Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Czas na zmiany - najwyższy czas

Pokaż wątki Pokaż posty

Czas na zmiany - najwyższy czas

grapaka 14:21, 08 wrz 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276

tak było w części za tarasem gdzie rośnie bukszpan pod murem.To taki wiejski styl chyba
ale myślę ,że czas na coś stałego, czystego spojrzenia.Myślałam ,że może dołożyć samych bukszpanów kulek i wysypać czymś no właśnie czym? bukszpanki w ilości 5sztuk mam wolnych w doniczce bodaj rozmiar 17.Może "rozsypać te kulki w jakiś ładny układ.Mam różne pomysły , ale nie wiem czy mądremój M raczej mi nie doradzi,on wie co to trawa a reszta dla niego to zielea jeszcze zna się na kwiatkach i dla niego to kolorowe zieletak więc na wasze sugestie liczę.
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
grapaka 14:26, 08 wrz 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
A tu zobaczcie jaka piękna kulka koło ławeczki.Foto z ogródka pokazowego ze Świerklańca
może sobie taką wsadzić na trójkącie i obsypać grysem i minimalizm na całegotylko czy mnie stać na taką kulkę
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
GabiK 14:40, 08 wrz 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Coś takiego podsypanego żwirem i może parę konwalników/żurawek na dole, jak w przedogródku z którejś prezentacji Danusi, to elegancki minimalizm na całego. Może dadzą na raty taką kulkę? Po jednej będzie wykupywać. Ja to się boję strzyżenia czegoś takiego, no i że kawałek zachoruje, wyłysieje, przemarznie i po efekcie.

Mój też roślinami się nie interesuje, choć dzielnie kopie. Na miskanty powiedział: po co za to płacisz? można było z tych chwastów za płotem przynieść takie.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
GabiK 14:41, 08 wrz 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Piękne kwiaty na parapetach odwracają uwagę od tego łysego paska.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Sebek 20:03, 08 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Za ciepła ściana - jak dla mnie to idealne miejsce na taki kuleczki - będzie cały rok ładnie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 21:54, 08 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten fragment z łabędziem trzeba nam uspokoić, za dużo elementów przyciąga uwagę. Musisz pozbyć się białych ozdobników. To rośliny mają grać pierwsze skrzypce.

Jako strażnicy dwie jednakowe rośliny, najlepiej stożki, tylko nie wiem czy dostaniesz u siebie, to nie są popularne rośliny w centrach ogrodniczych.

Bonsai to dobre rozwiązanie na soliter.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Limka 23:45, 08 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Skoro minimalistyczny, to w tych paskach wzdłuż domu powinny rosnąć w równym rzędzie i odległościach np kule z cisa czy bukszpanu, w jakimś żwirku a między tym tojeść żółta to i tak dużo, stożki przy wejściu. Ale wtedy chyba te piękne kwiaty typu surfinie i pelargonie do ogrodu minimalistycznego nie pasują, a do nich widać masz rękę Niby ok co apisałam, ale nie do końca jestem przekonana, takze czekajmy na lepsze porady.
I tą brązową skrzynkę trzeba zasłonić - ale ją chyba by zasłoniły te stożki.
____________________
Nasadzenia przed domem
kaisog1 21:27, 09 wrz 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Posadziłabym przy wjeściu dwa stożku bukszpanowe - wysokie. Po bokach dała kule z bukszpanu a jako wypełnienie Ilexa. Pomyślałam sobie, że lubisz kwiaty sezonowe więc może zamiast "wypełniaczy" "stałych" dać np. białe begonie z zielonymi liśćmi.... Chyba z lewej strony domu masz taką trójkątną rabatę... Danusia wstawiała kiedyś takie zdjęcie z laurem (chyba) na pniu, podsadzonym bukszpanami w kształcie trójkąta a wykończeniem były właśnie begonie... Byłaby kontynuacja rabaty frontowej.... Tylko, że to kupa kasy co roku no i zachodu
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
grapaka 22:00, 09 wrz 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
"Ten fragment z łabędziem trzeba nam uspokoić, za dużo elementów przyciąga uwagę. Musisz pozbyć się białych ozdobników. To rośliny mają grać pierwsze skrzypce"
Danusiu tak było kiedyś, na dzień dzisiejszy rośnie tam bukszpan i haruko, ale nie musi.Kurczę to mam problem z tymi rabatamito stożki na początek od czegoś trzeba zacząćkasiog1 każdy pomysł się liczy
dzięki Wam.Limko ta skrzynia to mnie wnerwia i tyle
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
Syla 17:47, 13 wrz 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
No i znalazłam hehehehe ... witam
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies