Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

paniprzyroda 22:18, 16 maj 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Nowy wątek Najważniejsze, że budowa ruszyła. Ale w cierpliwość to radzę się uzbroić, bo albo to, albo tamto, zawsze coś na jakimś etapie zaszwankuje. Znam z autopsji
A ogród rośnie
____________________
Dwa ogrody
popcorn 05:05, 17 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mariolko, dziękuję buziaki!!!

____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 09:57, 17 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Na górce rośnie góra ziemi z wykopu... mam nadzieję mi to potem rozplantują tak żeby to miało ręce i nogi. Pracują od rana dzisiaj, mam nadzieję nadgonią trochę.


____________________
Mój nowy ogródek
AgataP 10:18, 17 maj 2019


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Karola widoki to Ty masz tam przednie słonko świeci u Ciebie?
____________________
Z Pszenicznej...
popcorn 11:26, 17 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Słonko wyszło, dzięki Bogu, niech już tak zostanie
Działka miała być widokowa i duża, mogłam zostać tu u rodziców i wyremontować sobie parter domu. Tylko że dookoła sąsiedzi i działka tyci. No i co swoje to swoje

Buziaki, Agatko!
____________________
Mój nowy ogródek
AnnaMS 14:49, 17 maj 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Witaj Karola Piękne miejsce na zamieszkanie Trzymam kciuki i będę podglądać
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
popcorn 15:27, 17 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ania dzięki! Pozdrawiam!

Dostałam karpy szparagów, moczą się w wiadrze z wodą, za chwilę idę sadzić jak skończę pracę i zawiozę młodą na konie
Miłego weekendu!
____________________
Mój nowy ogródek
yolka 21:54, 19 maj 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Przywitałam się, ale wątku nie zaznaczyłam, cóż ostatnio niedomagam
Zaglądam a tu tyle się wydarzyło, Karola na najbliższy czas to pogody Ci życzę A potem poleci szybko, ekipami nie straszę, co będzie to będzie, a to "będzie" oby u Ciebie nie wylazło. U mnie wyłazi
Teraz ładnie w kwadraciku postawiłam fajeczke i s...
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
popcorn 23:04, 19 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej Jola! Mam nadzieję pójdzie szybko i gładko, a jak będzie to się okaże... może we wtorek jak będzie pogoda urwę się na działkę pogrzebać trochę w ziemi, chwasty mnie zżerają, perz... hmm. Najwyżej to będzie akcja pt wykop ile możesz zbierz wiórki na bok i zaoraj ponownie... ale może nie. Rozłożyłam czarną włókninę na kolejnym kawałku, a te na wierzchu muszę przebrać widłami i wyciągnąć paskudztwo.

Po weekendzie znowu, jutro poniedziałek, nie chce mi się o tym nawet myśleć

miłego tygodnia!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 08:26, 20 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jak trochę obeschnie jadę na działkę zwalczyć trochę perzu zanim zeżre mi warzywa. Mam worki znowu, pojadę napełnić je wiórkami, ale znowu dobrze byłoby gdyby nie były mokre. Przyczepka by mi się przydała ale czy moje mini autko ją uciągnie? Plus hak założyć... wypadałoby rozeznać możliwości Książki potem mogłabym wozić. Będą regały do sufitu, wreszcie książki w jednym miejscu, a przecież tyle oddałam wcześniej do biblioteki hehe. No nic. Miejsce do przechowywania muszę zaplanować, liczę że mi ojciec zrobi meble, tym razem chyba ostatni raz... (bo chyba wyprowadzać stamtąd się już nie będę? choć cholera wie, nigdy nie mów nigdy

Bartek w drodze na budowę, robią przyłącze wodkan przy fundamentach których jeszcze nie ma buuuu i przygotowują miejsce pod szambo...
Pada co i rusza, burze, potem trochę obeschnie i na nowo. Woda stoi na trawniku tutaj, tam jest stok na szczęście i lekki spadek, co bardzo pomaga. I droga na granicy z sąsiadem to fajny pomysł, za nią posadzę szpaler hortensji, będzie pięknie
Rosną sobie:



Truskawki kwitną w doniczkach...


Ślimaki żrą hosty



Trawki od Bogdzi podzielone



Miłego dnia i tygodnia!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies