Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Czas na zmiany - najwyższy czas

Pokaż wątki Pokaż posty

Czas na zmiany - najwyższy czas

Limka 23:48, 06 cze 2012


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
grapaka napisał(a)

To jest ściana południowa.Środek tej ściany stanowi taras za tarasem ten trójkąt foto wyżej.
Pytanie czy wymienić wierzbę na śliwę wiśniową nigra czy coś tego typu w bordowym kolorze.
Pytanie czy zostawić to w rogu biało-zielone bodaj barwinek i ciągnąć na całość.
Nie bierzcie pod uwagę białej doniczki i brzegu z kamieniasię kancik zrobi reszta potem bo nie wiem czy za mną nadążacie hehehe

Witaj Grapako,
barwinek to chyba nie jest dobry pomysł w tym miejscu. Rozrosnie się, on podobno bardzo ekspansywny. Kawał dobrej roboty za Tobą. Super. Wierzba ładna kiedy młoda. Wymień na coś bordowego na tle jasnej sciany ładnie będzie odbijać się
____________________
Nasadzenia przed domem
Sebek 00:16, 07 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jeśli między tojeść znajdziesz żwirek który Ci odpowiada to nasyp - na razie możesz tej drobnej kory, nie będzie chlapać i tojeść będzie miała łatwo rosnąć. Widzę tą rabatę za kilka lat i chyba nie dodawaj już nic - będzie super

A tam nie puszczałbym barwinka po całości - chyba, że wysadzisz bukszpany i wylądują tam krzewy. A Nigra tam by pasowała
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
grapaka 14:41, 07 cze 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
Limka, Sebek Dziękuję Wamkażda opinia ma dla mnie znaczenie.
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
Ewa 23:07, 07 cze 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Zgadzam sie z Sebkiem, bardzo ładnie wyglądałaby śliwa i barwinek zabrałabym . Będzie pieknie
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Ewa 23:11, 07 cze 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
grapaka napisał(a)
Miło mi Linko! dzięki
no właśnie ten trójkąt, może wywalić te płożaki, które jeszcze się nie rozrosły i dać dwojakie bukszpany.
Albo zostawić płożaki zabrać tawułki i dać brzeg z żłótych kulek bukszpana, tawuł lub tak jak Danusiowa realizacja zostawić wolny brzeg na np:begonie.Bukszpany na przodzie przechodziłyby w trójkąt a za trójkątem jest taras z którego następny kulkowy zakątek.Wszystko podsypane czymś


Byłam ostatnio w ogrodzie , gdzie było duzo jałowców płożących i ogród bardzo przez nie przygnębiał, jestem za bukszpanami
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
alinak 23:48, 07 cze 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
srebrzysty barwinek nie jest dobrym tłem dla samej zieleni też jestem za wyrzuceniem. kula proponuję jakąś śliwę na pniu , jest bezproblemowa . a co do płożących jałowców to mnie się zaś podobają . teraz jeszcze nie widzisz efektu , ale potem ....
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
grapaka 14:05, 08 cze 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
Dzięki aliniak,
właśnie oblatałam sklepy ogrodnicze za wiśnią i
prunus-cerasifera nigra jest za 55zł ok.1,40i to będzie toale mam jeszcze wątpliwości bo
jest metka jak napisałam wyżej(nigra) a na tej samej pisze na pasku pisardi i bąź tu mądrym
więc jeśli będą obie to która ładniejsza? W innym sklepie była pisardi ok.2m szczepiona za 120zł
i pisardi 30cm szczypiona za 18zł jest też diabolo1,40 za 35zł.
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
grapaka 15:20, 08 cze 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276

i znowu prośba o poradępatrząc na dom to jest prawa strona, chodzi o skrawek gdzie widać żabki
żabki i okręg z funkiami to stałe studzienki.Pytanie czy zostawić tak jak jest? tylko wysypać jednakowym materiałem np: grys, keramzyt czy kora no i oczywiście jednakowy kolor kostki brukowej. Czy koła z ekobordu i jakieś wypełnienie. Koła od największego do najmniejszego .Czy zrobić między kołami okrągłą rabatkę pomysłu Danusi tj.żółty cyprys z bukszpanami podszyty tojeścią. Ewentualnie same bukszpany 3szt. Wszystko w jednej linii po skosie jak widać.Albo tam gdzie irysy zrobić okrąg i wysunąć go do przodu pod płot. Jak zwykle skomplikowane to jak Wy myślicie???
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
bociek 22:38, 08 cze 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Ale zmiany, idziesz w dobrym kierunku
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
grapaka 23:33, 08 cze 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276

na miejsce wierzby wsadzę św nigre. W tej chwili wierzba jest szczypiona na ok.1m
pytanie czy nigra na 1,40 starczy (pan ma załatwić)bo te na 2m takie wiotkie sie wydają
pytanie czy 1,30 od ściany starczy? Tyle obecnie rośnie wierzba.
pytanie czy bukszpany mogą rosnąc w korze?
Bociek , mam nadzieję, że idę w dobrym kierunkutylko mi wsparcia trzeba albo kopa w
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies