Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Jola_M 21:18, 17 kwi 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
i wreszcie powolutku rozwijają się tulipany, u nas coś wolną idą, chyba przez ten zimny kwiecień...
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
makadamia 09:40, 18 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Gratuluję udanych zakupów

Trawę na razie możesz zostawić, ale docelowo, jak żywopłot urośnie a Ty się dorobisz jakichś bylin do podziału, to bym zlikwidowała. Zresztą, myślę że sami dojdziecie do wniosku, że koszenie tego skrawka nie ma sensu

Nie za bardzo łapię ten kąt z ogniskiem.
Co to jest to szare? Zostanie czy tam ma być trawa?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Jola_M 10:53, 18 kwi 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
makadamia napisał(a)
Gratuluję udanych zakupów

Trawę na razie możesz zostawić, ale docelowo, jak żywopłot urośnie a Ty się dorobisz jakichś bylin do podziału, to bym zlikwidowała. Zresztą, myślę że sami dojdziecie do wniosku, że koszenie tego skrawka nie ma sensu

Nie za bardzo łapię ten kąt z ogniskiem.
Co to jest to szare? Zostanie czy tam ma być trawa?


Asiu, to takie grafitowe na zdjęciu to kamyki do likwidacji, całość będzie powiększona tak jak na rysunku, będzie sięgać aż do połowy tarasu - do studni. Nawierzchnia jaką tam zrobić spędza mi trochę sen z powiek. Myślałam o jakichś większych kamykach (dookoła domu mam serpentynit i ładnie wygląda), ale z drugiej strony to ostry kamień. A ja chciałabym zamiennie z paleniskiem (takim stawianym na trzech nogach) stawiać tam mały dmuchany basen dla dzieciaków. I teraz nie wiem, może po prostu piasek?
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 10:58, 18 kwi 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
A w międzyczasie, żeby na dobre przywołac ciepełko - zdjęcia, które robiłam w zeszłym roku na Węgrzech. Ja już chcę ciepło ! bo cały czas marznę...

Potężny milin przy domu


Takie drzewko na środku trawnika


I moje wymarzone kanny - tam rosną wspaniale
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
makadamia 11:01, 18 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
oj nie. piasek się nosi do domu, włazi do butów, brrr.
to już lepiej po prostu z basenem nosić jakąś płachtę, na której się go będzie stawiało.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 11:01, 18 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
to drzewko na trawniku wygląda lekko przerażająco
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Jola_M 11:07, 18 kwi 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
makadamia napisał(a)
to drzewko na trawniku wygląda lekko przerażająco


lekko to delikatnie powiedziane a tam ludzie się wypoczynkują z widokiem na drzewko, wieczorem było podświetlone - to dopiero hardcore
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 11:09, 18 kwi 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
makadamia napisał(a)
oj nie. piasek się nosi do domu, włazi do butów, brrr.
to już lepiej po prostu z basenem nosić jakąś płachtę, na której się go będzie stawiało.


a może walnąć ceglany placyk tam na środku, a dookoła kamyki? czy to już przesada?
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
makadamia 11:52, 18 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Jeśli tam ma być palenisko na zmianę z basenikiem, to nic stałego nie można budować.
Tak sobie myślę, że skoro front nowoczesny, to tył też, no nie?

I wymyśliłam coś takiego:


taras powiększyć, zrobić z takiej samej kostki lub z drobnego żwiru.
zrobić dwie ławeczki, najlepiej takie ze schowkiem w siedzisku, żeby można było chować różne "przydasie"
Zresztą, rysunek chyba wszystko wyjaśnia
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Jola_M 12:07, 18 kwi 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Asiu, a to po lewej zielone - co to jest - ja tam muszę mieć przejście na tył domu. Ławeczki chciałam w drugą stronę, żeby być przodem do słońca i wystawić czasem lico do opalenia i złapać parę wiosennych promyków, chociaż latem dla odmiany lepiej by było w druga stronę - już sama nie wiem Kostki raczej tam nie zrobię, bo tam jest spadek w stronę ogrodzenia na wypadek przepełnienia studni. Mieszkam blisko rzeki i muszę mieć takie naturalne odpływy od domu Dzięki wielkie za pomoc - przemyślę - może rzeczywiście racja z tym odwróceniem ławek - jakoś się zafiksowałam w drugą stronę i nawet nie pomyślałam, żeby ustawić inaczej będę myśleć
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies