Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

mrokasia 17:56, 03 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18009
Moje kociska też wychodzą na coraz krócej, więcej śpią w ciepłym domu.
Fajny masz ten widoczek, te jabłuszka są urocze a i dąbki będziesz mogła podziwiać .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Agania 20:01, 03 lis 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Zarejstrowałaś szadź....piękne te zdjęcia
Podziwiam córkę i jej zapał do remontów...Ty tu o na tam tak daleko...

Kocury masz obłędne...moje futrzaczki trochę się dzisiaj przewietrzyły
Też mam trochę cebul do wsadzenia jeszcze, ale ja tak się z tym zbieram, że rok temu to dłutem i młotkiem krokusy sądziłam, bo ziemia zamarzła, zostały tulipany muszę się szybciej zmobilizować
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Aurelllia 20:32, 03 lis 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Córka ma zapał do tej pracy Taka duża odległosć was dzieli, na pewno bardzo Ci jej brakuje
Widok z okna super - jak obraz w ramie
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
KasiaLangier 20:57, 03 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
mrokasia napisał(a)
Moje kociska też wychodzą na coraz krócej, więcej śpią w ciepłym domu.
Fajny masz ten widoczek, te jabłuszka są urocze a i dąbki będziesz mogła podziwiać .


Szczerze, to ja podobnie jak koty bywam w ogrodzie coraz krócej , bo ciemno, ziiiimno..chociaż dzisiaj było wyjątkowo przyjemnie To mój ulubiony widoczek Mam nadzieję, ze z czasem Ola mi go nie przesłoni i ze lepiej będzie widać dąbki, bo teraz to maleństwa
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 21:15, 03 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Agania napisał(a)
Zarejstrowałaś szadź....piękne te zdjęcia
Podziwiam córkę i jej zapał do remontów...Ty tu o na tam tak daleko...

Kocury masz obłędne...moje futrzaczki trochę się dzisiaj przewietrzyły
Też mam trochę cebul do wsadzenia jeszcze, ale ja tak się z tym zbieram, że rok temu to dłutem i młotkiem krokusy sądziłam, bo ziemia zamarzła, zostały tulipany muszę się szybciej zmobilizować


Na szczescie moja córka żadnej pracy się nie boi tęsknie za nią, ale jesteśmy w ciągłym kontakcie..
Dzisiaj był ciepły dzień, dobry na przewietrzenie futer. Ostatnio, gdy wynosiłam Karlosa wczesnym rankiem, to mróz szczypał go w uszy i tak śmiesznie nimi strzygł
Dobre dobre z tym dłutem ja chyba muszę nabyć czołówkę, bo gdy przychodzę z pracy, to już ciemno, a mam jeszcze wiele rzeczy do uprzątnięcia przed zimą
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 21:25, 03 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Aurelllia napisał(a)
Córka ma zapał do tej pracy Taka duża odległosć was dzieli, na pewno bardzo Ci jej brakuje
Widok z okna super - jak obraz w ramie


Brakuje mi jej bardzo, ale cieszę się, ze się urządza na Wyspie. Tam się szczęśliwie żyje, chyba sprawia to słońce, którego jest dużo, serdeczni ludzie no i południowy luz Dziękuje za miłe słowa
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 20:12, 04 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Zaczęły się długie jesienne wieczory, które często poświęcam na wspomnienia i porządkowanie zdjęć Dotychczas dość dużo podróżowałam. Ostatnio myślałam nad tym, że Ogród to dla mnie przede wszystkim miejsce pozwalające obcować z naturą i taka jest moja definicja ogrodu. Pośród pięknej, nieograniczonej niczym zieleni, kolorowych kwiatów, czuję się szczęśliwa.. Dla mnie takim miejscem, które jest absolutnie niezwykłe są Hawaje. Tak bujnej, nieprzeniknionej zieleni, która zajmuje każdy centymetr dotąd nie widziałam . Wilgotne, ciepłe powietrze ze słonym posmakiem Oceanu, wypełnia cudowny zapach kwiatów...zapraszam do czytania wątku Hawaje



____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 19:37, 07 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Po odwiedzinach u Brzozowejdziewczyny uświadomiłam sobie, że rok 2019 też był dla mnie szczególny. Może nie mam tak imponującej listy posadzonych drzew, ale działkę mam niewielką i porośniętą starodrzewem. Jednak pobiłam swój życiowy rekord w sadzeniu drzew :
1 szt. Cyprysa Lawsona Columnaris, bo niestety jeden mi wypadł z przedogródka
2 szt. jarzębów zwykłych
1 szt. Klonik Acer shirasawanum AUREUM
1 szt. Ośnieża karolińska
1 szt. Miłorząb Mariken
1 szt. Daglezja
3 szt. Dąb błotny Green Pilar
1 szt. Rajska jabłoń Ola
1 szt, Rajska jabłoń o żółtych jabłuszkach
1 szt. Klon Red Sunset - największe drzewko i mój faworyt
1 szt. duży stożek cisowy
2 szt. lilaków - maleńkie sadzonki wychodowane z odrostów
nie liczę kulek cisowych, bukszpanowych, tuj Danica i dwóch kilkumetrowych szpalerów cisów
Czyli posadziłam 16 drzewek
Usunęłam 2: dęba i lilaka

Zapomniałam o wiśni ozdobnej The Bride i świerku serbskim, czyli razem posadziłam 18 drzewek. Sama jestem zaskoczona tym podsumowaniem

____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
sylwia_slomc... 19:44, 07 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Takie lilaki z odrostów odsadzone bardzo szybko ładne rosna i kwitną
Sporo mam z takich właśnie i zakwitały zawsze sezon wcześniej niż te kupowane
Lista fajna, nich rosna zdrowo
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
KasiaLangier 19:50, 07 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Dziękuję Sylwio Przyznam, że klon jest dla mnie najbardziej profesjonalnym drzewem, które pierwszy raz stabilizowałam W poprzednim ogrodzie wszystkie lilaki miałam z odrostów i były to bardzo ładne drzewka
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies