Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z czereśnią

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z czereśnią

anna_g 16:40, 13 sie 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
W ogrodzie zupełnie nic się nie dzieje - tylko pomidory dojrzewają no i dynie rosną. W nocy polało bardzo, kilka dni temu też, ale ciągle jeszcze widać skutki suszy. Nie bardzo można cokolwiek robić - nawet plewić nie bardzo jest co. Chwasty w trawie rosną ale przynajmniej od nich jest zielono, bo trawa mocno przesuszona w niektórych miejscach.

Wczoraj pojechałam na "objazd" szkółek i ogrodów pokazowych na trasie - Janowice-Pisarzowice
Chciałabym Wam pokazać krótką relację z każdego z nich. Więc - jeśli ktoś chciałby obejrzeć to zaczynamy od ogrodu japońskiego Ibuki w Janowicach - zapraszam:

https://www.ogrodowisko.pl/watek/594-ogrod-japonski-w-janowicach?page=3#post_9



____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Basilikum 19:43, 13 sie 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Al fajna wycieczke mialas szkoda, ze dla mnie tak daleko. Bylam w tym roku we Wroclawiu w ogrodzie japonskima ale widze na fotkach, ze ten jest inny

ta szalwia ma niesamowity kolor
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
KasiaBawaria 00:24, 16 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Jutro wpadne na wycieczke, bo dopiero dojechalam po urlopie do domu
____________________
Zapraszam na kawe
anna_g 19:43, 17 sie 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Iza cieszę się, że się podobało. U Was też super miejsca sa

Kasiu zapraszam.


Odwiedzania ciąg dalszy - tym razem ogród w Pisarzowicach - Pudełko Antoni.
Zapraszam jak ktoś ma ochotę

https://www.ogrodowisko.pl/watek/744-ogrod-japonski-w-pisarzowicach?page=2


____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anabuko1 09:30, 23 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
ale cudne widoczki.
Ten ostatni bardzo, bardzo mi się podoba
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Basilikum 17:58, 23 sie 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
No rozdzalalas sie chociaz i ja tez troche. Teraz do domu czas juz. Jak wroce to ogladne Twoje wycieczki na duzym ekranie, bo w Telefonie nie widac ibrazkow tak dobrze
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
danuta_szwajcer 18:37, 23 sie 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
A gdzie fotki aktualne z ogrodu? Zapewne wrzosy już kwitną, pokaż jak tam "patyczki"? rosną? Troche się ogród japonski zmienił od tego czasu jak byliśmy tam na spotkaniu z całą grupą Piękne zdjęcia. Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
anna_g 20:10, 23 sie 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Dzięki za odwiedziny
Cieszę się, że się relacje podobają bo... to jeszcze nie koniec
Teraz zapraszam do oglądnięcia kilku zdjęć z ogrodu Pudełek - tam gdzie rh

Nie jest to duży ogród - raczej ogródek oczywiście najpiękniejszy w okresie kwitnienia azalii i rh, ale ja byłam teraz i takie trochę spokojniejsze widoczki zostawiam

https://www.ogrodowisko.pl/watek/1875-ogrod-panstwa-pudelek-w-pisarzowicach?page=6#post_7

Teraz już te ogrody pokazowe nie robią aż takiego wrażenia jak jeszcze kilka lat temu gdzie było ogólne "och, ach, wow" ale, nie ma co się dziwić, skoro prawdę mówiąc wielu z Ogrodowiczan ma tak samo piękne, albo nawet piękniejsze ogrody przydomowe
Niemniej - wycieczka była fajna i chcę się z Wami tym podzielić, a powiem, że... to jeszcze nie koniec

____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 20:14, 23 sie 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Aniu kolejna porcja do oglądnięcia, może jeszcze któryś Ci się spodoba

Iza - miałam urlop - nigdzie nie wyjechałam więc sobie chociaż wycieczki robiłam. W końcu lato trzeba korzystać, w zimie tego nie będzie

Danusia - a nic się w tym moim ogrodzie nie dzieje, to i fotek nie ma czego robić, chociaż zrobiłam kilka ostatnio ale to znowu się okazało, że albo mi się czytnik kart zepsuł albo to gniazdo w laptopie na karty sd bo nie znajduje jej no i fotki są na karcie ale na laptop nie mogę ich przenieść
Dwie hortki zakwitły - kwiaty maleńkie bardzo ale są. Fakt muszę je obfocić może ktoś pozna czy to Pinky Winki czy Vanilka
Tą nową rabatę - już wiem, że mam do lekkiego przerobienia, bo teraz widzę co i jak urosło, a ziemia musiała być żyzna bo porosło bardzo... bardziej niż sie spodziewałam i zrobił się trochę chaos ale to na wiosnę
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Urszulla 20:52, 23 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21801
Macham to poczekamy na fotki
Mnie rwa dopadła i już żadnych ciężkich prac nie robię a kosić i tak trzeba. Jeszcze nie wszystko posadzone u mnie, chyba niektóre sadzonki zadołuję tylko w tych małych doniczkach.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies