Gdzie jesteś » Forum » Natura » Zwierzęta dzikie w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Zwierzęta dzikie w ogrodzie

Kordina 10:35, 26 mar 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Potem doszła jeszcze druga sroczka do opieki, moja miała towarzyszkę:


Nie mogę się powstrzymać, żeby jeszcze sarenki nie pokazać, tu siedzi w moim barwinku:


Ustalanie hierarchii - kto na kogo będzie patrzył z góry:



Pawica grabówka, piękna liszka grubości kciuka
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Basieksp 10:47, 26 mar 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10196
Liszka też ładna, wiem piękny motyl będzie z niej, ale ja nie lubię takich stworzonek, to znaczy nie wzięłabym jej do ręki, nie boję się myszy, pajaków, całej reszty też nie, ale liszki i pełzające robaki źle na mnie działają tak jakoś tak mam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Kordina 11:10, 26 mar 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Biegacz zielono złoty z metalicznym pancerzykiem



oczywiście zwinka - nieodłączny lokator ogrodów:



i jeszcze sroczka, tu karmienie:


a tu już po karmieniu - oczko samo leci:
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kordina 11:23, 26 mar 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Basieksp napisał(a)
Liszka też ładna, wiem piękny motyl będzie z niej, ale ja nie lubię takich stworzonek, to znaczy nie wzięłabym jej do ręki, nie boję się myszy, pajaków, całej reszty też nie, ale liszki i pełzające robaki źle na mnie działają tak jakoś tak mam


Liszka się skokoniła, ale wygląda tak nieciekawie, brązowy kokon mam go na strychu i zobaczę co się wykluje
Myślę, że lęki są nam zasiedlane w dzieciństwie, ja nigdy nie bałam się myszowatych, liszek, robali różnej maści, zaskrońców, jaszczurek, ale za to pająków - okropnie. Sama zastosowałam na sobie terapię, najpierw brałam malusieńkie pająki do ręki, jak się oswoiłam trochę większe, a potem już krzyżaki Można pokonać swój strach, jak Conan Zwycięzca polecam taką technikę do jakiegokolwiek lęku.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
AlinaP 10:41, 27 mar 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Kordina, jestem pod wrażeniem. Jakie bliskie spotkania
Sarenka w barwinku cudo!
____________________
Ala
Kordina 16:00, 27 mar 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Dziękuję Basiu i Alu teraz mam na stanie jeża bez tylnej nóżki, był wychudzony i wygłodniały, je jak szalony, a ja zastanawiam się czy przetrwa w naturze czy go po prostu trzymać i karmić?
Widzę, że również masz jeżyka w ogrodzie na wolności. U mnie jeden zdrowy zwiał z kuwety budowlanej, a ten drugi bez nóżki nie dał rady.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
AlinaP 21:18, 30 mar 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
W zeszłym roku widziałam ich kilka. Kiedy przechodził przez "jezdnię" w pobliżu domu byłam tak zaskoczona że tego nie uwieczniłam. Telefon miałam w kieszeni
____________________
Ala
Kordina 23:40, 30 mar 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
To jest dowód na istnienie światów równoległych
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kordina 22:24, 30 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Widzę, ze pomyliłam się w opisie - czarna z białym to oczywiście sroczka, ale całkiem czarna to kawka, tak z rozpędu - przepraszam.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
AlinaP 15:10, 15 cze 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811

Owad w paski.
____________________
Ala
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies