Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny ogród ze skarpami

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny ogród ze skarpami

pawel2806 12:30, 03 cze 2019


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
nie tylko Toszka Cię odwiedza są też nie ujawniający się podglądacze
Co do roślin o których piszesz hmmm... ja bym jeszcze ograniczył ilość gatunków, jak dla mnie za dużo "...nowoczesny - nie za dużo gatunków..." zrób sb konkretną listę, podziel na drzewa żywopłoty krzewy buliny itd. Zacznij od ram ogrodu (drzew żywopłotów)one potrzebują najwięcej czasu
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
makadamia 13:00, 03 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
amatorodniczka napisał(a)

Chciałam tutaj zrobić szpaler z hortensji lime light, ale zastanawiam się czy będą tutaj miały wystarczająco słońca...
To strona wschodnia, muszę poobserwować jak długo jest tutaj słoneczko..



Mój eM pewnie wolałby bardziej naturalistyczny układ bo podobają mu się takie "leśne" ogrody.. Muszę sobie przemyśleć żeby i on był zadowolony i ja



Od razu poprawiam:
ta rabata gabionowa jest, owszem, od strony wschodniej, ale wystawę ma zachodnią: plecki-cisy są od wschodu, czyli rabata "patrzy się" na zachód.
Od południa nic jej nie będzie zacieniało, czyli rabata będzie bardzo słoneczna - na limelighty wystarczy aż nadto

jeśli chodzi o styl ogrodu, to popatrz na tą realizację. styl bardzo nowoczesny, ale rabatki leśno-naturalistyczne - myślę, że mężowi by się podobały.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
kasiab 13:20, 03 cze 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Powtórzę za Pawłem że nie tylko Toszka tu jest
____________________
Kasia - tu na razie jest...
wiklasia 19:02, 03 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
to i ja wychodzę z cienia
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
amatorodniczka 22:31, 03 cze 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
pawel2806 napisał(a)
nie tylko Toszka Cię odwiedza są też nie ujawniający się podglądacze
Co do roślin o których piszesz hmmm... ja bym jeszcze ograniczył ilość gatunków, jak dla mnie za dużo "...nowoczesny - nie za dużo gatunków..." zrób sb konkretną listę, podziel na drzewa żywopłoty krzewy buliny itd. Zacznij od ram ogrodu (drzew żywopłotów)one potrzebują najwięcej czasu


Cieszę się zatem ogromnie, że nie tylko Toszka, ale i inni są w ukryciu
Dziękuję za wszystkie rady, proszę pisać śmiało i wyrażać swoje opinie, napewno je sobie rozważę
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 22:43, 03 cze 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
makadamia napisał(a)


Od razu poprawiam:
ta rabata gabionowa jest, owszem, od strony wschodniej, ale wystawę ma zachodnią: plecki-cisy są od wschodu, czyli rabata "patrzy się" na zachód.
Od południa nic jej nie będzie zacieniało, czyli rabata będzie bardzo słoneczna - na limelighty wystarczy aż nadto

jeśli chodzi o styl ogrodu, to popatrz na tą realizację. styl bardzo nowoczesny, ale rabatki leśno-naturalistyczne - myślę, że mężowi by się podobały.


Cześć Asiu Masz w 100 % rację, poprawiam swój błąd w wypowiedzi - ta rabata jest przez większość dnia dobrze nasłoneczniona.

Prace nieco nabrały szybszego tempa - eM pogania z rabatami, a to wszystko dlatego, że zrezygnowaliśmy z zakładania systemu nawadniającego
Skupiamy się teraz na glebie.. Mąż "przerabia" miejsca w których często stoi woda po deszczach, a ja dziś zakupiłam 800 L przekompostowanej kory (przynajmniej tak pisało na opakowaniu "kompostowana kora", mączka już przyszła (narazie 40 kg), jeszcze tylko końska qpa, widły i heja! muszę gdzieś wyczytać ile czego na ile metrów..

Już zerkam na ten link, który podesłałaś

Pozdrawiam
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 22:43, 03 cze 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
wiklasia napisał(a)
to i ja wychodzę z cienia


cieszę się, że też tu jesteś
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 22:44, 03 cze 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
kasiab napisał(a)
Powtórzę za Pawłem że nie tylko Toszka tu jest


Kasiu miło, że jesteś
Ja powoli również śledzę od początku Twój wątek
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 22:57, 03 cze 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Jeśli chodzi o żywopłoty i ramy ogrodu.. "za domem" od strony gospodarczej mamy miejsce przeznaczone na żywopłot (ok. 25 metrów długości, wzdłuż roboczego wjazdu), najlepszy byłby moim zdaniem jakiś zimozielony, myślałam nad cisem.. Na rzucie zaznaczam kolorem czerownym (ramka) w którym miejscu ma być ten żywopłot..









____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 23:18, 03 cze 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Jeśli chodzi o graby i rabatę grabową, która dopiero powstanie (tutaj mogę zaszaleć jeśli chodzi o szerokość rabaty, rabata w pełnym słońcu strona południowa). Rabata grabowa będzie "dwustronna" połączona ze skarpą (z jednej strony skarpa - ta skarpa jest dosyć łagodna, z drugiej strony rabata będzie 'płaska'). Graby sadzone co 2 metry, na razie 6 sztuk, ale planuję 2 dosadzić, żeby był szpaler na całej długości skarpy.



Podoba mi się taka inspiracja:
https://pl.pinterest.com/pin/520517669430787879/

Nie mam w tym miejscu co prawda murka oporowego, ale jest skarpa do zagospodarowania





____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies