Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

makadamia 12:54, 18 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Po lewej stronie jest żywopłot z obojętnie czego
Jak już go narysowałam, to dopiero pomyślałam, że może przejście jest tam potrzebne. Bo na początku pomyślałam, że nie ma powodu tam łazić

Z ławeczkami to wymyśliłam pod siebie - ja zawsze szukam cienia, a patelnię to macie z drugiej strony.

Pomyślę jeszcze, jak by poprawić tą koncepcję.

Nawierzchnia nawet by mi pasowała bardziej ze żwiru - chodzi tylko o to, żeby była na poziomie tarasu.

Ale tak ogólnie: pasuje Ci ta koncepcja?

Mnie najbardziej podoba się to sprytne przejście z tarasu do furtki, przed ławeczką
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 14:16, 18 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Zawsze się da coś wykombinować



Teraz masz do wyboru: ławeczka w cieniu czy na słońcu
Przejście na tył jest.
kwadratowa rabatka przed tarasem (w stylu tej od frontu) też jest.

Tylko ławeczki trzeba by było takie ładne zrobić, nowoczesne. Tej pod ogrodzeniem warto by zrobić plecy na wysokość siatki.
Myślę o czymś takim:
https://pl.pinterest.com/pin/790592909565449218/
https://pl.pinterest.com/pin/341288477997937375/

Przejdzie?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Jola_M 19:43, 18 kwi 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Asiu dziękuję Ci bardzo, że tak u mnie fajnie ogarniasz. Baaardzo mi się podoba koncepcja, a najbardziej cieszę się, że mi otwierasz oczy i głowę zafiksowałam się na ławeczki na słońcu, a z tego tarasu często gęsto korzystają moi rodzice, którzy słońca nie tolerują to jest taras od pokoju gościnnego. I to jest tak naprawdę świetna myśl, żeby je zrobić "tyłem" - chyba zdecyduję się ostatecznie na wszystkie trzy - tylko muszę zoabczyć jak mi miejsca styknie. Nowoczesne ławeczki podobają mi się, można wręcz powiedzieć, że zachorowałam na nie, ale są dla mnie narazie nieosiągalne w ogóle z tą moją nowoczesnością to bym nie przesadzała, dom niby może troche taki jest, ale ja to taka pierdołolandia sielsko-wiejska bardziej jestem zobacz na mój południowy taras, a jeszcze planuję miliardy doniczek dostawić, hahaha, taka nowoczesność

Poza tym córka cały czas mi kładzie do głowy, mamo ma być nierówno, bo będzie nudno w szkółce wybierała same pokraczne buczki, bo takie są najfajniejsze itp.

Pokażę Ci za chwilę w następnym poście, jakie mam widoki z tych wirtualnych-zaprojektowanych ławeczek, a zrozumiesz dlaczego na wysokość ogrodzenia i od furtki wolałabym się narazie zasłonić
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 19:51, 18 kwi 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
to widok z ławeczki przy studni

a to widok z ławeczki przy czerpni powietrza

Furtka jest tam tylko dlatego, że mieliśmy plan dokupić dalszą część działki, żeby zrobić warzywnik. Ale ostatecznie sąsiadka stwierdziła, że jednak nie sprzeda i tak zostaliśmy z tą furtką. Teraz korzystamy z niej baaaardzo sporadycznie, tylko jak wywozimy ziemię, albo darń, bo sąsiadka jest dużo niżej i prosiła, żeby cały materiał jej tam po kątach rozrzucać.
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 22:02, 18 kwi 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Asia, wybieram jednak Twój pomysł z ławkami w cieniu a ostatecznie stwierdziłam, ze jak będę chciała twarzyczkę ku słońcu wystawić - to wstawie tam sobie jakieś krzesełko w moim sielskim - wiejskim stylu

nawierzchnie zrobiłabym z grafitowego żwirku, bo będę miała jeszcze 1 taczkę z wrzosowiska i co najmniej dwie taczki z tego pola co zlikwiduje pod palenisko. Narazie nie ma przebacz będzie bambus na tych przęsłach tak jak napisałam ołówkiem na rysunku - na czerwono zaznaczyłam tą rabatę, na której nie wiem co dać, tam będzie wąsko (50cm maks), ze spadkiem, noi trzcinniki na tle bambusa nie będą widoczne. Co tam dać, żeby zrobiło efekt?


i jeszcze żywopłot to może już z tego buka zrobię? zobaczę jak mi jutro te bukowe nasadzenia pójdą i wtedy zdecyduję - najbardziej się martwię, że tam, gdzie będę sadzić te świeżo zakupione buki wzdłuż działki, pod spodem mam taki awaryjny drenaż z kamoli (ok. 0,5m po ziemią), chyba będzie trzeba to wybrać i wsypać ziemię?




____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 22:28, 18 kwi 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
A na koniec dnia, to jeszcze napiszę, że wpadłam na taki pomysł, aby pokazać Wam nasze świdnickie ronda.
Może to trochę nie w temacie własnego ogrodu, ale uważam, że warto je pokazać, bo są bardzo piękne - rzekłabym ogrodowiskowe.
Dzisiaj rondo nr 1 - koło którego najczęściej spaceruję. Pozostałe cztery będę pokazywać sukcesywnie jak będę gdzieś koło nich bywała to obfotkuję
Rondo zawsze zmienia się wraz z porami roku.
Teraz wdzięczą się bratki

____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 22:29, 18 kwi 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Jesienią ponad wszystkim górują złote wyprostowane kłosy trzcinników

____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 22:30, 18 kwi 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
i na dobranoc ostatnie zdjęcie
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Anda 06:57, 19 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33344
Fajną masz córkę
Buki spokojnie dadzą radę na drenażu. Nic nie musisz wybierać.
Plan na palenisko świetny. Jesli lubisz styl wiejski to może spodobałyby Ci się na tą jedną ścianę Phlomis tuberosa albo jakieś sloneczniczki?

Edit, rondo rzeczywiscie bardzo ładne
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Jola_M 07:24, 19 kwi 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Ewa, serdeczne dzięki dobra kobieto za te słowa o bukach. Toż to ja całą noc nie spałam myśląc czy głupotę strzeliłam ze chce tam buki sadzić przy drenażu. Wyglądam teraz jak wampir, ale idę po łopate i zaczynam walkę
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies