Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Czas na zmiany - najwyższy czas

Pokaż wątki Pokaż posty

Czas na zmiany - najwyższy czas

Celina 20:06, 27 maj 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
grapaka napisał(a)
A tu zobaczcie jaka piękna kulka koło ławeczki.Foto z ogródka pokazowego ze Świerklańca
może sobie taką wsadzić na trójkącie i obsypać grysem i minimalizm na całegotylko czy mnie stać na taką kulkę


Witaj Grapaka
często odwiedzam Świrklaniec i zawsze zostawiam tam nie tyle ile zaplanowałam! Też tak masz?
Wygląda na to że mamy blisko do siebie
____________________
Celina - Moje poletko
Ewa 06:54, 28 maj 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Witaj
Lubie bardzo czytać wątki w projektowaniu i obserwować jak się to wszystko zmienia.
A co tam aktualnie sie u Ciebie dzieję?
Pozdrawiam
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
grapaka 10:52, 06 cze 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
Witaj Ewo! ojdzieje się, ale czekam na Wasze porady.
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
grapaka 11:12, 06 cze 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
Magnolia i Limka dały pomysł na kostkę granitową, ale oczywiście nie ma w tej chwili(ciemne te foto wyszło) Prawej stronie jak się patrzy na dom stożek mały na początku i trzy kulkimają z tego się zrobić a na końcu też taki sam stożek. W tej chwili płoży się tojeść roz., ale myślę o czymś zimozielonym z tego względu, że bardzo z ziemi chlapie na tynk.Chyba, że kora
a lepiej mam nadzieję, że żwir lub grys -tylko jaki kolor?szary z domieszką brązu czy jak???
Z drugiej strony stożek i trzy kulki mają z tego być byćnastępny stożek się nie zmieści.
No i pytanie czy jeszcze coś tu wciskać na kijunp:trzmieliny po jednej i drugiej stronie
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
grapaka 11:28, 06 cze 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
Powtórka z rozrywkitrójkąt a w nim
w tym prawie rogu cyprys podcięty na kulę.Reszta to płożący się iglak wiltonni. Żłóte plamy to w tej chwili jest tawułka, ale ona obleci, więc może kulki z bukszpanu żółtego lub berberysowe, ale też opadnie.No chyba żeby wszystko wymienić na bukszpan oprócz tego cyprysa no bo chyba nie wytargam go w całościa wszystko podsypać tym co na przodzie
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
kaisog1 11:37, 06 cze 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Nie wyrzucaj tawułek - zobacz jakie piękne kule tawułowe są u Rysia (Riche). Szkoda ich...
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
grapaka 11:46, 06 cze 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276

To jest ściana południowa.Środek tej ściany stanowi taras za tarasem ten trójkąt foto wyżej.
Pytanie czy wymienić wierzbę na śliwę wiśniową nigra czy coś tego typu w bordowym kolorze.
Pytanie czy zostawić to w rogu biało-zielone bodaj barwinek i ciągnąć na całość.
Nie bierzcie pod uwagę białej doniczki i brzegu z kamieniasię kancik zrobi reszta potem bo nie wiem czy za mną nadążacie hehehe
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
grapaka 11:54, 06 cze 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
Tawułki mogą być w innym miejscumiejsca ci u nas dostatek a na ich miejsce (może) jak mówiłam bukszpany żółte. Wiem jak pięknie goli Riche te kulki, tylko w zimie to może płasko będziejak obleci tawułka. W końcu i tak tam będzie leżał śniegno właśnie kulki czy ewentualnie poduchy tawułkowe.Dzięki za odzew Małgosiu
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
Linka 12:05, 06 cze 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Witaj, dajemy radę

Musiałam się wrócić na początki wątku czy dobrze pamiętam PRZED , no i widzę zmiany ogromne, uporządkowałaś już ładnie rabatki kulek przybyło , ładnie, ....... hakuro możesz wymienić na bordowe drzewko, ładnie od ściany się odznaczy, ...tawułki też dla mnie OK, rozjaśniają ten trójkąt (mam chyba podobne drzewko na pniu )
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
grapaka 12:18, 06 cze 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
Miło mi Linko! dzięki
no właśnie ten trójkąt, może wywalić te płożaki, które jeszcze się nie rozrosły i dać dwojakie bukszpany.
Albo zostawić płożaki zabrać tawułki i dać brzeg z żłótych kulek bukszpana, tawuł lub tak jak Danusiowa realizacja zostawić wolny brzeg na np:begonie.Bukszpany na przodzie przechodziłyby w trójkąt a za trójkątem jest taras z którego następny kulkowy zakątek.Wszystko podsypane czymś
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies