście gospodarcze, przez kotłownię. Co prawda ogrzewanie mam na pellet, ale w domu jest kominek, więc potrzebna była drewutnia. Teren po tej stronie domu opada i było troszkę kombinacji. Najpierw kopanie, odwodnienie wody deszczowej z wiaty, równanie i usypanie skarpy oraz położenie chodnika.

Drewutnię zrobiłem małym nakładem finansowym. Udało mi się załatwić palety meblowe, rozmiar 60x200 i z nich zrobiłem całą konstrukcję. Na dole żwir budowlany frakcji 8-16, żeby podłoga z palet nie nasiąkała, przechodzący w rabatę żwirową.
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
karlos 09:10, 22 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
W tym samym czasie powstała rabata na skarpie przy kotłowni. Strona północna, wiec zawitały paprocie (bardzo je lubię) ostrokrzewy na żywopłot i kilka innych roślinek ...

____________________
Karlos Samotnia pod lasem
karlos 09:17, 22 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Lewa strona domu przed jesienią wyglądała jak na fotkach, tylko z trawnikiem nie zdążyłem, bo działałem z podjazdem i tyłem domu ...

____________________
Karlos Samotnia pod lasem
pestka56 09:22, 22 lut 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Witaj Karlos Przeczytałam, naoglądałam się i napodziwiałam. Super ogród Super Faceta
Masz cudne psy. U mnie rządzą koty, ale psy też kocham i kiedyś miałam. Olbrzymy to straszne mądrale, też pieszczochy. Przynajmniej taki był ten mojej przyjaciółki. Uwielbiał pluszaki i stawał na ich widok jak słup z maślanym wzrokiem.
Gdy czytałam wątek, rzuciły się na mnie wspomnienia, dużo wspomnień, bo mój ogród ma dużo więcej lat.

Nic nie piszesz o nawadnianiu, a na takiej glebie bardzo by się przydało.

Też mam sporo róż w ogrodzie. Polecam okrywowe do donic tarasowych. Nie ma niebezpieczeństwa, że wyrosną za wysokie Moje Cubany kwitną jak szalone bez przerwy cały sezon aż do mrozów. U ciebie cieplej, więc kto wie, czy nie byłyby jeszcze bardziej ukwiecone.
____________________
Kasia
Milka 09:26, 22 lut 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
karlos napisał(a)
Dzięki dziewczyny za miłe słowa. I tu nasuwa mi się myśl "gdzie ci faceci ..." Większość odwiedzających, jak i ogólnie forumowiczów to Panie ... humm z czego to wynika, czy faceci :
- nie interesują się jak wygląda ogród
- działają na zasadzie "Franek wykop dziurę, przywieź taczkę ziemi ... przybij w końcu deski w altance"
- działają w ogrodzie, znają się na roślinach, ale po prostu nie udzielają się w necie

Praca w ogrodzie to jednak czasami ciężka fizyczna praca, ale chyba wszyscy Panowie również lubią poleżeć, zrobić grilla w pięknych okolicznościach przyrody. A samo się nie zrobi ... Ja bardzo lubię prace w ogrodzie, patrzeć jak tworzy się nowe rzeczy, jak wszystko rośnie

Tyle filozofowania, zaraz kolejna część ogrodowych rewolucji

Mój żadnych kryteri nie spełnia, bo działa ostro, ogród kocha, ale na forum się nie udziela
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
pawel_snopek 11:40, 22 lut 2019


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Przeczytałem cały wątek od deski do deski i jestem pod wrażeniem twojego ogrodu rabata z Anabelkami i funkiami wyszła super teraz tylko czekać aż się rozrosną. I bardzo mi się spodobał domek na drewno do kominka chyba ten pomysł skopiują do siebie w przyszłości. Pozdrawiam i będę zaglądał częściej.
____________________
Paweł - Ogród pod górą
karlos 14:40, 22 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Milka czyli trzecia opcja >>>> działają w ogrodzie, znają się na roślinach, ale po prostu nie udzielają się w necie

pawel_snopek Dzięki. Na razie to wszystko jest małe nie tylko anabelki i trzeba kilku lat na efekt Co do drewutni to prościzna, palety na podłogę, palety na sztorc jako ściany, pospinane łatami, które zostały po budowie, na górę tylko belki spinające wszystko i łaty. Na to blacha i wszystko sztywne jak "pieron" do tego ja wrzucisz drewno to żaden huragan tego nie ruszy całość kosztowała mnie ok 500pln


____________________
Karlos Samotnia pod lasem
karlos 17:55, 22 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
pestka56 napisał(a)
Witaj Karlos Przeczytałam, naoglądałam się i napodziwiałam. Super ogród Super Faceta
Masz cudne psy. U mnie rządzą koty, ale psy też kocham i kiedyś miałam. Olbrzymy to straszne mądrale, też pieszczochy. Przynajmniej taki był ten mojej przyjaciółki. Uwielbiał pluszaki i stawał na ich widok jak słup z maślanym wzrokiem.
Gdy czytałam wątek, rzuciły się na mnie wspomnienia, dużo wspomnień, bo mój ogród ma dużo więcej lat.

Nic nie piszesz o nawadnianiu, a na takiej glebie bardzo by się przydało.

Też mam sporo róż w ogrodzie. Polecam okrywowe do donic tarasowych. Nie ma niebezpieczeństwa, że wyrosną za wysokie Moje Cubany kwitną jak szalone bez przerwy cały sezon aż do mrozów. U ciebie cieplej, więc kto wie, czy nie byłyby jeszcze bardziej ukwiecone.


Dzięki za miłe słowa Psy są super i na prawdę kumate Nie mam z nimi żadnego problemu jeśli chodzi o ogród, poruszają się ścieżkami
Co do nawadniania to ma rozłożone linie kroplujące na rabatach i żywopłocie, podłączam węża ogrodowego i woda się sączy. Takie pół automatyczne Niestety u mnie piasek i idą setki pln w ziemię, ale w przyszłym tygodniu wiercimy studnie głębinową

Róż mam dość sporo i kwitną do listopada na konie relacji wrzucę same roślinki to zobaczycie
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Milka 18:08, 22 lut 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
karlos napisał(a)
Milka czyli trzecia opcja >>>> działają w ogrodzie, znają się na roślinach, ale po prostu nie udzielają się w necie

pawel_snopek Dzięki. Na razie to wszystko jest małe nie tylko anabelki i trzeba kilku lat na efekt Co do drewutni to prościzna, palety na podłogę, palety na sztorc jako ściany, pospinane łatami, które zostały po budowie, na górę tylko belki spinające wszystko i łaty. Na to blacha i wszystko sztywne jak "pieron" do tego ja wrzucisz drewno to żaden huragan tego nie ruszy całość kosztowała mnie ok 500pln



Trzeia opcja nie, bo w necie udziela się, ale nie na forum.
Jest perfekcyjny, zna sie na wielu rzeczach, mój inspirator
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies