Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wymarzyłam sobie wrzosowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzyłam sobie wrzosowisko

anuska2507 08:23, 12 kwi 2021


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Kaha565 napisał(a)

Ale bukszpanki malutkie będziesz je ciela na kulki? Ładnie wyprowadziłaś w rok kulki na wcześniejszej fotografii. Daj znać ile razy w sezonie je przycinałas, że tak szybko urlosly.

Malutkie, bo w zeszłym roku ukorzeniane, 2 razy przesadzane i jeszcze przycięte bidulki tak, jeśli odbiją, to mam zamiar zrobić z nich kulki. Z tymi przy różach i wrzoścach było łatwo, bo gdzieniegdzie mogły być wsadzone po 2 gałązki, więc szybko się zagęściły. Cięłam na pewno 2 razy w sezonie, może nawet 3. Podobno tnie się w miesiącach z literką "r" i tej zasady się trzymam
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 15:01, 19 kwi 2021


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Szukając pomysłu na umiejscowienie basenu i placyku zabaw zainspirowałam się jednym ogródkiem, gdzie basen jest schowany za rabatą. I tak powstał kolejny plan rabatek na mojej działce już chyba ostateczny bo planujemy zrywanie darni pod rabatkę po prawej stronie. Muszę tam rozplanować jakieś drzewa, ale niezbyt rozłożyste, żeby nie zacieniły mi warzywnika.
Z tyłu jakoś nie umiem dopasować linii prostych, nie pasują mi do otoczenia.




____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 10:32, 22 kwi 2021


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Też powoli coś działam posadziłam 2 borówki, przygotowuję miejsce pod kolejne 2-3 szt. Mam nadzieję, że będzie im tu dobrze - to miejsce w pobliżu sosny, gleba była naturalnie chyba bardziej kwaśna niż "kwaśne" podłoże pod borówki Część już przemieszana z dobrociami.


Udało mi się ukorzenić 3 róże, ale kolor będzie niespodzianką, bo pomieszałam patyczki jak zakwitną w przechowalniku to zdecyduję, czy gdzieś je wykorzystam. Sadzonki bukszpanów niestety zmarniały, chyba podmarzły.

____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 10:38, 22 kwi 2021


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
I domówiłam miskanty do przedogródka: ML na przedłużenie szpaleru i Fernen osten.
Wzięłam też hakonechloa Aureola - spróbuję pobawić się w dzielenie
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 19:41, 22 kwi 2021


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Widok na przedogródek i zasiany jesienią trawnik
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
LIDKA 10:15, 26 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7127
Fajnie działasz. Dawaj nam więcej fot bośmy ciekawe, pokaż jak wiosna u Ciebie się budzi,
pozdrawiam
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
anuska2507 12:36, 26 kwi 2021


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Zdjęć mało, bo i wiosna mało widoczna u mnie. Ale pokażę to, co udało mi się jeszcze znaleźć Zdjęcia z rabaty, która miała być kwasolubna, ale nie wyszło. Będzie do przeróbki, gdy wymyślę, co posadzić w zamian.

Kwitnący Carex Ice Dance


Hortensja Diamant Rouge w mikroskopijnych pąkach:


Najlepiej wyglądający (z 4 egzemplarzy) rododendron Cheer:

____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 12:38, 26 kwi 2021


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
I weekendowe owocowe zakupy:
borówka amerykańska Patriot i wiśnia Pandy 103
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
ajka 13:39, 26 kwi 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
anuska2507 napisał(a)
Szukając pomysłu na umiejscowienie basenu i placyku zabaw zainspirowałam się jednym ogródkiem, gdzie basen jest schowany za rabatą. I tak powstał kolejny plan rabatek na mojej działce już chyba ostateczny bo planujemy zrywanie darni pod rabatkę po prawej stronie. Muszę tam rozplanować jakieś drzewa, ale niezbyt rozłożyste, żeby nie zacieniły mi warzywnika.
Z tyłu jakoś nie umiem dopasować linii prostych, nie pasują mi do otoczenia.





Basen będzie na trawie czy planujesz jakiś plac pod niego? Z tą rabatą przy basenie uważaj, może wygląda to ładnie, ale jak zaczną wpadać do niego śmieci z drzew, to zaraz zacznie woda ci zielenieć. Trzeba dobrze coś dobrać, ja też właśnie mam ten dylemat.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
anuska2507 13:48, 26 kwi 2021


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Chcę zrobić jakiś placyk. Co najmniej taki, jak mam teraz w innym miejscu, czyli zdjąć darń i wysypać piaskiem, może kiedyś położyć jakąś kostkę.
Wzoruję się trochę na tym rozwiązaniu, ale faktycznie trzeba przemyśleć nasadzenia:

https://www.ogrodowisko.pl/watek/5238-brzozy-i-swierki-na-dlugiej-i-waskiej-dzialce?page=558
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies