Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Jola_M 16:28, 26 kwi 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Anda napisał(a)
Tak, zetnij, to zakwitnie ponownie.


Dzięki Ewa - tak zrobię
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 16:30, 26 kwi 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
prawie ostatnie tchnienie tulipanów ale jeszcze się ścigają, który wyżej się wyciągnie
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 16:36, 26 kwi 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
i moja ptaszarnia pod Kanzanem (co tam czasami ptaki wyrabiają...)
mam widowisko przy jedzeniu, bo widok z jadalni pierwszorzędny


____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Kim 21:21, 26 kwi 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Jola_M napisał(a)
wiśnie Umbraculifera (niestety zaatakowane przez mszyce, walczę o środkowe i ostatnie drzewko), nie patrzcie na te "profesjonalne" podpórki


wiśnia Kanzan

Jolu chciałam dopytać Cię o wiśnie umbraculiferaczy jesteś z nich zadowolona planuję je u siebie ale trochę się ich boję gdzieś przeczytałam że chorują i że wymagają dużo opieki

Po twoich nie widać żeby to było prawdąpięknie kwitną
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Jola_M 21:35, 28 kwi 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Kim napisał(a)

Jolu chciałam dopytać Cię o wiśnie umbraculiferaczy jesteś z nich zadowolona planuję je u siebie ale trochę się ich boję gdzieś przeczytałam że chorują i że wymagają dużo opieki

Po twoich nie widać żeby to było prawdąpięknie kwitną


Bożenko, jeszcze się w tym temacie nie jestem w stanie wypowiedzieć, bo mam je za krótko. Dopiero od zeszłego roku. No dwie zaatakowały mszyce i przez to korony w ogóle nie są kuliste tylko całkiem bezkształtne. Na zdjęciu tego nie widać, ale jutro zrobię tak od przodu to zobaczysz. Poza mszycami to nic się narazie nie działo. Ta pierwsza, która jest zdrowa - jest bardzo ładna - mi się one w ogóle bardzo podobają. A poniżej zdjęcie z Wojsławic - tam są duuużo starsze okazy i wyglądają tak :
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 22:07, 28 kwi 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
a tymczasem u mnie kapucha tak się stroi i chce zdominować bratki

____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 13:10, 29 kwi 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
i jeszcze wspomnienie ze świątecznego spaceru u rodziców z takimi widokami...
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Kim 14:47, 29 kwi 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Jola_M napisał(a)


Bożenko, jeszcze się w tym temacie nie jestem w stanie wypowiedzieć, bo mam je za krótko. Dopiero od zeszłego roku. No dwie zaatakowały mszyce i przez to korony w ogóle nie są kuliste tylko całkiem bezkształtne. Na zdjęciu tego nie widać, ale jutro zrobię tak od przodu to zobaczysz. Poza mszycami to nic się narazie nie działo. Ta pierwsza, która jest zdrowa - jest bardzo ładna - mi się one w ogóle bardzo podobają. A poniżej zdjęcie z Wojsławic - tam są duuużo starsze okazy i wyglądają tak :

Ale wielka kulka pięknadobrze tak popatrzeć jak one mogą wyglądać w przyszłości bo czasem człowiek zapomina że drzewa rosną i trzeba zostawić im trochę miejsca
Będę czekać na fotki Twoicha jeszcze jedno czy robisz im oprysk miedzianem na wiosnę
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Jola_M 19:48, 29 kwi 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Bożenko, specjalnie dla Ciebie obnażam moje umbry
nie wiem czy będzie dobrze widać, bo zielone tło mają, ale coś tam zobaczysz. Pierwsza z prawej jest w najgorszym stanie. Sama nie wiem czy mam jej tą koronę wyrównać przez cięcie, czy tak zostawić sama odbije. Miedzianem nie pryskałam, w sumie to poza własnej roboty specyfikiem ze skorupek czosnkowych to niczym nie psikałam. Teraz one przekwitły i czekam co będzie dalej.


____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Kim 21:48, 29 kwi 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Dziękuję Jolu serdeczniepowiem Ci szczerze że nie wyglądają źle no może ta jedna trochę biedniejszaja tam się nie znam ale wydaje mi się żebyś nic nie przycinała ;( myślę że ona odbije i się zabierze

Dalej mam na nie smaka nic mnie nie odstraszyło ( jak narazie) żeby je zakupić

Pozdrawiam i dziękuję
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies