Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Czas na zmiany - najwyższy czas

Pokaż wątki Pokaż posty

Czas na zmiany - najwyższy czas

Martek 01:01, 15 wrz 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Z zimozielonych liściastych to ja znam tylko ostrokrzewy i bukszpany Danusiu co jeszcze istnieje ?
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Duffy 07:20, 15 wrz 2011

Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 2
A ja zapytam o bukszpany, bo u Pani Danusi są takie piękne !
Pani Danusiu, jestem oszołomiona Pani ogrodem.


Dlaczego wszędzie odradzają mi bukszpany - że przemarzają, że kapryśne itd. itd. itd.
Proszę, napiszcie mi w skrócie jakie tak naprawdę są wymagania tej rośliny ?
Już tyle razy chciałam kupić.... i zawsze zrezygnowałam.

W szkółkach, w internecie, poradnikach są sprzeczne informacje.




Limka 08:36, 15 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Obudziłam się rano i zmieniam zdanie, co do stożków. Po 3 też może być ładnie 2 przy wejściu obok siebie, wyższy i niższy i potem na rogu wyższy. Twój pomysł nie był chyba zły. Tyle, ze dla mnie to nie jest już minimalistyczny. Trzymam kciuki i będę podglądać, co zaplanujecie, bo coś czuję, że z pomocą Danusi będzie jak zawsze super. Rysuj to pójdzie do przodu

Ale teraz doczytałam, że Danusia pisała o stożkach czy czymś piennym w równej odległości podsadzonych trzmieliną. Rób tak jak Danusia pisze, lepszych rad nie uzyskasz
____________________
Nasadzenia przed domem
Gardenarium 19:43, 15 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Martek napisał(a)
Z zimozielonych liściastych to ja znam tylko ostrokrzewy i bukszpany Danusiu co jeszcze istnieje ?


Laurowiśnie, trzmieliny, różaneczniki, kiścienie, pierisy, skimmie, pachysandra, irgi (nie wszystkie)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:44, 15 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Duffy napisał(a)
A ja zapytam o bukszpany, bo u Pani Danusi są takie piękne !
Pani Danusiu, jestem oszołomiona Pani ogrodem.


Dlaczego wszędzie odradzają mi bukszpany - że przemarzają, że kapryśne itd. itd. itd.
Proszę, napiszcie mi w skrócie jakie tak naprawdę są wymagania tej rośliny ?
Już tyle razy chciałam kupić.... i zawsze zrezygnowałam.

W szkółkach, w internecie, poradnikach są sprzeczne informacje.






Poczytaj cykl artykułów o bukszpanach.

Ten mokry rok był dla nich niedobry

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/5-uprawa-bukszpanow

http://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=bukszpan
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Duffy 21:11, 15 wrz 2011

Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 2
gardenarium napisał(a)


Poczytaj cykl artykułów o bukszpanach.

Ten mokry rok był dla nich niedobry;(

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/5-uprawa-bukszpanow

http://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=bukszpan


Ślicznie dziękuję !
Już zabieram się do lektury.


grapaka 10:06, 16 wrz 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
Dziękuję bardzo Danusijej rady są bardzo cenne.I dostosuję się do nich powyrywam z korzeniami jednoroczne i zapomnę o nichOczywiście w moim ogrodniczym nie było Limelight ani śliwy Ten pomysł Danusi na moją rabatę jest bardzo elegancki.Czy ja dam radę rozrysować plan działki i nasadzeń hmm?ciężko to widzę, ale może do wiosny zdążęZa to dzisiaj sobie kupiłam na zaśbukszpanka nie kulka nie stożek, ale dość fajny nie licząc donicy to ma 50cm wys.i płaciłam 25zł to chyba dobra cena
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
Limka 16:05, 16 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Ja też dzisiaj byłam po ew. rośliny i wróciłam z tą sama zawartością portfela. Niestety smuci mnie to ale u nas nie ma co kupować nawet jak się chce bardzo... trzeba jechać dalej a to już wyprawa, z 3 dzieci trudno coś organizować...
Grapaka dopinguję w rysunkach!
____________________
Nasadzenia przed domem
Gardenarium 21:24, 27 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Grapaka, nie zmuszaj się do rysowania jak nie umiesz. Pogadaj z nami słownie bez rysowania, bo do wiosny nie zajrzysz
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:26, 27 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz pewnie kwiatki sezonowe jeszcze kwitną, ale jak mróz je zmrozi to wyrwij i zabierz się za porządkowanie, równanie rabat.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies