Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Malwowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Malwowy ogród

Nowa12 21:57, 24 cze 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
O matko ile wody. U mnie na razie ściana deszczu od godziny. Z jednej strony dobrze bo strasznie sucho ale grad, trąby i zalania to już niekoniecznie. Oby nasze ogrody omijało.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
ElaS 22:43, 24 cze 2021


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Nowa12 napisał(a)
O matko ile wody. U mnie na razie ściana deszczu od godziny. Z jednej strony dobrze bo strasznie sucho ale grad, trąby i zalania to już niekoniecznie. Oby nasze ogrody omijało.


Do mnie idzie. Niebo całe w błyskawicach. Pytanie tylko jak duże będzie uderzenie. Wszystko co mogłam pochowałam. Reszta w rękach natury.
____________________
Malwowy ogród
AniazUroczyska 23:58, 24 cze 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Cieszę się Elu ,że wreszcie jesteś, bo już się naprawdę o Ciebie martwiłam. Już nawet miałam dzwonić
Ojej , jaki widok! A my jesteśmy tak blisko ... U mnie lało we wtorek, też powstało jeziorko wokół domu, ale moment i moje piaski wszystko wciągnęły. Następnego dnia ziemia już była sucha , można by było podlewać .Teraz pada , ale tak równomiernie i grzmotów nie słychać.
ElaS 10:50, 25 cze 2021


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
AniazUroczyska napisał(a)
Cieszę się Elu ,że wreszcie jesteś, bo już się naprawdę o Ciebie martwiłam. Już nawet miałam dzwonić
Ojej , jaki widok! A my jesteśmy tak blisko ... U mnie lało we wtorek, też powstało jeziorko wokół domu, ale moment i moje piaski wszystko wciągnęły. Następnego dnia ziemia już była sucha , można by było podlewać .Teraz pada , ale tak równomiernie i grzmotów nie słychać.


No widzisz Aniu jak to jest. Niby blisko a jak różnie
U mnie też piach. Z jednej strony dobrze z drugiej nie.
Ważne jest ukształtowanie terenu. W jakim miejscu jest ogród.
Ja mam niestety problem, bo jestem najniższym miejscem. Zlewka okolicy. Woda płynie z pól. Przy intensywnych opadach, tak jak było, mam jezioro.
Na szczęście nie zdarza się to jakoś często. Ostatnie lata dostarczają nam ekstremalnych zjawisk atmosferycznych. Albo susza źle, albo nawałnice jeszcze gorzej.
Wczoraj w nocy na szczęście było spokojnie. W ogrodzie stabilnie i zrobiło się zielono.


Jak masz mój tel to dzwoń. Może uda się wreszcie umówić na kawkę


____________________
Malwowy ogród
AniazUroczyska 21:50, 25 cze 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Elu mam Twój telefon , a Ty masz mój Jeśli nie zapisałaś numeru w telefonie po naszej rozmowie, to przypominam, że zapisane są w wiadomościach z połowy lipca 2019 roku. Zawsze chętnie pogadam , jeśli jednak chodzi o spotkanie na kawkę, to w tym sezonie ,( z powodu różnych uwarunkowań) czarno to widzę.
anpi 12:24, 26 cze 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
Elu pozdrawiam!
Dobrze, że zalanie nie było groźne. Pokaż co tam kwiatowo dzieje się w ogrodzie.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
ElaS 22:40, 26 cze 2021


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
AniazUroczyska napisał(a)
Elu mam Twój telefon , a Ty masz mój Jeśli nie zapisałaś numeru w telefonie po naszej rozmowie, to przypominam, że zapisane są w wiadomościach z połowy lipca 2019 roku. Zawsze chętnie pogadam , jeśli jednak chodzi o spotkanie na kawkę, to w tym sezonie ,( z powodu różnych uwarunkowań) czarno to widzę.


No jak czarno to trudno, co poradzić. Może przyjdą lepsze czasy. Zaproszenie pozostawiam
____________________
Malwowy ogród
ElaS 22:46, 26 cze 2021


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
anpi napisał(a)
Elu pozdrawiam!
Dobrze, że zalanie nie było groźne. Pokaż co tam kwiatowo dzieje się w ogrodzie.


Zalanie było stresujące ale z powodu suszy i piaskowej ziemi na szczęście woda szybko opadła. Poziom zamulenia też nie za duży. Wypłukało korę i zrębki z rabat. Trzeba sprzątać.

Ogród żyje swoim rytmem. Pojawiają się nowe rośliny i dekoracje. Trochę zwolniłam z działaniami, bo czasu i sił brak.





____________________
Malwowy ogród
ElaS 22:50, 26 cze 2021


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
____________________
Malwowy ogród
ElaS 23:03, 26 cze 2021


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Najważniejszym dla mnie wydarzeniem w tym roku były narodziny mojej wnusi Joasi. Jestem całkowicie zwariowaną babką na jej punkcie



Cieszę się, że może przyjechać do domu swoich pra pra pra dziadów, który wyremontowałam. Mam z tego mega satysfakcję




Spaceruję z nią po ogrodzie opowiadając, co gdzie rośnie.

____________________
Malwowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies