Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 06:40, 27 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mam i ja buuuu

____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 09:29, 27 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dostanę doniczki od Ani (buziaki!!!), zamówiłam sobie właśnie trochę irysów, białe, fioletowe i kremowe/żółtawe. Na rabaty do słońca. Jupi ale fajnie Przyjdą pewnie do końca tygodnia, będę miała trochę do sadzenia znowu

Chłopaki mam nadzieję od rana pracują. Pogoda ładna i niech tak zostanie...

miłego dnia i tygodnia!
____________________
Mój nowy ogródek
AgataP 09:38, 27 maj 2019


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
popcorn napisał(a)
Hej Agatko!
Zmówiłam sobie jeszcze 10 sadzonek lilaka meyera Palibin, będę go cięła w kulki i będzie przy tarasie zanim lawenda się rozbuja

Nie mogę się doczekać, niech się dzieje, wrzucę w tę dziurę wszystkie pieniądze jakie mam plus pożyczone buahahaha żeby móc sadzić i sadzić

Monia, witaj, fajnie że jesteś

Idę do Was zobaczyć co tam


wiesz, że też o nim myślałam - uwielbiam zapachy w ogrodzie
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 09:41, 27 maj 2019


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
popcorn napisał(a)
Dostanę doniczki od Ani (buziaki!!!), zamówiłam sobie właśnie trochę irysów, białe, fioletowe i kremowe/żółtawe. Na rabaty do słońca. Jupi ale fajnie Przyjdą pewnie do końca tygodnia, będę miała trochę do sadzenia znowu

Chłopaki mam nadzieję od rana pracują. Pogoda ładna i niech tak zostanie...

miłego dnia i tygodnia!


Karola też mam irysy, zamieszczę nowe zdjęcia, bo zaczynają kwitnąć. Może coś sobie wybierzesz. Buziaki
____________________
Z Pszenicznej...
popcorn 10:10, 27 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Agatko, ogród musi pachnieć, nie mogę się doczekać wychodzenia z kubkiem kawy/herbaty rano żeby obejrzeć co tam. Dzisiaj w majtkach psikałam bukszpany hehehehe

Bardzo dziękuję za chęć podzielenia się roślinami. Kombinuję jakby to zrobić żeby:
1/ mieć wszystko
2/nie urabiać się po pachy codziennie

jakieś rady? hehehehe
____________________
Mój nowy ogródek
anbu 10:18, 27 maj 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
popcorn napisał(a)


Kombinuję jakby to zrobić żeby:
1/ mieć wszystko
2/nie urabiać się po pachy codziennie



He he jak znajdziesz receptę na to powyżej, to proszę podziel się

Kibicuję Twojemu przedsięwzięciu od jakiegoś już czasu. Teraz się ujawniam

Pozdrawiam
____________________
Ania Ogród Ani :)
popcorn 10:27, 27 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Cześć Ania
dzięki i pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
AgataP 10:48, 27 maj 2019


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
popcorn napisał(a)
Agatko, ogród musi pachnieć, nie mogę się doczekać wychodzenia z kubkiem kawy/herbaty rano żeby obejrzeć co tam. Dzisiaj w majtkach psikałam bukszpany hehehehe

Bardzo dziękuję za chęć podzielenia się roślinami. Kombinuję jakby to zrobić żeby:
1/ mieć wszystko
2/nie urabiać się po pachy codziennie

jakieś rady? hehehehe


Karola, ja też lubię minimalizm, ale nie wyobrażam sobie ogrodu bez jego zmienności, zapachów i zachwytów co za moment będzie kwitnąć Dlatego tam gdzie patrzę najczęściej mam rabaty które nie wymagają dużo pracy, a które dają efekt - czyli żywopłot grabowy, limki i molinia variegata. Nic mnie tam nie rozprasza.

Z tyłu domu natomiast mam bylinówkę, zawsze do niej mogę się przespacerować z kawą właśnie. Tam jest więcej miejsc, które wymagają poprawki, bo coś wypadło, coś nie przetrwało zimy. Ogólnie jest dobrze, ale nie mam jej ciągle na widoku - wiem, że denerwowałoby mnie te miejsca. Teraz się tak zarosła, ze nawet chwasty nie mają szans.

____________________
Z Pszenicznej...
popcorn 11:00, 27 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Agatko, właśnie muszę tak zrobić żeby nie spędzać życia na pieleniu. Wiem co chcę tylko nie wiem jak osiągnąć taki efekt. Na początku pielenia nie uniknę, a sadzić wszystkiego na włókninie nie będę.
Zmienność musi być, bukszpany i sosny kosodrzewiny pumilio posadzę żeby coś było na zimę. Oczywiście większość to byliny jednak.
Z krzewów lilaki palibin, żywopłot z hortensji limelight, lawenda, miskantów dużo o ile się poprzyjmują bo po tych deszczach straszne bidy.
Na przedzie 3 graby fastigiata posadzone dość szeroko bo widziałam je dorosłe i takie jaja rosną z nich zamiast kolumn jak sobie wyobrażałam W słońcu rabaty z lawendą, miskantami, irysami, czyśćcem wełnistym. Kolejna z rozplenicami, rozchodnikami, czosnkiem Schuberta, szałwią i stipą. Zobaczę jak mi wyjdzie kostka i jakiego kształtu będą rabaty na froncie...
Wzdłuż domu przy wejściu rabata cienista z funkiami, paprociami, czosnkami gladiator i mount everest. Wszystko połączone bukszpanowymi obwódkami.

Z drugiej strony może lepiej posadzić coś bardziej monotematycznego w tych miejscach, a wyżyć się ogrodniczo na bylinówce na tyłach? Zobaczymy jak wyjdzie. Jak będzie bliżej końca będę wozić doniczki i je rozstawiać i kombinować
____________________
Mój nowy ogródek
nicol21 06:39, 28 maj 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Świetnie że wszystko ruszyło. Pogoda wielu ostatnio przeszkadza, ale grunt że się zaczeło!
No i ogródek też idzie do przodu . Grunt to mieć sporo podchodowanych roślin bo na tej powierzchni to masa jest ich potrzebna.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies