Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

KasiaLangier 22:57, 09 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Dzisiaj wydarzeniem dnia, było przesadzenie ośnieży. Dzięki Ewie, to była szybka decyzja
Drzewko jest jeszcze małe, udało mi się wykopać z ładną bryłką. Do dołka dałam dobroci, kwaśny torf i duuuuużo wody + hydrożel. Mam nadzieję, że jej się spodoba nowe miejsce



____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 23:02, 09 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
ElaS napisał(a)

Tak, listopad w tym roku dość ciepły.
Czy siadasz na tej pięknej białej ławce? Widziałam ją w kilku ogrodach na O.
Ławka jest raczej ozdobą gdy już się decyduję, to raczej na hamak
Ale bardzo ją lubię , na tyle, że kupiłam drugą Będę je stawiać w docelowe miejsce, ale to chyba w przyszłym sezonie
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 10:19, 10 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Moja śliwa wiśniowa Nigra, albo Pissardi po przycięciu zimą. Będę musiała uciąć jej jeszcze jedną gałąź i zastanawiam się co z tymi nowymi wybujałymi gałązkami, które wyglądają jak wilki ? Śliwy te podobno nie lubią cięcia ?


____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 20:55, 10 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Dla porównania ponad 2 lata temu, Nigra/Pissardi wyglądała tak:
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 21:05, 10 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Dzisiaj prawie zakończyłam sezon. Posadziłam 2 cisy, bzy, zadołowałam ostatnie doniczki. Obcięłam monstrualne, zaschnięte już marcinki, troszkę poczyściłam rabaty i cały dzień podlewałam. Obiecanego przez synoptyków deszczu nie było. Przekładałam co 10 minut wąż z miejsca na miejsce, susza jest straszna.
Zebrałam pory i selery, postanowiłam ususzyć. Na jutro zostało mi posadzenie w skrzyniach czosnków i cebuli na szczypior. Muszę też schować stół ogrodniczy, odłączyć fontannę, uporządkować na zimę sprzęty i doniczki w domku ogrodniczym i garażu. Zostanie mi okrywanie roślin i wiązanie traw. Wydaje mi się, że na to przy obecnych temperaturach jest za wcześnie.

Podlewam też tego malucha w nadziei, że się przyjmie

..i oczywiście daglezję posadzoną w lesie, jutro muszę jej zanieść konewkę wody

____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 21:18, 10 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Magnolia gwiaździsta po dwóch latach w końcu ma więcej pączków. W poprzednim ogrodzie miałam różową i miała być gwiazdą rabaty. Była piękna i gwiazdorzyła w kwietniu, a później przez cały sezon nie była zbyt dekoracyjna i dość wcześnie gubiła liście. Dlatego w tym ogrodzie magnolie posadziłam w drugiej linii

Boję się żeby nie zrzuciła pączków, dlatego staram się regularnie podlewać. Mój małżonek zaczyna się burzyć , że podlewam "w deszcz"

____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 22:00, 10 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Dzisiaj Dzień Jeża . Jest to wielki sprzymierzeniec naszych ogrodów . Najlepszy ekologiczny sposób na pędraki i inne robaki. Dlatego dbajmy o jeże a na dobranoc spanie synchroniczne
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Ania111 09:44, 11 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Kasiu .

A cóż to za zmęczona kociaki

Widok slodziudki
____________________
Ania Spelnione marzenie
KasiaLangier 10:09, 11 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Ania111 napisał(a)
Kasiu .

A cóż to za zmęczona kociaki

Widok slodziudki


Aniu, "natyrały" się cały dzień
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Anda 16:43, 11 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Kociaki przesłodkie

Ośnieża fajnie wygląda na tym pniu. Ciekawa jestem, czy hydrożel rzeczywiście pomoże utrzymać wilgoć.

Mnie się Twoja Nigra/Pissardi podoba tak zagęszczona I tak patrząc na angielskich lub holenderskich ogrodników to chyba wszystkie drzewa można ciąć. Jeśli chcesz, żeby nie puszczała tak mocno młodych gałęzi, to warto ją przyciąć w lipcu, tak jak się przycina czereśnie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies