Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z czereśnią

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z czereśnią

anna_g 23:04, 27 sie 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
anabuko1 napisał(a)

Strasznie mi się podoba ta kompozycja doniczkowe na pniu. Wygląda świetnie.
Fajne dynki.


Dzięki Aniu Żeby oddać sprawiedliwość to nie był mój pomysł, nawet się zastanawiałam czy aby na pewno będzie ok ale mnie też podoba się ta "czuprynka'
Dyń ma 9 szt Całą zimę będę mogła jeść zupę dyniową hahaha.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 23:06, 27 sie 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
KasiaBawaria napisał(a)


A co to to niebieskie?

Widze sasiada macie podobnego Moj o 5 cm zywoplotu, chcial nas do sadu podac to mu tak wwycielam w tym roku zywoplot, ze patrzy na suche srodek i na jego galezie A ja mam spokoj

Ten rozchodnik to chyba Herbstfreude. Tez mam


O niebieskim już odpowiedziałam
Taaaa, o sąsiadach już u Ciebie rozmawiałyśmy mimo wszystko najlepsza jest Twoja sąsiadka którą prześladują ptaki

Znalazłam kartkę od rozchodnika - Sedum Brilliant
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 23:13, 27 sie 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
danuta_szwajcer napisał(a)


Cieszę się bardzo, że tak Ci fajnie ta perowska się przyjeła i rośnie, moją znowu musze przesadzić bo jej wogole nie widać bo moje hortki pomimo mocnego cięcia rosna jak szalone i zagłuszyły i perowska i dalie. Pięknie Ci wszystko rośnie i kwitnie no i dobrze, ze Cie wywołałam do tablicy z tymi zdjęciami bo tyle u Ciebie kwiecia. Surfiniowy bukiet na pniu SUPER, przycinasz je bo nic suchych nie masz i pięknie kwitnie. Też mnie ciekawi co to tak pięknie kwitnie na niebiesko? Szałwia? Czy przetacznik taki niski? A patyczkow zdjecia jeszcze zrób Pozdrawiam i miłej niedzieli


Zrobię zrobię zdjęcia patyczków - tylko jeszcze nie kupiłam karty... Poza tym każdego popołudnia teraz u mnie burza. Z pracy wychodzę padać zaczyna i bardzo dobrze, tylko śmieszne jest to że ciągle latamy z donicami, bo burze wyglądają na groźne, więc przenosimy pod balkon, potem trochę popada i wynosimy znowu i tak na okrągło
To na pniu to Calibrachoa Milion Bells - ponoć "kuzynka" petunii. Nic z tym nie robię. Tylko przed silnym deszczem trzeba schować.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 23:15, 27 sie 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
greg66 napisał(a)
Świetna jest ta rabatka z szałwią i rozchodnikami, musze popracować nad kompozycjami bo na razie to sadzę na czuja. Trzeba poobserwować i poodgapiać od bardziej doświadczonych

A co do sąsiadów to u mnie jest inny ewenement. Młodzi ludzie około 40 z małą córka (5lat) po wybudowaniu domu nie mają nic wokoło, oprócz chwastów już wyższych ode mnie i jakichś pudeł, nie wiem co to?
Wyobraź sobie że jak mieszkają tu od 7 lat tak po powrocie do pracy siedza zamknięci w domu i oglądają TV wraz z tą córeczka i obojętnie czy jest ładne lato, piekna jesień, mroźna zima czy zielona wiosna. Całe życie przy TV mieszkając na wsi. Ja od nich na szczęście już mocno zarosłem więc tego syfu nie widzę. I tak się zmienia świat


Grześ cieszę się, że Ci się podoba A ja to znowu chciałabym bardziej na "czuja" bo za bardzo czasem kombinuję i analizuję a czasem to trzeba tak po prostu "z serca" i Ty tak potrafisz a ja nie bardzo

Co do Twoich sąsiadów to ja już chyba wolę swojego - przynajmniej jakaś atrakcja jest może wątpliwa ale jednak.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 23:16, 27 sie 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
AnnaMS napisał(a)
Ale pięknie bylinki porosły i te kolory ... Super
Nie cytuję bo dużo zdjęć jest pięknych i już były cytowane


Dziękuję Aniu. Cieszę się że się podoba. Na razie niewiele tych miejsc ale myślę, że z czasem będzie więcej.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 23:19, 27 sie 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
KasiaLangier napisał(a)
Aniu, ślicznie u Ciebie w ogrodzie. Wszystko rośnie jak na drożdżach Podobają mi się Twoje rozchodniki, bardzo je lubię. Na razie wygospodarowałam miejsce dla 2 odmian i chyba nie mam szansy poszaleć przy braku słonecznych stanowisk. Wrzosy też masz dorodne, widać, że jest im dobrze. Kobea prześliczna, ma takie oryginalne kwiaty, w przyszłym roku na wiosnę nie odpuszczę siewu Fajnie, że się od Ciebie i Basi tyle dowiedziałam o jej uprawie. Zachwyciła mnie też Twoja hortensja, ma taki ciekawy kolor...dobrze, że wstawiłaś zdjęcia, bo miło było pospacerować po Twoim ogrodzie
PS. Co do derenia, to nie jestem znawcą, ale wydaje mi się, że puszcza nowe listki


Kasiu - dziękuję
Właśnie byłam u Ciebie i oglądałam rozchodniki - między innymi. Super są a ten Twój ciemny taki delikatny to już w ogóle śliczny.
Kobeę polecam - bo ją lubię naczekałam się na te kwiaty ale teraz ma ich coraz więcej i jest naprawdę ładna.
Hortensja jak widzisz jednak już w jesiennej szacie - Twoje to jeszcze w pełnym rozkwicie
A ja miałam nadzieję, że dereń zawiązuje pąki kwiatowe...
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 23:24, 27 sie 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Madia napisał(a)
Cześć Aniu
Bardzo udana ta kompozycja na brzozie i mam nadzieję, że szałwie przezimują, bo mają bardzo ładny odcień. Ja wciąż jestem pod wrażeniem tego 35 letniego orzecha, wygląda bardzo zgrabnie i zupełnie nie przypomina typowych orzechówNo i jeszcze ta kwitnąca czereśnia - wygląda bajecznie. Dobrze mieć w ogrodzie stare drzewa, cień jaki dają jest nieoceniony.


Witaj Magda
Dziękuję za pochwały
Szałwia faktycznie bardzo fajna, chociaż kupiłam ją całkiem przypadkiem bo w zasadzie miałam kupić omszoną ale pani na targu tak tą zachwalała że się skusiłam. Czasem dobrze jest się skusić
Orzech rzeczywiście jest nieduży jak na swoje lata. Nie jest to moja zasługa bo posadzony przez mojego tatę i przez niego cięty co roku bardzo, bardzo mocno. Koronę ma gęstą bardzo, że deszcz nie przeleje Jeden pień jest obcięty.
Tą czereśnię uwielbiam. Choć już pokazuje co potrafi jesienią i codziennie juz prawie grabić trzeba Ale za to zajadam sie konfiturami z białych czereśni i uwielbiam z nich kompoty. No to jej wybaczam te niezliczone "tony" liści każdej jesieni
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 23:26, 27 sie 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Anda napisał(a)
Piękna szałwia, piękne rośliny
Co do zawilców jesiennych, to uważaj, bo one lubią się rozchodzić kłączami pod ziemią

Tak obserwuję ten co jesienny szał zawilcowy tu na forum i się zastanawiam, co to będzie za 5 lat, gdy zawilce zawładną rabatami


Ewa, a to mi teraz dałaś do myślenia... Zupełnie nie myślałam o zawilcach w ten sposób Dziękuję Ci.
W takim razie - zawilce ok tylko z rozsądkiem no bo że są piękne... no są!
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 23:27, 27 sie 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Basilikum napisał(a)


Bardzo mi sie podoba ta kompozcja
a nie tylko oczywiscie ale nie da sie wszytkiego zacytowac. Pochwale jeszcze raz szalwie


Dzięki Iza Szałwi przekazuję pochwały. NO chyba muszę bo wszyscy ją chwalą nawet nie przypuszczałam że tak fajnie mi wyrośnie.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 23:29, 27 sie 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
greg66 napisał(a)
Aniu szałwia ma fantastyczny kolor
Ja kupiłem cztery sadzonki szałwi omszałej ale one dopiero się przyjmują.


Ja bardzo lubię szałwię omszoną. I też mam ale różową tak dla odmiany.
A ta - to wg moich ustaleń to szałwia omączona. Nawet nie wiem czy widziałam ją w szkółkach - chyba niekoniecznie. Ale u pani na targu była Dam znać czy przeżyje zimę ale nawet jeśli nie to warto ją mieć bo jak widać szybciutko się rozrasta.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies