Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Samotnia pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Samotnia pod lasem

pestka56 19:11, 22 lut 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4397
U mnie też działają linie kroplujące. Też sami wszystko zrobiliśmy. Mamy zakopane rurki doprowadzające wodę do poszczególnych rabat i części ogrodu. Na końcu każdego rozprowadzenia jest, oprócz podłączenia linii kroplującej, puszka poboru wody z wpinaniem węża na klik. Rozpracowaliśmy podział na sekcje i w tym roku zainstalujemy wreszcie skrzynkę z sterowaniem. Chcielibyśmy studnię, ale u nas jest minimum 30 m do wody, więc musi jeszcze poczekać na swoją kolej.
____________________
Kasia
Rumianka 20:33, 22 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10021
karlos napisał(a)
>>>> działają w ogrodzie, znają się na roślinach, ale po prostu nie udzielają się w necie

Ta opcja też dotyczy mojego eMa...zaraził się "ogrodem" ode mnie już kilka lat temu i z podziwem słucham jak nie raz komuś opowiada o ogrodzie i prawidłowo nazywa poszczególne rośliny... Dużo mi pomaga ale aż taką złotą rączką nie jest jak Ty Karlos...Masz niesamowity zmysł i talent...Twój ogród podoba mi się bardzo, bo jest tak "po mojemu"... Tak trziemaj! Kaszebszczi płezdrówczi łestawiam dla Ce...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
karlos 20:38, 22 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
pestka56 napisał(a)
Chcielibyśmy studnię, ale u nas jest minimum 30 m do wody, więc musi jeszcze poczekać na swoją kolej.


Sąsiad 60m dalej ma wodę na 14m, u mnie jest też szansa (podobno różdżka się kręci) nawet może wyżej na 12m bo jest z górki. Dam znać jak wyszło ...
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
karlos 20:44, 22 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Rumianka napisał(a)

Ta opcja też dotyczy mojego eMa...zaraził się "ogrodem" ode mnie już kilka lat temu i z podziwem słucham jak nie raz komuś opowiada o ogrodzie i prawidłowo nazywa poszczególne rośliny... Dużo mi pomaga ale aż taką złotą rączką nie jest jak Ty Karlos...Masz niesamowity zmysł i talent...Twój ogród podoba mi się bardzo, bo jest tak "po mojemu"... Tak trziemaj! Kaszebszczi płezdrówczi łestawiam dla Ce...


U nas jest troszkę na odwrót, ja robię wszystko w ogrodzie od budowy po pielęgnację, czytam w necie, dobieram rośliny itd żona tylko podziwia, odpoczywa w ogrodzie i mówi co jej się podoba
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
karlos 23:08, 22 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Przed zimą zdążyłem jeszcze zrobić odwodnienie deszczówki z dachu i dzięki temu mogłem dokończyć rabaty wokół domu. Ze względu na ewentualny śnieg spadający z dachu, powstała rabata bylinowa, a rośliny wieloletnie mam tylko z boków domu. Nie zdążyłem jednak z trawnikiem, który będzie zakładany wiosną.


____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Muszelka 09:51, 23 lut 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Super fotoreportaż.
Niesamowite, że od początku budowy i powstawania ogrodu prowadziłeś dokumentację fotograficzną. Fajnie, że wpadłeś na ten pomysł i dzięki temu możemy teraz śledzić Twoje poczynania

Mimo że fotografia (pejzaż) jest jedną z moich pasji, zupełnie na to nie wpadłam. Nie posiadam żadnych zdjęć archiwalnych. Zdjęcia w ogrodzie robię wyłącznie pod wpływem Ogrodowiska.

Pozdrawiam i czekam na cd. serialu

____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
karlos 11:00, 23 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Muszelka napisał(a)
Super fotoreportaż.
Niesamowite, że od początku budowy i powstawania ogrodu prowadziłeś dokumentację fotograficzną. Fajnie, że wpadłeś na ten pomysł i dzięki temu możemy teraz śledzić Twoje poczynania

Mimo że fotografia (pejzaż) jest jedną z moich pasji, zupełnie na to nie wpadłam. Nie posiadam żadnych zdjęć archiwalnych. Zdjęcia w ogrodzie robię wyłącznie pod wpływem Ogrodowiska.

Pozdrawiam i czekam na cd. serialu



uuuu no to wstyd fotograf bez zdjęć ogrodu, gdzie fotki w złotej godzinie
W dobie smartfonów wyciągasz tel z kieszeni i pstrykasz ... na lustrzankę trzeba mieć wenę i troszkę czasu na zabawę ...

Też lubię fotografię krajobrazową, nawet wrzuciłem kilka fotek w https://www.ogrodowisko.pl/watek/191-pejzaze?page=34
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Muszelka 11:16, 23 lut 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Link nie otwiera się

Składam samokrytykę
Jakoś nie mam rozmachu w ogródku. Lubię przestrzeeeeeeeń. W moim wątku jest mnóstwo fotografii pejzażowej (górskiej). Często jest mi głupio, że je wstawiam i czekam aż wreszcie Danusia mną potrząśnie
Niektórzy pocieszają mnie, że to też świat przyrody, roślin

Dobrego dnia!
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
pestka56 11:45, 23 lut 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4397
Boh, żebym ja tak mogła popodziwiać mojego J w ogrodzie Pomaga dzielnie, a jakże, ale muszę pilnować, żeby lawendy spomiędzy róż nie wykopał. W zasadzie niezawodnie odróżnia tylko pokrzywa, a co nie. Reszta "jest zielona", więc nic innego nie ma znaczenia.

Trzymam kciuki za wodę.
____________________
Kasia
karlos 11:56, 23 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Muszelka napisał(a)
Link nie otwiera się

Składam samokrytykę
Jakoś nie mam rozmachu w ogródku. Lubię przestrzeeeeeeeń. W moim wątku jest mnóstwo fotografii pejzażowej (górskiej). Często jest mi głupio, że je wstawiam i czekam aż wreszcie Danusia mną potrząśnie
Niektórzy pocieszają mnie, że to też świat przyrody, roślin

Dobrego dnia!


Poprawiłem linka Zajrzę, ale jeśli masz praktykę z aparatem nic nie stoi na przeszkodzie walnąć ładne foto ogrodu czy pojedynczych roślin, a mała głębią ostrości. Ja na razie foty tylko z komóry, bo przez nawał pracy lustrzanka leży w szafie, a rośliny jeszcze maluchy ... ale w tym sezonie mam zamiar popracować ze szkiełkami filtrami itd
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies