Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród leśny na polu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród leśny na polu

Violka 09:01, 29 lip 2019


Dołączył: 17 maj 2019
Posty: 115
Posialiśmy z M trawkę w owocowym zakątku, właśnie wschodzi A krzewy i drzewka cześciowo tegoroczne, więc na owocki trzeba będzie poczekać ☺

i moje borówki
____________________
Viola Ogród leśny na polu
AnnaMS 12:59, 29 lip 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Sporo pracy już jest wykonane - drzewka, borówki, trawa Kwiatuchy pięknie kwitną, podziwiam hostę 'Patriot'- bo to chyba ona z białymi brzegami, mam ją na podwyższonej rabacie pozostałe hosty też są bardzo ładne - nie ma brzydkich skupuj pomalutku a będziesz wielkie kępy sadzić na docelowe miejsce
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Toszka 15:07, 29 lip 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Violu, nie wkopuj tych plastikowych obrzeży - ciężko się kosi, trawa i tak wrasta, a budżet topnieje. Wystarczy kanciki wokół robić. Ładnie i naturalnie to wygląda jak się okancikuje rabaty Kamieni też nie układaj w okręgi, bo trawa wrasta, pod nimi siedzą ślimaki i mrowiska mają raj.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Violka 10:19, 30 lip 2019


Dołączył: 17 maj 2019
Posty: 115
AnnaMS napisał(a)
Sporo pracy już jest wykonane - drzewka, borówki, trawa Kwiatuchy pięknie kwitną, podziwiam hostę 'Patriot'- bo to chyba ona z białymi brzegami, mam ją na podwyższonej rabacie pozostałe hosty też są bardzo ładne - nie ma brzydkich skupuj pomalutku a będziesz wielkie kępy sadzić na docelowe miejsce

Dzięki za pochwałę a hosty, tak skupuję, gromadzę i planuję już dla nich przyszłość Chciałoby się żeby szybciej wszystko super wyglądało, ale cieszy każdy drobiazg, każda roślina i każdy kawałek obrobionej ziemi
____________________
Viola Ogród leśny na polu
PrawieBory 10:27, 30 lip 2019


Dołączył: 08 sty 2018
Posty: 119
Witaj Violu.
Trafiłam dzisiaj na Twój wątek i przeczytałam go z wielką radością bo widzę duszyczkę tak samo zbłąkaną jak ja. Jesteśmy prawie na tym samym etapie zakładania ogrodu ( no, u nas już stoi domek), a i klimat ogrodu, który chcesz mieć jest taki jaki i ja chcę stworzyć. Od dwóch lat podczytuję Ogrodowisko i wiele cennych rad Toszki już wprowadziłam w życie. Poprawa gleby to pracochłonny (i kosztowny) etap ale "mądrzejsze głowy" mają rację. Już sama to widzę, bo rośliny na mojej rocznej rabacie kwitną pełną parą a rośliny na rabacie sąsiadki, która sadzi biedne roślinki w totalny piach ledwo wegetują. Tak więc słuchaj i wprowadzaj w czyn rady bardziej doświadczonych ogrodników a sama zobaczysz, efekty przerosną Twoje oczekiwania.
I jeszcze jedno, tak jak napisał Mariusz, rób zdjęcia. Sama nie będziesz mogła uwierzyć, jak Twój ogród się zmieni w krótkim czasie.
Trzymam kciuki i będę zaglądać ( o ile w pracy będę miała wolną chwilę, bo po pracy to ciągle siedzę w ogrodzie)

P.s. Przy okazji dziękuję Toszce i wszystkim innym za wspieranie i udzielanie wskazówek takim "zieleniakom" jak ja.
____________________
Pozdrawiam. Kasia
Violka 10:29, 30 lip 2019


Dołączył: 17 maj 2019
Posty: 115
Toszka napisał(a)
Violu, nie wkopuj tych plastikowych obrzeży - ciężko się kosi, trawa i tak wrasta, a budżet topnieje. Wystarczy kanciki wokół robić. Ładnie i naturalnie to wygląda jak się okancikuje rabaty Kamieni też nie układaj w okręgi, bo trawa wrasta, pod nimi siedzą ślimaki i mrowiska mają raj.

Toszka kochana, życie mnie pochłonęło, już się stęskniłam za tobą Z tymi obrzeżami to tak mam w zamiarze jak napisałaś. Narobiłam sie jak głupia, bo chciałam wytyczyć tymczasowe granice wokół krzewów (mieszanka trawy Sahara głęboko się korzeni, więc chciałam uniknąć uszkodzenia korzeni krzewów przy robieniu kancików) a drzewek nie zdążyłam ogarnąć, bo wieczór mnie zastał, to kamienie wokół rozrzuciłam i zaraz potem sypnęłam trawą) Kamienie, musowo wywalę, to tylko na chwilę
____________________
Viola Ogród leśny na polu
Violka 10:49, 30 lip 2019


Dołączył: 17 maj 2019
Posty: 115
Witaj Kasiu , dziękuję za odwiedziny i cieszę się że ty też z Borów jesteś Tak, słucham się Toszki i innych bardziej doświadczonych i rejestruję w makówce i planuję i marzę co to ja nie zrobię... Ino żeby Bozia zdrowie na to wszystko dała A ty Kasiu nie masz wątku, bo cię nie znalazłam?
____________________
Viola Ogród leśny na polu
PrawieBory 11:29, 30 lip 2019


Dołączył: 08 sty 2018
Posty: 119
Violu, ja wątku nie mam bo czasu brak i tak naprawdę to i pokazać za wiele jeszcze nie ma co
Kibicuję Ci w Twoich poczynaniach.
____________________
Pozdrawiam. Kasia
Violka 12:50, 30 lip 2019


Dołączył: 17 maj 2019
Posty: 115
No coś ty, odwagi! A ja mam co pokazać?! Toż z ugorem wystartowałam a co tam, każdy kiedyś zaczyna. Zakładaj wątek i pokazuj postępy, to będę miała gdzie zaglądać
____________________
Viola Ogród leśny na polu
Violka 08:10, 01 sie 2019


Dołączył: 17 maj 2019
Posty: 115
Dziewczyny, Toszka, Asia, zdecydowaliśmy z M, że w warzywniaku damy żywopłot z tuji szmaragd - we wrzesniu zamierzamy je posadzić.
A Toszka kochana, potrzebuję twoich mądrości - te sosny i świerki srebrne bedziemy też przesadzać na miejsca docelowe wg sugestii Asi, ale proszę cię doradź jakie mamy dla nich przygotować podłoże (tam, gdzie mają być, są piachy)?
____________________
Viola Ogród leśny na polu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies