Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

KasiaLangier 18:01, 13 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
ElaS napisał(a)

Byłam na Gran Canarii w lutym. Dwa tygodnie jeździliśmy po wyspie. Dużo zwiedziliśmy. Mąż nadal wspomina te drogi i dreszczyk emocji. Ja nie odważyłam się wsiąść za kierownicę.
Faktycznie widok był przekomiczny gdy obok mnie ubranej w szorty i top z odkrytymi plecami stał tubylec w kurtce i kozakach. I w życiu, z żadnej podróży nie przywiozłam tyle butów, bo na jakąś niesamowitą wyprzedaż trafiłam


Dokładnie tak jest z tymi kurtkami i kozakami Co Ci się najbardziej podobało na wyspie ? Ja najbardziej lubię... góry, okolice Agaete z Parkiem Przyrodniczym Tamadaba...uwielbiam te stare lasy piniowe. Na południu moje ulubione miasteczko to Puerto de Mogan. Urzekły mnie kwitnące migdałowce w Dolinie Mogan Oczywiście piaski Maspalomas Lubię też stolicę wyspy Las Palmas z piękną plażą Las Canteras wzdłuż której której ciągnie się deptak. Miasto ma fajny klimat
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 18:19, 13 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
TAR napisał(a)


no wlasnie mnie tez to zastanawia


Mnie skóra cierpnie na ten widok i łzy lecą. Jakiś urodzaj na wycinkę nastał w moich okolicach
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 10:21, 15 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Jest dobra wiadomość, sąsiad kupił choinki żeby wsadzić przy ogrodzeniu
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
marba 11:04, 15 gru 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Kasiu, może obsadzi drzewkami pozostałą część działki? Bo przecież coś musi mu rosnąć w tym ogrodzie, tak myślę. Jak przyjdą letnie upały to sam zapragnie drzew i to jak największych.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
sylwia_slomc... 13:16, 15 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Strata dla srodowiska ogromna, kolejne drzewa długo beda rosły, ja bym pewnie też ryczała
Ale tak to jest niestety planujac nasadzenia z krajobrazem zapożyczonym, nie jest na zawsze i często zaskakuje nas taka zmiana. Ja wczoraj do Emusia powiedziałam , ze zimozielone mamy w ogrodzie głównie po obwodzie, ale musiałam sobie właśnie krajobraz przesłonić miejscami i stąd się to wzieło, mniejsze pole manewru mam w podwórku i tu kiedys pewnie bede miała mega szok jak się sąsiedzi za swoje działki zabiorą.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
KasiaLangier 15:55, 15 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
marba napisał(a)
Kasiu, może obsadzi drzewkami pozostałą część działki? Bo przecież coś musi mu rosnąć w tym ogrodzie, tak myślę. Jak przyjdą letnie upały to sam zapragnie drzew i to jak największych.

Basiu, pewnie tak, ale sąsiedztwo ogrodu sąsiada to nie to samo, co sąsiedztwo lasu Pozdrawiam Cię serdecznie
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 16:01, 15 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
sylwia_slomczewska napisał(a)
Strata dla srodowiska ogromna, kolejne drzewa długo beda rosły, ja bym pewnie też ryczała
Ale tak to jest niestety planujac nasadzenia z krajobrazem zapożyczonym, nie jest na zawsze i często zaskakuje nas taka zmiana. Ja wczoraj do Emusia powiedziałam , ze zimozielone mamy w ogrodzie głównie po obwodzie, ale musiałam sobie właśnie krajobraz przesłonić miejscami i stąd się to wzieło, mniejsze pole manewru mam w podwórku i tu kiedys pewnie bede miała mega szok jak się sąsiedzi za swoje działki zabiorą.

Miałam nadzieję, że kilka lat pociesze się tym lasem, niestety nie trwało to długo. Przynajmniej Tobie Sylwio życzę jak najdłużej tych pięknych, rozległych widoków...
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 16:26, 15 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Płomień Afryki - Ogniste Drzewo - Delonix Regia inaczej Wianowłostka Królewska

Uważana jest za jedno z najpiękniejszych drzew świata.

Drzewa okryte są dużymi pomarańczowoczerwonymi kwiatami których wielkość dochodzi nawet do 15 cm


W stanie naturalnym występuje w lasach Madagaskaru, niestety jest tam gatunkiem zagrożonym.
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 16:41, 15 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Byłam bardzo zdziwiona, gdy po wielu kilometrach jazdy przez pustą, wypaloną słońcem sawannę nagle ukazały się naszym oczom zieleniutkie pola ryżowe


____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
marba 17:17, 15 gru 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Też nie spodziewałabym się takiego widoku. Widocznie ryż ma tam pod dostatkiem wody.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies