Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 11:46, 07 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Mysza napisał(a)
A masz jakieś inne odmiany ciemierników wsadzone??
W poprzednim ogrodzie miałam jeszcze ciemno bordowe, ale nie były aż tak widoczne jak te jasne. Te chyba też są bezobsługowe

Zdjęć ogrodu z białą pierzynką nie robiłaś??
Wczoraj nawet ten śnieg się utrzymał.

Mam jeszcze ciemierniki różowe i bordowe, ale one dopiero pokazują pąki kwiatowe. Będą kwitły na przełomie lutego i marca.

Zdjęcia zrobiłam tak na szybko, ale nie wyszły jakieś super, więc nie wstawiam .

Czekam na Twój ogród i wątek coś czuję, że się będzie działo
____________________
Helen - Hortensjowo
Mysza 13:06, 07 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Helen napisał(a)

Mam jeszcze ciemierniki różowe i bordowe, ale one dopiero pokazują pąki kwiatowe. Będą kwitły na przełomie lutego i marca.

Zdjęcia zrobiłam tak na szybko, ale nie wyszły jakieś super, więc nie wstawiam .

Czekam na Twój ogród i wątek coś czuję, że się będzie działo


Z tymi fotkami to tak różnie jest...Mi też nie zawsze wychodzą.

Z wątkiem wiesz, jeszcze przebieram nóżkami, jak ładnie całość będzie nasza to pewnie wtedy.
Wczoraj nawet rysowałam rabatę z Serbami, no ale przypomniałam sobie jak Danusia nieraz pisze, że potrzeba ogólnego spojrzenia, więc rozrysowałam jeszcze obok rabatę w narożniku. Miałam jeszcze pomysł na brzozową. No nawet byłam zadowolona. Rabaty jak to niektórzy piszą typowo ogrodowiskowe
W nocy śniły mi się same ogrody i nie mogłam spać. I nagle olśniło mnie, że narożnikowa musi być inna. Zaplanowałam tam róże, nawet sporo. A za płotem sąsiedzi mają tam warzywniczek((Kurcze, a róże i mszyce i opryski...hmmm.
Nie będę ich podtruwała. Muszę na nowo dumać. I widzisz ciągłe zmiany.

____________________
Gosia
Helen 13:17, 07 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Gosia, z takim doświadczeniem to też bym chciała zaczynać coś czuję, że od razu będzie wow
Serby też mi się marzyły, ale nie na takim małym czymś
____________________
Helen - Hortensjowo
Mysza 15:07, 08 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Sabinko, dużo to ja jeszcze nie wiem o roślinach, ale wiedza zdobyta na O. zawsze pomaga
Jak nie wytrzymam to wstawię plany, ale pewnie na swoim wątku aby Wam nie zaśmiecać stron
Może Zuza będzie w J.jakoś. Jak znajdziesz czas to w końcu bym Was poznała Może ktoś jeszcze podjedzie...hm....zobaczymy czy się uda.
____________________
Gosia
Helen 19:48, 08 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Mysza napisał(a)
Sabinko, dużo to ja jeszcze nie wiem o roślinach, ale wiedza zdobyta na O. zawsze pomaga
Jak nie wytrzymam to wstawię plany, ale pewnie na swoim wątku aby Wam nie zaśmiecać stron
Może Zuza będzie w J.jakoś. Jak znajdziesz czas to w końcu bym Was poznała Może ktoś jeszcze podjedzie...hm....zobaczymy czy się uda.

Gosiu, jeszcze chwilkę poczekajmy chociażby na bratki i stokrotki
A ma plany chętnie zerknę
____________________
Helen - Hortensjowo
Margerytka40 20:15, 08 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Helen napisał(a)
Jestem zakochana w ciemiernikach



Piękne, też chcę powiększyć kolekcję ciemierników jeszcze. Moje na razie siedzą cichutko, coś tam widać ale to jeszcze trochę do kwitnienia
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Helen 20:39, 08 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Asia, bardzo polecam helleborus niger - ciemiernik biały, niezawodny jest i bardzo długo kwitnie
____________________
Helen - Hortensjowo
Ania111 20:53, 08 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Helen napisał(a)
Jestem zakochana w ciemiernikach



Helen ,
cudne te ciemierniki ,
nawet ten mały ma piękne , duże kwiaty
Twoje ciemierniki aż się uśmiechają
Moje niestety mają masę liści i kwiaty mizerne i znikome ,
Może w jakim markecie się pojawią ,
To wzbogacę kolekcję , jedno gatunkową hihihihi
____________________
Ania Spelnione marzenie
Helen 21:12, 08 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Ania, podsyp im trochę potłuczonych skorupek od jajek, wymieszaj z ziemią. Powinno być lepiej
Moje za to zawsze obżarte przez ślimaki, wrrrr...
____________________
Helen - Hortensjowo
Margerytka40 21:16, 08 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Helen napisał(a)
Asia, bardzo polecam helleborus niger - ciemiernik biały, niezawodny jest i bardzo długo kwitnie


Te właśnie mam. U mnie mają wielgachne liście a pączki dopiero nieśmiało z ziemi ledwo widać. Obcinasz im listki w sezonie?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies