Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wymarzyłam sobie wrzosowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzyłam sobie wrzosowisko

edi75 08:29, 12 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2056
anuska2507 napisał(a)
Tak się u nas dzisiaj zadziało przy wytyczaniu kształtu rabaty mąż mówił, że i tak za mało trawnika mu zabrałam, bo tam trawnik był słaby teraz tylko zdobyć duuużo obornika i kory i jesienią będzie można sądzić.




Fajny ten kształt rabat , myślałam kiedyś o takich..Ale idę raczej w proste linie
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
MartaCho 09:18, 12 maj 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Bardzo ładne rabaty, ale będzie się działo!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
anuska2507 10:08, 12 maj 2021


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Miło, że Wam się podoba
Na razie mozolne przygotowanie. Zastanawiam się, jak podziałać dalej z tą przekopaną darnią. Chcę ją zostawić w ziemi, bo doczytałam na innych wątkach, że szkoda roboty na jej wyciąganie i kompostowanie osobno. I teraz pytanie - może posypać rabatę mocznikiem lub polać jego roztworem właśnie dla szybszego kompostowania darni? Mam cały wór mocznika na stanie, tylko nie wiem, czy mogłabym go w ten sposób użyć, czy to dobry pomysł. A może samo towarzystwo obornika wystarczy?
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
kasia1 09:00, 14 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Wpadłam podpatrzeć, fajny trawniczek i pięknie wytyczone rabaty. Masz podobne wejście do domu, jak mój brat. Prosił, żebym mu coś podpowiedziała (coś, przy czym prawie nic nie trzeba robić), ale u niego biegną w tym miejscu przyłącza, więc niestety drzewo odpadło. Wybór padł na hortensje na pniu, tujki Danice i żurawki.

Będzie Aniu pięknie, chyba najgorsza praca za Wami. Przy przekopywaniu gleby potem sadzenie to już relaks.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
ajka 14:49, 14 maj 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
anuska2507 napisał(a)
Sadzonki żurawki Malachite ukorzenione w zeszłym roku


Dostałam też kępkę rozplenicy i mocno ją podzieliłam. Wyschła po przesadzaniu, ale w tym roku widzę, że nawet najmniejsze ździebełko wypuściło zielony listek.


I sobotnie sadzonki - zobaczymy, czy się udadzą





Super sadzoneczki ci wyszły. Rabaty ładne, duże, ja bym nie dotrwała do jesieni
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
anuska2507 08:53, 15 maj 2021


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
kasia1 napisał(a)
Wpadłam podpatrzeć, fajny trawniczek i pięknie wytyczone rabaty. Masz podobne wejście do domu, jak mój brat. Prosił, żebym mu coś podpowiedziała (coś, przy czym prawie nic nie trzeba robić), ale u niego biegną w tym miejscu przyłącza, więc niestety drzewo odpadło. Wybór padł na hortensje na pniu, tujki Danice i żurawki.

Będzie Aniu pięknie, chyba najgorsza praca za Wami. Przy przekopywaniu gleby potem sadzenie to już relaks.

Witaj trawnik posypany nawozem, to ładnie się zieleni i po 3 latach trochę się rozrósł i nie widać tak dziur, bo wcześniej to była tragedia. Więc tym bardziej cieszę się, że komuś się podoba
Bardzo fajne rośliny zaproponowałaś bratu, myślę, że będzie zadowolony z efektu.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 09:02, 15 maj 2021


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
ajka napisał(a)


Super sadzoneczki ci wyszły. Rabaty ładne, duże, ja bym nie dotrwała do jesieni

Sadzoneczki dziękują! Oj nawet nie wiesz, jak mnie ręce swędzą, żeby już coś sadzić, ale muszę się powstrzymać nakupię sobie szałwii i seslerii na front, żeby tym zająć swoją uwagę Niestety nigdzie nie widziałam stacjonarnie i muszę zamówić przez internet.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 09:49, 15 maj 2021


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
A ze środowej wyprawy do szkółki przywiozłam, a właściwie przywiozłyśmy, 3 krzewy borówki i gruszę. Niestety dla nas tylko jedna borówka, bo już na więcej nie mam miejsca. Resztę będziemy objadać u moich rodziców
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 23:58, 15 maj 2021


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Rabatki i świeżo skoszony trawnik na froncie:


Wiśnie - liczyłam na bardziej spektakularne kwitnienie ale może odchorowują jesienne sadzenie i mroźną zimę. Ta najszybciej zaczęła rozwijać liście:

____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 00:06, 16 maj 2021


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Rabata na szambie - Red baron ładnie wystartował



I pokażę jak duży bukszpan odbudowuje się po ataku ćmy (był całkiem łysy w środku):

____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies