Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Samotnia pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Samotnia pod lasem

karlos 13:07, 23 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Jesienią powstał podjazd z płyt ażurowych wysypanych kamieniem. Chcieliśmy jak najmniej betonu, jednak po czymś trzeba chodzić i wjeżdżać, a takie rozwiązanie podobało nam się bardziej niż plac wyłożony kostką betonową. Do tego zrobiliśmy rabaty żwirowe żeby wszystko ładnie zagrało. Nam efekt przypadł do gustu, a koszty na pewno dużo mniejsze niż podjazd z kostki kamiennej.






całość prezentuje się tak, oczywiście jakiegoś szału ogrodowego na fotce nie ma bo to "zimowa" fotka, dopiero lato pokaże prawdę



____________________
Karlos Samotnia pod lasem
pestka56 14:26, 23 lut 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
A czemu, skoro chieliście jak najmniej betonu, nie zastosowaliście geokraty? Wtedy mogłaby sobie rosnąć trawa.
____________________
Kasia
karlos 17:59, 23 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
pestka56 napisał(a)
A czemu, skoro chieliście jak najmniej betonu, nie zastosowaliście geokraty? Wtedy mogłaby sobie rosnąć trawa.


Nie wiem czy geokrata wytrzyma 15ton szambowozu i codzienne jeżdżenie autami ... W dzisiejszym klimacie trudno utrzymać ładny trawnik, a co dopiero w takim miejscu. Dlatego w ażury zamiast ziemi i trawy, wsypałem kamień.
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Muszelka 18:53, 23 lut 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Fotografie ze Śnieżnych Kotłów świetne! Kocham Karkonosze zimą, Ty chyba też.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
karlos 18:56, 23 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
To będzie ostatni historyczny wpis budowlano ogrodowy, ponieważ dogoniłem teraźniejszość to wszystko co udało mi się zrobić do końca 2018r, czyli przez 2 lata

Ostatnia rabata przed zimą, która połączyła drewutnię z rabatą trawiastą. Na wiosnę oczywiście jeszcze trawnik.



ZACZYNAM SEZON 2019
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Agania 18:57, 23 lut 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Z dumą....podziwiam


____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
pestka56 19:03, 23 lut 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Wiem, że geokratę używa się do stabilizowania dróg i utwardzania nawierzchi parkingów. Wytrzymuje 450t/m2. Na parkingu koło pobliskiego TESCO jest taka z wsypanym żwirem. Piszę o tym, bo nie przepadam za betonem. Z moim J stoczyłam całą batalię zanim zgodził się nie robić podjazdu do garażu z ażurowych bloczków betonowych.
A skoro o szambowozie... nie chcieliście oczyszczalni? Nawet jeśli poziom wód gruntowych jest wysoki, można to obejść. My wykonaliśmy całe rozsączanie sami i działa bez problemowo już 12 lat. Zero myślenia, czy aby już nie trzeba wzywać szambiarza, a na dodatek z 3-ciego zbiornika można podlewać ogród.
A skoro już szambo jest Nasz znajomy pociągnął od zbiornika do ogrodzenia rurę, do której wpina się rurę od szambiarki.
____________________
Kasia
karlos 19:25, 23 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Muszelka napisał(a)
Fotografie ze Śnieżnych Kotłów świetne! Kocham Karkonosze zimą, Ty chyba też.


Karkonosze schodziłem i zjeździłem rowerem, wszerz i wzdłuż Nie ma szklaku po polskiej i czeskiej stronie, którego bym nie zaliczył w obie strony nie jest to wyczyn bo niestety małe obszarowo są niestety

Lato

Jesień

Zima

Rower MTB

Rower szosowy
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
karlos 19:34, 23 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
pestka56 napisał(a)
Wiem, że geokratę używa się do stabilizowania dróg i utwardzania nawierzchi parkingów. Wytrzymuje 450t/m2. Na parkingu koło pobliskiego TESCO jest taka z wsypanym żwirem. Piszę o tym, bo nie przepadam za betonem. Z moim J stoczyłam całą batalię zanim zgodził się nie robić podjazdu do garażu z ażurowych bloczków betonowych.
A skoro o szambowozie... nie chcieliście oczyszczalni? Nawet jeśli poziom wód gruntowych jest wysoki, można to obejść. My wykonaliśmy całe rozsączanie sami i działa bez problemowo już 12 lat. Zero myślenia, czy aby już nie trzeba wzywać szambiarza, a na dodatek z 3-ciego zbiornika można podlewać ogród.
A skoro już szambo jest Nasz znajomy pociągnął od zbiornika do ogrodzenia rurę, do której wpina się rurę od szambiarki.


WoW taka wytrzymałość, no nieźle ... Jakoś o tym nie wyczytałem, ale to rozwiązanie nam pasuje i w miarę wygląda.

Co do oczyszczalni to mam biologiczną, 3 komorową z napowietrzaniem malutka, nowoczesna, wylatuje tylko woda, bez żadnych tuneli itp. ale pomimo to co 1-2 lata trzeba wyciągnąć co nieco To cała oczyszczalnia, mały zbiornik i koniec

____________________
Karlos Samotnia pod lasem
mirkaka 07:01, 24 lut 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Witaj, Fajnie podziałałeś przez te dwa lata

Czy deszczówkę odprowadzasz do gruntu? Ja ma zbiornik na deszczówkę 3 m3 i teraz myślę że przydałoby się mieć jeszcze z 10m3.
Przy Twoich piaskach darmowa woda jak znalazł.
Szkoda że nie wypełniłeś ażurowych płyt ziemią i nie posiałeś w nich trawy, dużo łatwiej byłoby utrzymywać kosząc trawę niż wyrywać chwasty z kamyczków, a będą tam rosły na bank, i byłoby więcej zieleni..
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies