Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z czereśnią

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z czereśnią

anna_g 20:59, 24 sie 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 21:06, 24 sie 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
A to jest roślinka, którą u mnie w ogrodzie pszczoły kochają zdecydowanie najbardziej. Zawsze jest na niej pełno bzyczków. Zawsze. Nigdy wcześniej jej nie miałam ale teraz wiem że co roku będę miała, bo na żadnej z roślin (nawet na jeżówkach, rozchodnikach czy budlei) nie ma tyle pszczół. One się dosłownie "przepychają"
Ta tajemnicza super pszczela roślinka to... bazylia (a poza tym jest cudna - rośnie i kwitnie ciągle. Czasem w kuchni wykorzystam ale ogólnie zostawiłam ją pszczółkom. Co prawda gdzieś obok niej był i tymianek i majeranek no i teraz to już jest tylko bazylia, ale czego się nie robi dla bzyczków



i dalej w stronę kulinarną

____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 21:08, 24 sie 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Mam też pytanie do Koleżanek i Kolegów którzy cokolwiek mają pojęcie o dereniu kousa. Pytam z taką dozą nieśmiałości... ale z i z takim nikłym promykiem nadziei.
Otóż - pierwszy raz - mojemu dereniowi teraz wyrastają takie "cypelki" - czy Wy wiecie co to jest? Czy ja się mogę ew. cieszyć z tych cypelków?

____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 21:18, 24 sie 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
No i to byłoby na tyle jeśli chodzi o zdjęcia. Kolejne jak kartę nową nabędę no i znajdę coś do obfocenia.

jeszcze tylko pokażę miejsce które muszę trochę inaczej ogarnąć, na mojej hostowej rabacie. Zupełnie bez sensu wygląda.

To drzewko z lewej to choina kanadyjska - nie ma tam racji bytu więc już ma ustaloną nową miejscówkę u znajomej. Obok kuklik który wyleci. Runianka z tego miejsca też wyleci - może pójdzie bardziej do przodu. Brunnera raczej też. Hosta przy płocie musi iść do przodu bo jest niska, obok hosty jest zawilec i zamierzam posadzić ich tam więcej. Są wysokie więc fajnie przy płocie się sprawdzą.Gdzieś tam są jeszcze bodziszki które też pójdą bliżej i ogólnie zrobi się miejsce Ponieważ teraz jestem na etapie zawilców (jak co roku o tej porze roku) to myślałam, żeby z przodu dać jakieś niższe też.
Albo coś innego
Za tym ogrodzeniem z kolei mieszka sąsiadka która ma 80 lat i mówi, że bardzo lubi sobie oglądać tą rabatę (bo u niej nie ma ani jednej) i bardzo się jej podoba jak to wszystko rośnie. Cieszy mnie to i nawet to mnie nakręca żeby ją upiększać.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Urszulla 07:46, 25 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Aniu, wszystko u Ciebie rośnie, to dobry znak. Za rok roślinki będziesz mogła już dzielić a za dwa to na wiele sadzonek. Do tego czasu ukształtuje Ci się pomysł na zagospodarowanie Zimą w inspiracjach posiedzisz

Sąsiada nie zazdroszczę ale jak będzie krzyczał to powiedz że maliny przechodzą na Twój teren i będzie musiał pomyśleć o wkopaniu betonowej przegrody a jak Cię urzędami czy sądem straszy to mu powiedz że super bo ma za blisko ogrodzenia maliny i będzie musiał usunąć.

Możesz jeszcze pomyśleć żeby od jego strony pod płotem odsunąć się z kwiatkami na 30cm i dać z tyłu 2 deski lub płaskie kamienie żeby tam wejść i powycinać. Jedne tuje mam odsunięte pół metra i jest ok ale tych kilka przy wejściu mam przy samej siatce i też kłoot bo trzeba mieć tą piłę z wysięgnikiem żeby to równo ciachnąć. Narazie ogarniam nożycami ręcznymi.

Mój sąsiad z którym mam normalne stosunki międzyludzkie ma ostrężyny 2m od siatki posadzone. I muszę co roku wycinać pędy przy ziemi bo mi przełażą, wiesz ta rabata przy wejściu do domu z Silver Dollarami, ona jest wąska i muszę się też męczyć.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anabuko1 08:25, 25 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23500
anna_g napisał(a)

Strasznie mi się podoba ta kompozycja doniczkowe na pniu. Wygląda świetnie.
Fajne dynki.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
KasiaBawaria 08:37, 25 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
anna_g napisał(a)
Wywołana do tablicy przez Danusię porobiłam zdjęcia. Niestety ze zgraniem był okropny kłopot i karta chyba już definitywnie się zepsuła. Muszę nową nabyć bo mam tylko jedną. Ale coś tam cyknąć się udało tego samego co zawsze

To miejsce mi się podoba jak wyszło i jak się rozrosło w tym roku.



A co to to niebieskie?

Widze sasiada macie podobnego Moj o 5 cm zywoplotu, chcial nas do sadu podac to mu tak wwycielam w tym roku zywoplot, ze patrzy na suche srodek i na jego galezie A ja mam spokoj

Ten rozchodnik to chyba Herbstfreude. Tez mam
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 08:39, 25 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
A co do hostowej rabaty- ja swoja mam obsadzona roznymi hostami, plus kuklik i paprocie. Ale tak od najwyzszych do najnizszych z przodu. Na dugiej mam hakone zielone, bergenie, biale jarzmianki i biale zawilce beda- narazie nie ma co pokazywac, ale wlasnie taka tonacje bialo-zielona mam.
____________________
Zapraszam na kawe
danuta_szwajcer 08:49, 25 sie 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
anna_g napisał(a)
Rudbekia jaką mają chyba wszyscy na świecie a za siatką maliny sąsiada, które zaczynają przełazić na moją stronę i wyrastać na tej rabacie między stipą i rozchodnikami. Niekoniecznie je tam chcę. Ale z sąsiadem niestety nie ma porozumienia. Ostatnio zrobił awanturę, że to "cholerstwo co rośnie na płocie" (wilec) dusi mu maliny i że mamy to zabrać. Płot jest nasz
Wcześniej zrobił awanturę, że tuje nasze mu przechodzą przez siatkę i mamy je przyciąć ale... uwaga on nas do ogrodu swojego nie wpuści, żeby to zrobić. Takiego mamy od lat super sąsiada Ostatnio w ogóle stwierdził, że do KOŃCA życia mamy się do niego nie odzywać Chyba powinnam zrobić awanturę o te maliny co mi przełażą no ale jak skoro mam się nie odzywać



Danusia popatrz - a to jest ta perovskia od Ciebie trochę wymieszana z lawendą. W życiu nie podejrzewałam że ona mi tak w tym roku wyrośnie taki z niej malutek był a jeszcze przez zimę połowa zginęła.



A wrzosy to u mnie dopiero takie:



Cieszę się bardzo, że tak Ci fajnie ta perowska się przyjeła i rośnie, moją znowu musze przesadzić bo jej wogole nie widać bo moje hortki pomimo mocnego cięcia rosna jak szalone i zagłuszyły i perowska i dalie. Pięknie Ci wszystko rośnie i kwitnie no i dobrze, ze Cie wywołałam do tablicy z tymi zdjęciami bo tyle u Ciebie kwiecia. Surfiniowy bukiet na pniu SUPER, przycinasz je bo nic suchych nie masz i pięknie kwitnie. Też mnie ciekawi co to tak pięknie kwitnie na niebiesko? Szałwia? Czy przetacznik taki niski? A patyczkow zdjecia jeszcze zrób Pozdrawiam i miłej niedzieli
____________________
Liliowo i kolorowo:)
anna_g 09:31, 25 sie 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
To najwyższe niebieskie to rzeczywiście szałwia - kupowałam na targu, pani przysięgała, że ona jest wieloletnia ale zobaczymy bo raczej z tego co czytam to u nas nie zimuje. Wychodzi mi na to, że to jest szałwia omączona. Ale,nawet jeśli nie zimuje to nic, kupię znowu, bo szybko się rozrasta - w tym miejscu są dwie rośliny kupowane jako małe sztuki. Kwitnie cały czas bardzo obficie i pięknym kolorkiem. Ja jestem z niej bardzo zadowolona. Obok jest też przetacznik w takim samym kolorze tylko trochę niższy. Stąd taka dość duża kępa się zrobiła.

____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies