Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

Pszczelarnia 13:55, 30 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Czym nanosiłaś funaben?

Ta królowa to chyba księżniczka powinna być, pnąca z tych mniejszych, bo pergola romantycznie delikatna.

Ptaki mają pałac, Ty szukasz królowej - jak w bajce (wiem, boli brak drzew za płotem). Jak u nas coś rżną, to ja zamieram. Widziałam raz rzeź drzew na stoku bukowym (bez powodu, po prostu ktoś miał chętkę na zdrowe drzewa i ugadał się z gminą), interweniowałam ale nic z tego.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
KasiaLangier 15:43, 31 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Pszczelarnia napisał(a)
Czym nanosiłaś funaben?

Ta królowa to chyba księżniczka powinna być, pnąca z tych mniejszych, bo pergola romantycznie delikatna.

Ptaki mają pałac, Ty szukasz królowej - jak w bajce (wiem, boli brak drzew za płotem). Jak u nas coś rżną, to ja zamieram. Widziałam raz rzeź drzew na stoku bukowym (bez powodu, po prostu ktoś miał chętkę na zdrowe drzewa i ugadał się z gminą), interweniowałam ale nic z tego.





Ewo, rany malowałam pędzelkiem, ale chyba coś źle poszło

Masz rację z księżniczką też uważam, ze róża nie może być za duża

Co do wycinki, to już mi chandra trochę przeszła, ale mocno to przeżyłam. To straszne, że z taką łatwością można wycinać drzewa, które rosną latami. Ludzie to jednak lubią niszczyć ... Jeszcze trochę, a nie będziemy mieć czym oddychać...
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 20:18, 31 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Nie zdążyłam wstawić zimowych zdjęć z 29 stycznia, a już zapowiada się wiosenna pogoda


Łuk na róże stoi na środku trawnika, ponieważ nie jest jeszcze zamontowany i jest to najbezpieczniejsza opcja
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Ania111 21:48, 31 sty 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Witaj Kasiu ,

Jak u Ciebie pięknie ,
Taka zima to rozumiem ,
i te żurawie ,
idealnie
____________________
Ania Spelnione marzenie
Zana 22:12, 31 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
No nie nacieszyliśmy się tym śniegiem. Miałam nadzieję na wieczorny "śnieżny" spacer i "figa z makiem". Do wieczora już go u nas nie było.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Magara 22:35, 31 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6603
Kasia, piękny śnieg masz i piękną wrażliwość na naturę
Podglądałam do tej pory cichcem, teraz mówię - dobry wieczór
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
jolanka 08:38, 01 lut 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Kasiu, mam u siebie róże Camelot i Jasminę, o których pisała Ewa. Jasmina mocno rośnie, pięknie wygląda i dosyć długo kwitnie oczywiście z przerwami. Camelot ma u mnie mniej kwiatów, te paseczki na listkach są dosyć mocno widoczne wiec jeśli będziesz chciała łączyć je z powojnikami to raczej jednobarwny no i niekoniecznie jasnymi. U mnie Camelot ma do towarzystwa powojnika President.
Powojniki, które już masz, szczególnie ten pierwszy to wcześnie kwitną. W lipcu to już niekoniecznie będzie widać kwiaty razem z różą.
Do tych Twoich powojnikow to szukałbym jakiejś bardziej wyrazistej róży, chyba
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Anda 08:53, 01 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Jednak śnieg to ma to coś. Wystarczy go tylko trochę, żeby zmienić ogród w bajkową krainę

Co do róż, to Jola ma rację. Warto je łączyć z powojnikami na zasadzie kontrastu. Chociaż widziałam też już połączenia w tych samych tonacjach, też ładne, ale mniej spektakularne. To że powojnik i róża mają inny czas kwitnienia może być plusem. Wtedy i w przerwach kwitnienia róży będą kwiaty na pergoli

Jeszcze zapomniałam Ci napisać o róży Kiss me Kate. Śliczna i ślicznie pachnie. Nie za wielka, bardzo zdrowa. Kwitnie jak to pnąca z przerwami

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
KasiaLangier 19:37, 01 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Ania111 napisał(a)
Witaj Kasiu ,

Jak u Ciebie pięknie ,
Taka zima to rozumiem ,
i te żurawie ,
idealnie

Aniu, zima trwała mgnienie oka, dobrze, że zdążyłam zdjęcia zrobić Dzisiaj już wiosna

____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 20:08, 01 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Zana napisał(a)
No nie nacieszyliśmy się tym śniegiem. Miałam nadzieję na wieczorny "śnieżny" spacer i "figa z makiem". Do wieczora już go u nas nie było.


Chwile radości były, mimo, że takie ulotne.. Za to dzisiaj...poczułam prawdziwą wiosnę Cały dzień spędziłam na dworze upajając się słońcem i ciepełkiem...balsam dla duszy umęczonej zimowymi ciemnościami Sukcesem dnia było to, że udało się na stałe zamontować pergolę dla Królowej, czy też ewentualnie Księżniczki

____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies