Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z czereśnią

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z czereśnią

greg66 11:58, 25 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4556
Świetna jest ta rabatka z szałwią i rozchodnikami, musze popracować nad kompozycjami bo na razie to sadzę na czuja. Trzeba poobserwować i poodgapiać od bardziej doświadczonych

A co do sąsiadów to u mnie jest inny ewenement. Młodzi ludzie około 40 z małą córka (5lat) po wybudowaniu domu nie mają nic wokoło, oprócz chwastów już wyższych ode mnie i jakichś pudeł, nie wiem co to?
Wyobraź sobie że jak mieszkają tu od 7 lat tak po powrocie do pracy siedza zamknięci w domu i oglądają TV wraz z tą córeczka i obojętnie czy jest ładne lato, piekna jesień, mroźna zima czy zielona wiosna. Całe życie przy TV mieszkając na wsi. Ja od nich na szczęście już mocno zarosłem więc tego syfu nie widzę. I tak się zmienia świat
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
AnnaMS 02:08, 26 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
greg66 napisał(a)
Świetna jest ta rabatka z szałwią i rozchodnikami, musze popracować nad kompozycjami bo na razie to sadzę na czuja. Trzeba poobserwować i poodgapiać od bardziej doświadczonych

A co do sąsiadów to u mnie jest inny ewenement. Młodzi ludzie około 40 z małą córka (5lat) po wybudowaniu domu nie mają nic wokoło, oprócz chwastów już wyższych ode mnie i jakichś pudeł, nie wiem co to?
Wyobraź sobie że jak mieszkają tu od 7 lat tak po powrocie do pracy siedza zamknięci w domu i oglądają TV wraz z tą córeczka i obojętnie czy jest ładne lato, piekna jesień, mroźna zima czy zielona wiosna. Całe życie przy TV mieszkając na wsi. Ja od nich na szczęście już mocno zarosłem więc tego syfu nie widzę. I tak się zmienia świat

Matko... co za ludzie ...
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
AnnaMS 02:12, 26 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Ale pięknie bylinki porosły i te kolory ... Super
Nie cytuję bo dużo zdjęć jest pięknych i już były cytowane
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
anabuko1 11:22, 27 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23475
anna_g napisał(a)
To najwyższe niebieskie to rzeczywiście szałwia - kupowałam na targu, pani przysięgała, że ona jest wieloletnia ale zobaczymy bo raczej z tego co czytam to u nas nie zimuje. Wychodzi mi na to, że to jest szałwia omączona. Ale,nawet jeśli nie zimuje to nic, kupię znowu, bo szybko się rozrasta - w tym miejscu są dwie rośliny kupowane jako małe sztuki. Kwitnie cały czas bardzo obficie i pięknym kolorkiem. Ja jestem z niej bardzo zadowolona. Obok jest też przetacznik w takim samym kolorze tylko trochę niższy. Stąd taka dość duża kępa się zrobiła.


Piękna
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
AnnaMS 11:32, 27 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Śliczny niebieski kolorek
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
KasiaLangier 12:29, 27 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Aniu, ślicznie u Ciebie w ogrodzie. Wszystko rośnie jak na drożdżach Podobają mi się Twoje rozchodniki, bardzo je lubię. Na razie wygospodarowałam miejsce dla 2 odmian i chyba nie mam szansy poszaleć przy braku słonecznych stanowisk. Wrzosy też masz dorodne, widać, że jest im dobrze. Kobea prześliczna, ma takie oryginalne kwiaty, w przyszłym roku na wiosnę nie odpuszczę siewu Fajnie, że się od Ciebie i Basi tyle dowiedziałam o jej uprawie. Zachwyciła mnie też Twoja hortensja, ma taki ciekawy kolor...dobrze, że wstawiłaś zdjęcia, bo miło było pospacerować po Twoim ogrodzie
PS. Co do derenia, to nie jestem znawcą, ale wydaje mi się, że puszcza nowe listki
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Madia 14:03, 27 sie 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Cześć Aniu
Bardzo udana ta kompozycja na brzozie i mam nadzieję, że szałwie przezimują, bo mają bardzo ładny odcień. Ja wciąż jestem pod wrażeniem tego 35 letniego orzecha, wygląda bardzo zgrabnie i zupełnie nie przypomina typowych orzechówNo i jeszcze ta kwitnąca czereśnia - wygląda bajecznie. Dobrze mieć w ogrodzie stare drzewa, cień jaki dają jest nieoceniony.
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Anda 14:10, 27 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Piękna szałwia, piękne rośliny
Co do zawilców jesiennych, to uważaj, bo one lubią się rozchodzić kłączami pod ziemią

Tak obserwuję ten co jesienny szał zawilcowy tu na forum i się zastanawiam, co to będzie za 5 lat, gdy zawilce zawładną rabatami
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basilikum 20:23, 27 sie 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
anna_g napisał(a)


Bardzo mi sie podoba ta kompozcja
a nie tylko oczywiscie ale nie da sie wszytkiego zacytowac. Pochwale jeszcze raz szalwie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
greg66 21:08, 27 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4556
Aniu szałwia ma fantastyczny kolor
Ja kupiłem cztery sadzonki szałwi omszałej ale one dopiero się przyjmują.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies