Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Czas na zmiany - najwyższy czas

Pokaż wątki Pokaż posty

Czas na zmiany - najwyższy czas

Limka 12:46, 07 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Cześć,
to pierwsze zdjęcie extra.
Ja mam tak samo usytuowany dom. Napiszę co ja mam - a mam raczej skromnie. Po obu stronach wejścia do domu mam runiankę japońską i po 2 trzmieliny na pniu. Na razie wygląda to biednie, bo wszystko małe i nierozrośnięte, ale mam nadzieję, ze będzie lepiej. Może jeszcze coś tam dosadzę. Ale mam bardziej naglące inne miejsca w ogrodzie. Ale u Ciebie rabaty wzdłuż domu są chyba węższe. Na pewno będę śledziła Twój wątek, bo przy swoim tarasie też będę zmieniała i szukam pomysłów. U mnie ta część jast bardzo latem gorąca także to chyba nie dla bukszpanów miejsce.
____________________
Nasadzenia przed domem
grapaka 17:41, 07 wrz 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
Cześć Limka! To będzie fajnie jak Ci się rozrośnie.Ja miałam zamiar trzmieliną to zaścielić, ale.
Rabaty wzdłuż domu rzeczywiście wąziutkie, bo chyba były przewidziane na trawnik lub kwiatki.
Szerokość rabatki to ok.75cm +opaska wokół domu taka jaką widać. Długość rabatki ok.5m prawa strona i ok.4m lewa str.Limko może nam ktoś coś poradzina co liczę.
Wkleiłam fotkę jaka jest aktualnie, rośną tam zaniedbane margaretki czy rytki i pomyślałam ,że tam właśnie na stałe mogą być ze 3 bukszpany czy 3 Teddy lub Danica lub tego typu.
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
grapaka 18:12, 07 wrz 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
Miałam jeszcze poprawić, że to co nazwałam iglakiem koło płotku z czerwonymi pelargoniami to cyprysik Lawsona.Kiedyś doprowadzę go do wygląduTo na razie tyle co do rabat, chociaż mogą one przybrać inny kształt. Bo myślę o kostce brukowej, ale też nie wiem jaka ma być kolorystyka i czy nie lepiej zakrętasy w miarę możliwości.Pierw myślałam o kolorowej kostce np: złota jesień czy coś takiego ale czy to nie za smutne. może gładki ale z brzegiem w innym kolorze.Wątek otwarty na sugestie, a może to temat w sam raz dla Sebka Na oczko też przyjdzie kolejalbo je doprowadzić do porządku albo je zasypać i np:na przeciw albo raczej obok w tym trójkącie zrobić jakieś skromne ciurciadełko
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
grapaka 18:28, 07 wrz 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276

to jest ten lawsona jak się nie mylę.I daję słowo ,że tam już rosną 4tylko sztuki wiltoni,ale pod ścianą jest bardzo sucho.płożaki mogą zmienić miejsce.Zależ mi też na tym aby wszystkie drzewka czy iglaczki miały małe korzenie, żeby w przyszłości nic się nie działo bo różnie na ten temat się mówi.
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
grapaka 18:39, 07 wrz 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276

na powitanie gości.
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
Gardenarium 19:34, 07 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
grapaka napisał(a)



Tutaj mogą być posadzone w równych odległościach stożki z bukszpanu, będą wyższe niż kule i to wszystko u dołu podsadzone trzmielinką np, potem ciętą ładnie po krawędzi chodnika.

Mogą też być formy pienne, np. trzmieliny.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Limka 21:20, 07 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Jeśli chodzi o kostkę, to rzecz gustu ale ja jestem zdania, że to nie kostka powinna przyciągać wzrok swoją urodą czy kolorystyką tylko rośliny. Ja np.tu widzę te płyty betonowe w połączeniu z wąskimi np. podwójnymi rzędami kostki granitowej.

Cyprysik od dołu chyba powinnaś podstrzyc, uformować ładniejszy kształt, kulisty, ale czy teraz to nie wiem. I chyba ten cyprysik za bardzo wciśnięty w róg budynku.. Pewnie musisz się zdeklarować jaki lubisz styl ogrodu, bo tak nikt pewnie nie pomoże. Czy nowoczesny, minimalistyczny, czy romantyczny, tajemniczy, elegancki jak u Danusi, czy może wiejski ogródek. Różnorodność ogromna i trzeba koniecznie to określić. Bo co Ci ktoś będzie pisał, zebyś posadziła róże, przed nimi lawendę, jeśli to nie to Ci się podoba.
A masz tam przy tarasie słońce czy jednak mimo strony południowej jest cień?- bo widzę wysoki budynek.
____________________
Nasadzenia przed domem
Limka 21:28, 07 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
A moze na wejsciu na tych słupach puść bluszcz. Nie wiem z czego one są ale może jakoś je trzeba przygotować, by bluszcz mógł się chwycić.
____________________
Nasadzenia przed domem
Gardenarium 09:22, 08 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wejście można podkreślić jakimiś "strażnikami domu" np stożki, kule na pniu, jakies dwa jednakowe elementy.

Twój ogród teraz jest kolorowy, dużo kwitnie, ale są to rośliny ginące na zimę, potrzeba Ci szkieletu zimozielonego, żebyś miała już podstawę do komponowania roślin kwitnących. Tylko kwitnące nie dadzą tego szkieletu.

Limka ma rację co do cyprysika, Trzeba go wyokraglić w kulkę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grapaka 14:08, 08 wrz 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
Limko te betonowe chodniczki na bank są do wymiany.Z kostką granitową za szeroko by mi było, jeszcze mniejsze rabatki pod oknem by się zrobiły A styl wiejski to odpada w tej chwili mam jak w zagrodzieromantyczny owszem ,ale w innej części ogrodu może byćpowiadasz elegancki jak u Danusi-ech tylko se mogę wzdychnąć tak więc chyba zostaje minimalistyczny.Mam słonko w południowej części zwłaszcza w drugiej części za tarasem gdzie bukszpan rośnie.Masz rację cyprysa podetnę mówisz od dołu.
Danusiu specjalisto strażniki owszem, ale jakimi podkreślić co lepiej by wyglądało czy kule i jaki kolor i z czego czy stożki. A co do cyprysa co mam wyokrąglić kulka ma się kończyć jak tam na płotku jest sowa z gliny czy wyższa ma być niż płotek?
tak też miałammiała rosnąć tojeść i dzwonek karpacki
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies