Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

KasiaLangier 19:49, 08 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Anda napisał(a)


A masz jakieś zdjęcia?

Jutro rano zrobię. Myślałam o tym, ale gdy wróciłam do domu po pracy, to już było ciemno..
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Anda 19:50, 08 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
KasiaLangier napisał(a)

Jutro rano zrobię. Myślałam o tym, ale gdy wróciłam do domu po pracy, to już było ciemno..


Napisz jak je wrzucisz, żebym nie przegapiła
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
KasiaLangier 19:53, 08 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Anda napisał(a)


Jeśli będziesz dbać o wilgoć i próchnicę w tym miejscu, to powinno się udać

Myślisz , że uda się przesłonić ten widok na dom sąsiada ? Drzewko wydaje się delikatne, ażurowe..takie akurat ? Jak dużo ziemi musiałabym wymienić ? Mam ze 30 cm dobrej, kwaśniej ziemi, a pod spodem piasek
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Anda 20:00, 08 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
KasiaLangier napisał(a)

Myślisz , że uda się przesłonić ten widok na dom sąsiada ? Drzewko wydaje się delikatne, ażurowe..takie akurat ? Jak dużo ziemi musiałabym wymienić ? Mam ze 30 cm dobrej, kwaśniej ziemi, a pod spodem piasek


Oj, ja nie z tych co ziemię wymieniają Taki całkiem żółty piach? To mogłoby jej sie nie spodobać, ale 30 cm dobrej kwaśnej ziemi jest nie do pogardzenia. Mogłabyś te 30 cm wyjąć, tak żeby nie pomylić dołu i góry (ze względu na mikroorganizmy) a dołem jeszcze ze 20 cm piasku wzbogacić kompostem. Nie wymieniać, bo myślę, ze Twój piasek tez ma niskie pH.

Jeśli tak czy tak będziesz to drzewko przycinać, to pewnie się zagęści. Nie mam niestety większych doświadczeń z tym drzewkiem.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 20:01, 08 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
Wiesz, fajnie źe chcesz posadzić coś innego niż te „oklepane” na O. drzewa/krzewy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
KasiaLangier 20:08, 08 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Anda napisał(a)
Wiesz, fajnie źe chcesz posadzić coś innego niż te „oklepane” na O. drzewa/krzewy

Lubię eksperymentować Popełniam wiele błędów, ale lubię chodzić własnymi ścieżkami Ziemię też wolę uprawiać niż wymieniać Ewo, bardzo Ci dziękuję za rady
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Anda 20:13, 08 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
Podobnie myślimy
Apropo’s eksperymenty i praca nad glebą - od wiosny chce wypróbować bokashi i zaczęłam się dokształcać na temat Terra preta
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
KasiaLangier 20:31, 08 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Anda napisał(a)
Podobnie myślimy
Apropo’s eksperymenty i praca nad glebą - od wiosny chce wypróbować bokashi i zaczęłam się dokształcać na temat Terra preta

Bokashi to dla mnie nowość, ale to bardzo ciekawa metoda Przetwarzanie odpadów przy użyciu bokashi
Zainspirowałaś mnie Terra preta (z jęz. portugalskiego „czarna ziemia” lub terra preta do Indio, czyli „czarna ziemia Indian”) – bardzo żyzna gleba („tropikalny czarnoziem”), bogata w związki organiczne i próchnicę, pozostałość po prekolumbijskim rolnictwie w dorzeczu Amazonki. No i mam temat na długie jesienne wieczory
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 22:39, 09 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Takiego listopada dawno nie pamiętam. Dzisiaj mimo braku słońca, dalej można było cieszyć się ciepłem i jesienią. W tym roku zdecydowanie zostałam fanką smagliczek. Kwitną dalej niestrudzenie i na pewno będą gościć w moim ogrodzie. Kole mnie po oczach mój jedyny niwak, oj dałam się ponieść trendom...
Poprzedni właściciel obsadził cały ogród irgami, ale te akurat bardzo mi się podobają, szczególnie jesienią. Jeszcze liście nie przebarwiły się na czerwono, ciekawe czy zdążą?
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
ElaS 22:48, 09 lis 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
KasiaLangier napisał(a)
Takiego listopada dawno nie pamiętam. Dzisiaj mimo braku słońca, dalej można było cieszyć się ciepłem i jesienią. W tym roku zdecydowanie zostałam fanką smagliczek. Kwitną dalej niestrudzenie i na pewno będą gościć w moim ogrodzie. Kole mnie po oczach mój jedyny niwak, oj dałam się ponieść trendom...


Tak, listopad w tym roku dość ciepły.
Czy siadasz na tej pięknej białej ławce? Widziałam ją w kilku ogrodach na O.
____________________
Malwowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies