Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Czas na zmiany - najwyższy czas

Pokaż wątki Pokaż posty

Czas na zmiany - najwyższy czas

justi 20:09, 14 sie 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
może tak?....



a może tak?



pomiędzy można dać trawy, w środek pachnącą lawendę lub żółtą trzmieliną lub cokolwiek innego co lubisz
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
justi 20:25, 14 sie 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
zobacz jeszcze tu, u Aniart sa fajne podpowiedzi, np ten ekran cisowy + żurawki

i stozki w begoniach

http://www.ogrodowisko.pl/watek/674-any-ogrod-maly-czyli-walka-z-ugorem?page=341
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Ozz 23:23, 14 sie 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
A nie chcesz zrobić rabaty na całej długości tej ściany? Mogłyby by być takie dwie fale. Coś średniego wzrostu posadzić bliżej drzwi, a pod oknami niskie roślinki - kulki, hosty itp.

Tam przy drzwiach będzie trochę problematycznie, bo zdaje się, że balkon zasłania część rabaty i może tam być dość sucho - wniosek, że zimozielone lepiej odrobinę odsunąć, poza strefę balkonu.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
grapaka 01:04, 15 sie 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
No i ZAŁAMKA Justi i Ozz właśnie skończyłam rabatkę( no prawie). Justi bardzo mi się podoba wersja druga. Ozz też myślałam o całej długości. Justiprzyszedł mi pomysł aby do mojej rabatki dokleić Twoją
właściwie to coś tak mi chodziło po głowie, żeby wpisać tam koło z trzema buksamiale ta obwódka jest extra.Zobaczymy może coś z tego będzie, albo całkowicie zmienię. Właściwie nie wiem czy horti sobie tam poradzi, ale wody Ci tam dostatek z kurka którego chcę zasłonić hehehe. Dziękuję Wam bardzo-pozdrawiam.

Szefowo
również bardzo , bardzo , bardzo dziękuję za brawa hihihi powiem jeszcze tylko, że kantujęale nie Ciebietylko dla Ciebie-pozdrawiam
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
romka 10:47, 15 sie 2012


Dołączył: 12 sie 2012
Posty: 515
strasznie mi muli internet coś i zdjęcia sie nie otwierają dodaję więc do obserwowanych i czekam tupiąc nogą na oglądanie zdjęć
dziękuję za wizytę u mnie
____________________
sylwia vel romka nic nie umiem, nie znam się.... ale bardzo chcę i www.romka.mojabudowa.pl
grapaka 20:17, 16 sie 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
Gardenarium napisał(a)



Na rabacie z ptakiem rośnie jeszcze w donicy Phantom i rozmyśla czy to będzie dobre miejsce? W dali z pomocą M żwirowa łezka z bukszpanami i biżuterią


Witaj Grapaka
masz ladne drzewko z czerwonymi liśćmi możesz powiedzieć co to za odmiana?
bardzo ładnie tu u Ciebie
pozdrawiam


Duże zmiany na lepsze, jak mi się podoba ta żółta tuja przycięta w kulę I te czerwone begonie... widzę tutaj wpływy ogrodu w stylu angielskim
Świetny, zadbany ogród , wielkie brawa

http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-w-stylu-angielskim


Danusiu, ta żółta tuja to tylko w połowie kula
w zamyśle miał być taki parawan, a za nim jest wiata w której siedzę i kawkę pijęi nie tylko
to samo tylko z dalszajuż myślałam, żeby z dwóch środkowych tujzrobić jedną zielono-żółtąale czy odrosną tak jak chcę?bez uszczerbku dla całości.RH coś choruje jakiś grzybobok niego to tawułka stara już , a na dodatek rośnie biedaczka w betonowym korycie w tej samej ziemi tj.naście lat.
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
grapaka 20:35, 16 sie 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276

A to dla odwiedzających mniei tych co obserwująmoże komuś przyjdzie do głowy pomysł NA
z tej perspektywy patrząc prosto widać na dole hosty (takie zwykłe)mogę wymienić na Patriot
wyżej wiszą begonie. Ten mur powyżej to muszę obsadzić winobluszczem.
część lewa ruchoma, ale o prawą chodzimoże cisami, albo szybszy efekt szmaragdy?albo bo?
za hostami rośnie j.koreańska myślę , że do niej ok.3-4metry-zmierzę
jeszcze mam kilka zakątków do realizacjitak więc dla chętnych roboty nie braknie
Pozdrawiam i dziękuję.
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
Ozz 10:33, 19 sie 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Jak dla mnie przydałoby się tam trochę ,,różnokolorowej" zieleni np. coś żółtego i większego... może jaśminowiec 'Aureum' ? A obok trochę tawuł japońskich i np. coś ciemnozielonego jeszcze.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
adka 13:03, 29 sie 2012


Dołączył: 01 sie 2012
Posty: 185
Bardzo zajefajnie. A duży złoty ptak niesamowity .Postępy solidne , fajnie Ci wszystko wychodzi.Pozdrawiam.
____________________
Adrianna
moni 13:06, 29 sie 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
ja nic bym nie zmieniała bo jest pięknie.
____________________
Mona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies