Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 20:21, 24 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dziś nie padało. Do przyłącza wody potrzebowałam wypis z rejestru gruntów, wycieczka do Krakowa i 50 zł. Uzgodnienie powinno być w przyszłym tygodniu, kolejna wycieczka żeby projekt odebrać. Masakra ile to wymaga czasu.

Od niedzieli znowu ma lać. Fundamenty miały trwać 4 dni a właśnie minęło 3.5 tygodnia. Bardzo chętnie bym tym walnęła wszystkim i pojechała do Azji. Albo na księżyc. Albo gdziekolwiek.

Jutro odchwaszczanie działki, mam pomocnika więc może pójdzie sprawniej. Choć chwasty w błocie... Czy ja wiem. Zmęczona tym jestem i nie wiem po co to wszystko?
____________________
Mój nowy ogródek
aga55 02:21, 25 maj 2019


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 162
Karola, Ty się tak nie spinaj bo Ci kręgosłup wysiądzie. Chwasty nie zając. Masz całe życie, zdążysz wypielić.
____________________
Pozdrawiam z lasu :)
popcorn 18:48, 25 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Cześć Aga. Trochę ogarnelismy dziś.







____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 19:23, 25 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171








____________________
Mój nowy ogródek
yolka 21:01, 25 maj 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Ale widoki boskie masz pogoda powoli się poprawia więc robota ruszy z kopyta
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
popcorn 09:28, 26 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Cześć Jola

Błotnista droga wygląda jak potok grunt to dobre odwodnienie bo pomimo nachylenia działki glina przestała wchłaniać i jest błotko. Masakra...









____________________
Mój nowy ogródek
yolka 09:56, 26 maj 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Dobrze, że nie masz płasko, ale jak wyschnie to błoto to skała. Ten gliniasty urobek z koryta wywieziesz?
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
AnnaMS 10:20, 26 maj 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Okolica piękna, błocko niezłe ale chwilowe, jako niski dywanik pod bukszpany proponuję kopytnik, sieje się, sam zagęszcza, chwasty nie mają szans, ja też mam glinę i kopytnik w cienistych zakątkach i ładnie wygląda, mogę zrobić zdjęcie i wrzucić u siebie
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
yolka 17:54, 26 maj 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Dzieci z najmłodszego pokolenia też uwielbiają błoto, jest jednak nadzieja w narodzie

Zobaczymy jak zagłosują dorośli. Ja dziś w tej kwestii postanowiłam zachować się niepoprawnie
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
popcorn 18:09, 26 maj 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Glinę wrzucają mi w dziurę na końcu działki, w sumie niezły pomysł bo płaskiego terenu będzie więcej, a spadek zrobimy na koniec łagodny i będzie git. Mam nadzieję.

Myślę ciężko o tej skarpie za domem, jak ją umocnić. Murek oporowy byłby super albo gabiony ale to kolejne tysiące... Poproszę żeby mi skosili tę skarpę tak żeby nie była pod kątem prostym tylko łagodna. Potem siatka i w kieszonki siatki sadzenie. Zrobię sobie leśną rabatę z bukszpanami kulkami i kopytnikiem, hostami, rodgersją, tawułkami, paprociami i już. Jak korzenie to przerosną to nie powinno się obsypywać, chyba.

Napisałam też do głównego budowlańca co o tym sądzi czy jakieś umocnienia może? Zobaczymy.

Liczę że od jutra zaczną na całego i w końcu zaleją te fundamenty, ile można. Jak zastygnie beton z dodatkami to mury pójdą szybko w górę. A potem to już pójdzie...

Zmienię mapkę, zrobię sobie w przedogrodku też rabaty mieszane, jak w Chelsea kilka gatunków umiejętnie przemieszane. Będzie ładnie mogłabym sadzić już jutro, no ale na razie muszę dać sobie na wstrzymanie...

Kopytnik miałam i jak mu dobrze to rośnie. Parę sadzonek mam, przydałoby się więcej.
Chcę sobie zamówić irysy zakochałam się na nowo po Chelsea.
Na wyborach byłam.
Pozdrawiam Was
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies