Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 19:59, 09 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8267
beamilusia napisał(a)
Witam serdecznie. Dziękuję, że odwiedziłaś mój ogród. Fakt, mało pokazuję zdjęć z mojego raju na ziemi. Chyba wolę oglądać inne piękne, wypielęgnowane ogrody, niż pokazywać mój z niedociągnięciami i pewnym chaosem na rabatach. Twój ogród należy do tych, co jak patrzysz, to widzisz ład i porządek.

Ciemierniki Twoje bardzo ładnie kwitną i listki mają zdrowe. U mnie po opadach śniegu zawsze przedstawiają wiosną obraz nędzy i rozpaczy. Pozdrawiam serdecznie.

Hej Beata, byłam u Ciebie i bardzo mi się spodobał Twój ogród, lubię obwódki przy rabatach. Będę stałym gościem

Ciemierniki od kilku lat mnie zachwycają, dlatego gdzie mogę, tam je wciskam Jak mnie denerwowały brzydkie liście ciemierników, to nawet w lutym je wycinałam, wtedy pięknie kwitły (trochę łyse) a liście później się pojawiły.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:02, 09 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8267
Kokesz napisał(a)


Też lubię piękne ogrody ale swój pokazuję nawet z niedociągnięciami, czasem rozkopany i z bałaganem i nie maluję trawnika na zielono jak mam mieć gości.
Fajnie się później ogląda zdjęcia z przed i po.
Dziś żałuję, że nie mam żadnego zdjęcia z czasu, kiedy dostałam pod opiekę mój ogródek. Pierwsze zrobiliśmy dopiero, jak większość zdziczałych krzaków została wykarczowana, stary trawnik skopany i część żywopłotu z cisów posadzona.
Wtedy to już wyglądało jak niebo do ziemi

Renia, Ty masz piękny ogród
A jak chcesz pokazać jak było przed, to pewnie wystarczy zrobić zdjęcia pozostałych ogródków, które są w pobliżu...
____________________
Helen - Hortensjowo
Mysza 20:03, 09 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Helen napisał(a)

Gosia, super. Ja mogę dotrzeć jak będę wracać z pracy, tj. około 15.30. Nie wiem czy Wam taka pora będzie odpowiadała.


Będziemy w kontakcie
Zuza zobaczy, do której J. się wybierze.
____________________
Gosia
Helen 20:03, 09 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8267
beamilusia napisał(a)
Nie potrafię wstawiać buziek, ale się uśmiechnęłam z tym malowaniem trawnika, bo żeby tak się dało malować, to i kwiaty na rabatach bym pomalowała, ha, ha, ha. Masz rację. Zdjęcia pokazują, jak ogrody zmieniają się i pięknieją. Ale żeby było ładnie, najpierw czasem musi być gorzej. Nie mam zdjęć, jak wyglądał ten mój kawałek raju 17 lat temu, kiedy zmieniłam miejsce zamieszkania i go objęłam w posiadanie. Stała stara ofoliowana cieplarnia i rosły maliny i trawa do pasa. Powoli, bardzo powoli realizowałam swój plan rysowany w wyobraźni. Uważam, że ogród nigdy nie będzie skończony, bo jedne rośliny rosną, inne zamierają, coś się dosadzi, coś wykopie i tak zmienia się ogród z roku na rok. Ale się rozpisałam. Miłego wieczoru.

Masz rację, ogród to niekończąca się pasja nie da się nic nie robić

P.S. Szkoda, że wyrzuciłaś maliny, są pyszne
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:04, 09 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8267
Mysza napisał(a)


Będziemy w kontakcie
Zuza zobaczy, do której J. się wybierze.

ok, w kontakcie
____________________
Helen - Hortensjowo
beamilusia 20:13, 09 sty 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Helen napisał(a)

Masz rację, ogród to niekończąca się pasja nie da się nic nie robić

P.S. Szkoda, że wyrzuciłaś maliny, są pyszne



Malin nie wyrzuciłam, przesadzone w inne miejsce, takie mniej widoczne, owocują co roku. Mieszkam w takim miejscu, że mam miejsce na ogród kwiatowy, ogródek warzywny, i na maliny, co się rozrastają niemiłosiernie. Tylko sił i czasu trochę brakuje, żeby to wszystko ogarnąć. Miłego wieczoru
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
Kokesz 20:24, 09 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6682
Helen napisał(a)

Renia, Ty masz piękny ogród
A jak chcesz pokazać jak było przed, to pewnie wystarczy zrobić zdjęcia pozostałych ogródków, które są w pobliżu...


Te inne były i tak ładne w porównaniu do tego, co tam było.
Dopiero jak wycięliśmy te krzaczory, to zobaczyliśmy, że tam jest całkiem dużo miejsca, ale tak na prawdę, to wzięłam akurat ten ogródek, bo rósł tam wielki bukszpan
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Helen 20:59, 09 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8267
beamilusia napisał(a)



Malin nie wyrzuciłam, przesadzone w inne miejsce, takie mniej widoczne, owocują co roku. Mieszkam w takim miejscu, że mam miejsce na ogród kwiatowy, ogródek warzywny, i na maliny, co się rozrastają niemiłosiernie. Tylko sił i czasu trochę brakuje, żeby to wszystko ogarnąć. Miłego wieczoru

Super, uwielbiam warzywa i owoce z własnego ogródka Nawet jak trzeba walczyć z robalami
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:01, 09 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8267
Kokesz napisał(a)


Te inne były i tak ładne w porównaniu do tego, co tam było.
Dopiero jak wycięliśmy te krzaczory, to zobaczyliśmy, że tam jest całkiem dużo miejsca, ale tak na prawdę, to wzięłam akurat ten ogródek, bo rósł tam wielki bukszpan

Jakoś nie zauważyłam tego bukszpanu/a(?). W którym jest miejscu?
____________________
Helen - Hortensjowo
Zana 16:27, 10 sty 2021


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Hej Helen, macham noworocznie. Dzięki za życzenia i kibicowanie w moim wątku Bardzo Cię pozdrawiam
Ciemierniki masz cudowne. Ja mam trzy sztuki, ale jak na razie tylko jeden pokazuje jakieś pączki.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies