Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Nowa12 09:47, 23 sie 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Helen napisał(a)

Zuza, jestem nim zauroczona. Muszę tylko podpytać Andrzeja jak u siebie prowadził.
Edit: Zuza, nabywaj, on jest piękny


I co dowiedziałaś się może jak prowadzić judaszowca? Bo sama się nad tym zastanawiam. Ja zawsze jedną gałązkę prowadzę na przewodnika ale wiosną mi przemarzła więc przywiązałam boczną. One mocno rosną w bok a do góry mniej i dlatego niewiadomo co robić z tymi długimi gałązkami .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Helen 11:01, 23 sie 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8359
MartaCho napisał(a)
Helen,
Pięknie u Ciebie! Fajne takie szersze kadry!
Czekam na Twój deszcz, u nas cały czas dzisiaj ukrop, ale zbierają się chmury, więc może, może coś popada...

Marta, szersze kadry dziękują w przyszłym tygodniu będą tetrisy, jak mus to mus
Mam nadzieję, ze deszcze do Ciebie dotarł i dolał odpowiednią ilość
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 11:03, 23 sie 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8359
andzia458 napisał(a)
Deszcz bardzo potrzebny. Ja też się w końcu doczekałam.

To prawda, że żadne nawadnianie nie podleje tak porządnie jak deszcz.
W przyszłym tygodniu też widziałam kilka dni deszczowych, oby.
Lepiej się będzie przesadzać
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 11:08, 23 sie 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8359
mrokasia napisał(a)
Ojacie, ale Ci ten judaszek skoczył!
U mnie popadało ale mało. Kilka razy po kilka minut tak intensywniej a potem trochę tylko posiąpiło. Liczyłam na więcej.

Judaszek to chyba drzewo nr 1 jeśli idzie o szybkość wzrostu. I dobrze - o to chodziło, żeby być trochę osłoniętym na tarasie. Za to magnolia Elisabeth jakoś nieskora do aż tak dużych przyrostów, urosła może z 30 cm.
U mnie też zaczynało od siąpienia a później przyszedł ulewny deszcz. Z opadów jestem zadowolona (zwłaszcza że wcześniej rozsypałam jeszcze nawóz na trawnik). Może u Ciebie też tak będzie czego Ci życzę
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 11:09, 23 sie 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8359
Nowa12 napisał(a)


I co dowiedziałaś się może jak prowadzić judaszowca? Bo sama się nad tym zastanawiam. Ja zawsze jedną gałązkę prowadzę na przewodnika ale wiosną mi przemarzła więc przywiązałam boczną. One mocno rosną w bok a do góry mniej i dlatego niewiadomo co robić z tymi długimi gałązkami .

Jeszcze nie pytałam Andrzeja. Jesteśmy u Niego umówieni w kolejną niedzielę i wtedy chciałam pogadać na miejscu
____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 12:42, 23 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33623
Melduję się Piękne szerokie kadry. Aj, uciachałabym Ci jeszcze tego pięknego trawniczka
Dobrze, że popadało. U mnie wreszcie od dzisiaj oficjalnie chłodniejsza pogoda. Duchota i upały bardzo mi doskwierały.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 12:51, 23 sie 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8359
Anda napisał(a)
Melduję się Piękne szerokie kadry. Aj, uciachałabym Ci jeszcze tego pięknego trawniczka
Dobrze, że popadało. U mnie wreszcie od dzisiaj oficjalnie chłodniejsza pogoda. Duchota i upały bardzo mi doskwierały.


Ewa, o jak dobrze że jesteś Dziękuję za pochwały, a trawniczka sama bym teraz uciachała, muszę o tym pomyśleć Jednak za mało ogrodów widziałam przed poprawkami na moim
A może Ty wiesz jak i kiedy podkrzesywać judaszka?
____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 13:02, 23 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33623
Helen napisał(a)

Ewa, o jak dobrze że jesteś Dziękuję za pochwały, a trawniczka sama bym teraz uciachała, muszę o tym pomyśleć Jednak za mało ogrodów widziałam przed poprawkami na moim
A może Ty wiesz jak i kiedy podkrzesywać judaszka?


W stanie bezlistnym na pewno najbezpieczniej Nie za dużo gałęzi na raz. Ja pewnie zaczęłabym od dwóch lub trzech, w zależności od wyglądu drzewka.
Ciekawa jednak jestem, co Andrzej powie. Wiesz, każdy ogrodnik ma swoje tricki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 13:17, 23 sie 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8359
Anda napisał(a)


W stanie bezlistnym na pewno najbezpieczniej Nie za dużo gałęzi na raz. Ja pewnie zaczęłabym od dwóch lub trzech, w zależności od wyglądu drzewka.
Ciekawa jednak jestem, co Andrzej powie. Wiesz, każdy ogrodnik ma swoje tricki

Też jestem ciekawa Jego doświadczeń raczej wolę wielopienne, ale dołem, oprócz głównej gałązki, tylko jedna mizerniutka gałązka rośnie ...
____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 13:21, 23 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33623
Ta mizerna gałązka za trzy lata będzie wyglądała pewnie inaczej Poczekaj, to młode drzewko
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies