Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

MiluniaB 21:20, 08 sty 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Nigdy nie miałam ciemierników - pięknie Twoje się prezentują. Napisz mi czy teraz je kupiłaś i posadziłaś czy rosną i kwitną?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Kokesz 21:27, 08 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Moje w zeszłym sezonie tak pięknie wyglądały, teraz jeszcze w pączkach.
Swoim wycinam stare liście, żeby kwiaty były bardziej widoczne
Rok temu o tej porze pojawiały się Biedr...w dobrych cenach, sadzonki nie były duże ale ładne
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Helen 21:28, 08 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Margerytka40 napisał(a)


Te właśnie mam. U mnie mają wielgachne liście a pączki dopiero nieśmiało z ziemi ledwo widać. Obcinasz im listki w sezonie?

Asia, wycinam tylko te, które straszą.
Orientalnym wycinam dużo więcej.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:31, 08 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
MiluniaB napisał(a)
Nigdy nie miałam ciemierników - pięknie Troje się prezentują. Napisz mi czy teraz je kupiłaś i posadziłaś czy rosną i kwitną?

Te, w donicy, kupione m-c temu.

W ziemi rosną od roku a drugi od 2 lub od 3 lat.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:31, 08 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Kokesz napisał(a)
Moje w zeszłym sezonie tak pięknie wyglądały, teraz jeszcze w pączkach.
Swoim wycinam stare liście, żeby kwiaty były bardziej widoczne
Rok temu o tej porze pojawiały się Biedr...w dobrych cenach, sadzonki nie były duże ale ładne

Renia, zgadzam się, były piękne i nikt ich u nas nie chciał wykupić...
____________________
Helen - Hortensjowo
Mysza 22:53, 08 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Helen napisał(a)

Gosiu, jeszcze chwilkę poczekajmy chociażby na bratki i stokrotki
A ma plany chętnie zerknę



My to tak po doniczki chcemy jechać)
Dam znać gdyby co
____________________
Gosia
Helen 08:15, 09 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Mysza napisał(a)



My to tak po doniczki chcemy jechać)
Dam znać gdyby co

Gosia, super. Ja mogę dotrzeć jak będę wracać z pracy, tj. około 15.30. Nie wiem czy Wam taka pora będzie odpowiadała.
____________________
Helen - Hortensjowo
beamilusia 18:48, 09 sty 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Witam serdecznie. Dziękuję, że odwiedziłaś mój ogród. Fakt, mało pokazuję zdjęć z mojego raju na ziemi. Chyba wolę oglądać inne piękne, wypielęgnowane ogrody, niż pokazywać mój z niedociągnięciami i pewnym chaosem na rabatach. Twój ogród należy do tych, co jak patrzysz, to widzisz ład i porządek.

Ciemierniki Twoje bardzo ładnie kwitną i listki mają zdrowe. U mnie po opadach śniegu zawsze przedstawiają wiosną obraz nędzy i rozpaczy. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
Kokesz 19:20, 09 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
beamilusia napisał(a)
Witam serdecznie. Dziękuję, że odwiedziłaś mój ogród. Fakt, mało pokazuję zdjęć z mojego raju na ziemi. Chyba wolę oglądać inne piękne, wypielęgnowane ogrody, niż pokazywać mój z niedociągnięciami i pewnym chaosem na rabatach. Twój ogród należy do tych, co jak patrzysz, to widzisz ład i porządek.

Ciemierniki Twoje bardzo ładnie kwitną i listki mają zdrowe. U mnie po opadach śniegu zawsze przedstawiają wiosną obraz nędzy i rozpaczy. Pozdrawiam serdecznie.


Też lubię piękne ogrody ale swój pokazuję nawet z niedociągnięciami, czasem rozkopany i z bałaganem i nie maluję trawnika na zielono jak mam mieć gości.
Fajnie się później ogląda zdjęcia z przed i po.
Dziś żałuję, że nie mam żadnego zdjęcia z czasu, kiedy dostałam pod opiekę mój ogródek. Pierwsze zrobiliśmy dopiero, jak większość zdziczałych krzaków została wykarczowana, stary trawnik skopany i część żywopłotu z cisów posadzona.
Wtedy to już wyglądało jak niebo do ziemi
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
beamilusia 19:39, 09 sty 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Nie potrafię wstawiać buziek, ale się uśmiechnęłam z tym malowaniem trawnika, bo żeby tak się dało malować, to i kwiaty na rabatach bym pomalowała, ha, ha, ha. Masz rację. Zdjęcia pokazują, jak ogrody zmieniają się i pięknieją. Ale żeby było ładnie, najpierw czasem musi być gorzej. Nie mam zdjęć, jak wyglądał ten mój kawałek raju 17 lat temu, kiedy zmieniłam miejsce zamieszkania i go objęłam w posiadanie. Stała stara ofoliowana cieplarnia i rosły maliny i trawa do pasa. Powoli, bardzo powoli realizowałam swój plan rysowany w wyobraźni. Uważam, że ogród nigdy nie będzie skończony, bo jedne rośliny rosną, inne zamierają, coś się dosadzi, coś wykopie i tak zmienia się ogród z roku na rok. Ale się rozpisałam. Miłego wieczoru.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies