Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród leśny na polu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród leśny na polu

Violka 12:05, 23 maj 2019


Dołączył: 17 maj 2019
Posty: 115

Witam wszystkich kochających rośliny!
Kupiliśmy w ubiegłym roku działkę, miała być leśna, ale nie udało się. Padło na pole przy lesie brzozowym Teraz chcielibyśmy zrobić z niej namiastkę leśnej i jeszcze żeby wszystko jak njszybciej urosło
Poproszę o podpowiedzi

W miejce widoczne na zdjęciu jutro chcę wsadzić 10 tuji przy fragmencie płotu jako tło, mają ok.150cm (cały płot ma ponad 90m, więc zakładam ten mój wymarzony ogród etapami )
Jutro też przywiozę wiąza Wredei i chyba jakąś krzyzowkę górskiego, bo ma kolor lisci taki jak Wredei - oba ok.180cm, mam tez małego grujecznika 0,40cm i małego klona palmowego 0,30cm, sa tez w planie klon zielony kulisty i czerwony, oraz cyprysik groszkowy.
Obecnie w tym miejscu rosną posadzone na szybkiego w ub.roku w jednym rzędzie świerki serbskie, a w drugim sosny czarne i wejmutki, ale małe 0,20 - 0,30cm-
znajdę dla nich inne miejsce, albo może udałoby sie je częściowo wkomponować.
Chcemy troche cienia stworzyc do odpoczynku naprzeciw altanki. Doszła też jeszcze brzydka klapa studni głębinowej z kranikiem obok (tu też szukam pomysłu na zamaskowanie)
Bardzo proszę o sugestie dotyczące posadzenia roślin, czy ogólnego zagospodarowania tego miejsca (mam też duzo kamieni, ktore wykopalismy z pola )
Będę ogromnie wdzięczna za pomoc
p
____________________
Viola Ogród leśny na polu
Violka 13:17, 23 maj 2019


Dołączył: 17 maj 2019
Posty: 115

Nasza działka ma ponad 3000m, na razie częściowo odchwaściliśmy ją (ok. 2000m w cztery ręce - moje i męża ) i posialismy trawę Sahara, bo piachy mamy. No i posadzilismy serby, sosny czarne i weymutki. Po zimie trochę padło, ale dosadziliśmy kolejne. Teraz budujemy altanke drewnianą, czy jak to sie obecnie mówi budynek gospodarczy 4/4 zeby było się gdzie zatrzymać, a ja próbuje jakies rabaty zakładać
____________________
Viola Ogród leśny na polu
sylwia_slomc... 13:18, 23 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Witaj zeby jak najszybciej urosło to trzeba sadzic gatunki szybkorosnące, ale skoro pod bokiem jest las to dobrze by było gatunkami nawiązac do tego co w lesie by nie było wrażenia, ze jest doklejone, a raczek by wygladało jak dalsza część tego lasu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Violka 13:19, 23 maj 2019


Dołączył: 17 maj 2019
Posty: 115
Tak też zrobiliśmy, przy brzozowym lasku posadzilismy kilka brzóz, a po drugiej stronie są iglaste, ale małe na razie
____________________
Viola Ogród leśny na polu
Gardenarium 20:28, 23 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Bardzo fajnie to robicie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
deszczowymaj 22:24, 23 maj 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Fajna działeczka
będę podglądać i kibicować
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Violka 07:58, 24 maj 2019


Dołączył: 17 maj 2019
Posty: 115
O super, że jest tu ktoś z mojego rejonu, czyli też pomorskie witaj Joasiu!
____________________
Viola Ogród leśny na polu
sylwia_slomc... 14:10, 24 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Zielony podpis dodaj bo nie trafimy do Ciebie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Violka 06:58, 25 maj 2019


Dołączył: 17 maj 2019
Posty: 115
Już jest Sylwusiu i dziękuję za podpowiedź, ale jeszcze nie wie wiem jak połączyć dwa wątki
____________________
Viola Ogród leśny na polu
Figielka 22:33, 27 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Witaj,
Ciekawie się zaczyna. Dodaje do obserwowanych.
____________________
IwonaOgródek przy lesie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies