Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 09:30, 22 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Cześć Aga!

nie, tu rosną w przechowalniku i większość w doniczkach, ślizgacze się chowają pomiędzy czy w trudno dostępnych szparach. Liczę że będzie ich mniej w moim nowym ogrodzie niż tutaj. I szyszki czy żwir to niezły pomysł, zobaczymy co tam wymyślę.

Chciałabym żeby dom był wykończony z zewnątrz niech robią kostkę i będę sadzić, a potem pewnie będziemy się grzebać ze środkiem i instalacjami
Ale wtedy mogłabym sobie już sadzić, jupi

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Mala_Mi 19:25, 22 maj 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Na ślizgacze ani szyszki ani skorupki, ani żwirek nie pomoże .. nie rób sobie złudzeń.. szczególnie, że masz pola wkoło.. to lezie po wszystkim ..

Przedwczoraj zebrałam prawi wiaderko.. i jak zbierasz to o świecie .. bo potem się chowają i są same niedobitki.

A tak wogle miało być milej w tym nowym życiu.. będzie dobrze I super że się dzieje ..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
popcorn 22:10, 22 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Cześć Aniu, fajnie że zaglądasz

Ślimaki omijają moje wiórki, dziś przywiozłam kolejne 10 worków, będzie dobrze. Wczoraj zebrałam trochę, dziś tyle samo. Pada więc siedzą na roślinach i żrą

Niech przestanie padać to się zacznie dziać, nareszcie!

Buziaki i dziękuję
____________________
Mój nowy ogródek
ren133 23:02, 22 maj 2019


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Uff znalazlam Cię w końcu
Oj będzie się działo w tym wątku Może uda mi się zaglądać częściej.
Buziaki
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
popcorn 07:40, 23 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Cześć Renia! Też u Ciebie byłam, jesu jak masz cudnie!!!!

U mnie na razie namoknięta piaskownica, buu I dalej leje

W tym roku nie dane mi chyba jednak będzie mieć pomidorów... swoje zmarnowałam, dostałam od dziewczyn i posadziłam parę dni temu w ogrodzie i widzę jak je męczy deszcz i ślimaki, jak przetrwa te warunki krzak czy dwa to będzie dobrze... heh

no nic. Nie bardzo mam pomysł teraz, trzeba było je trzymać jeszcze w domu, ale jest 23ci maja!!

Na budowie nic się nie dzieje, bo potop... piach będzie jeszcze raz ubijany bo się rozjeżdża przy tej ilości wody Podbudową jest glina która już dawno przestała wchłaniać Dobrze że jest lekki stok...

za domem w cieniu będę miała skarpę, co urośnie na zacienionej skarpie??? Blisko grabowego żywopłoty i graby pewnie przerosły ziemię tam, wiec nic wymagającego... żadne iglaki bo pełen cień... hmmm irga? Nie lubię irg ktoś coś?

Na razie mój pomysł to zbiorowisko zawilców japońskich + żurawek + funkii i paproci. Jakiś kopytnik mam też, obiecaną u Mariolki runiankę. Tyle że to kawał rabaty będzie ta skarpa no i blisko wejścia do domu więc może coś bardziej uporządkowanego? Macie jakiś pomysł co urośnie w cieniu i będzie dobrze wyglądało? Może rząd hortensji na włókninie po prostu, a pod włókniną siatka na trawniki. Na włókninie puszczony poziomo bluszcz? Winobluszcz 3klapowy? 5klapowego na pewno nie posadzę bo się tego potem pozbyć nie można Hmmmm

Ok wymyśliłam. Bukszpany!!! Kulki, trzy kule na pniu, zebrane w kupę bukszpany i botaniczne tulipany pomiędzy nimi, może runianka lub coś w tym stylu niskiego jako tło. Porządek i ład. Coś dla koloru pomiędzy, niziutkiego nie włażącego na bukszpany?
____________________
Mój nowy ogródek
zawitka 08:47, 23 maj 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14037
Deszcz potrzebny ale nie za dużo a przy budowie to już wcale ,ale tak bywa że jak nie potrzebny to jest.buksy w cieni też będą rosły ale wolniej .;d
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
popcorn 09:24, 23 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Przedogródek wersja na dziś



pozdrawiam, Zawitka no niech już przestanie padać, ładnie proszę?

Nie bardzo mi się podoba to skośne połączenie między wiatą a chodnikiem do domu. Macie jakieś inne pomysły? Linie mają być proste, żadnych fal. Wiata w tym miejscu żeby zasłonić taras i trawnik od drogi i sąsiada po drugiej stronie asfaltu.
____________________
Mój nowy ogródek
AgataP 22:53, 23 maj 2019


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Oj Karola chcesz lawendę przy tarasie też mam to w głowie, tylko muszę dzieci namówić by z basenu już zrezygnowały ale byłby zapach
____________________
Z Pszenicznej...
mikina34 08:22, 24 maj 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Hej Karola, melduję się w nowym wątku
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
popcorn 09:28, 24 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej Agatko!
Zmówiłam sobie jeszcze 10 sadzonek lilaka meyera Palibin, będę go cięła w kulki i będzie przy tarasie zanim lawenda się rozbuja

Nie mogę się doczekać, niech się dzieje, wrzucę w tę dziurę wszystkie pieniądze jakie mam plus pożyczone buahahaha żeby móc sadzić i sadzić

Monia, witaj, fajnie że jesteś

Idę do Was zobaczyć co tam
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies