Gdzie jesteś » Forum » Natura » Zwierzęta dzikie w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Zwierzęta dzikie w ogrodzie

Elunia 06:42, 18 maj 2017


Dołączył: 08 maj 2017
Posty: 91
Sąsiedztwo lasu sprawia, że zwierzęta na działce to powszechność. Jaszczurki, żaby, lisy, ptaki no i te, które przyprawiają mnie o palpitacje serca-zaskrońce i żmije.
Zdjęć niestety nie mam bo kiedy zobaczę coś płożącego to szybciej zmykam niż te zwierzątka.
No taka ze mnie strachliwa osoba.

Zastanawiałam się dlaczego nie widać na działce albo w sąsiedztwie bytności dzików skoro nawet u nas (tzn w miejscu zamieszkania stałego -na osiedlu) przeryte są trawniki przy głównych drogach. Otóż będąc kiedyś pod czas weekendu, na dalekim spacerze w lesie widziałam jak traktor z przyczepą przywoził do lasu ogromne ilości jedzenia dla dzikiej zwierzyny (ziemniaki, marchew itp.) Dziki mając co jeść żyją sobie w lesie i nie są zmuszone do szukania jedzenia poza lasem.
____________________
EluniaDziałka pod lasem
krochka 14:31, 31 lip 2017

Dołączył: 31 lip 2017
Posty: 8
Tyle zwierzaków! Pozazdrościć. Niestety u mnie pojawia się stosunkowo niewiele dzikiej zwierzyny, głównie drobnica.
marek_2 11:49, 18 maj 2018

Dołączył: 18 maj 2018
Posty: 18
Do mnie w pewnym momencie sarny zaczęły przychodzić. Fajnie było je gościć ale zaczęły mi podgryzać warzywa więc w końcu zdecydowałem się na siatkę w okół grządek. [] zamówiłem dość wysoką siatkę i powstrzymuje skutecznie sarni apetyt na moje warzywa
Figielka 14:02, 26 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
____________________
IwonaOgródek przy lesie
umom 09:54, 28 paź 2020

Dołączył: 28 paź 2020
Posty: 5
piękne są zwierzaki najpiejniesze są bażanty
SlonecznyOgrod 20:01, 30 sty 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Sarny w ogrodzie


Sarny na mojej łące

____________________
DarciaSłoneczny Ogród
AlinaP 17:47, 25 mar 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811

____________________
Ala
Basieksp 18:50, 25 mar 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
AlinaP napisał(a)




Już się wybudził
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Kordina 10:20, 26 mar 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720

Wyjątkowa kura, która nie chciała z pozostałymi w kurniku, tylko spała na oknie nawet w lekkiej zimie. Zaglądała z wielką ciekawością do środka



Przepiękne maleństwo, matkę rozjechał samochód, była karmiona z butelki, niestety nie przeżyła, ale doświadczenie przebywania z takim cudem bezcenne. Nie cierpię myśliwych...


Swietna sroczka karmiona od małego, bardzo inteligentna, jak już podrosła zostawała na noc w ogrodzie i zawsze na powitanie z głośnym skrzekiem siadała na ramieniu lub głowie reagowała na zawołanie - sroczka!



regulacja brwi w darmowym gabinecie kosmetycznym na wolnym powietrzu
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Basieksp 10:32, 26 mar 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Kordina napisał(a)

Wyjątkowa kura, która nie chciała z pozostałymi w kurniku, tylko spała na oknie nawet w lekkiej zimie. Zaglądała z wielką ciekawością do środka



Przepiękne maleństwo, matkę rozjechał samochód, była karmiona z butelki, niestety nie przeżyła, ale doświadczenie przebywania z takim cudem bezcenne. Nie cierpię myśliwych...


Swietna sroczka karmiona od małego, bardzo inteligentna, jak już podrosła zostawała na noc w ogrodzie i zawsze na powitanie z głośnym skrzekiem siadała na ramieniu lub głowie reagowała na zawołanie - sroczka!



regulacja brwi w darmowym gabinecie kosmetycznym na wolnym powietrzu


Ale super sarenki szkoda kura świetna, no a sroczka to już całkiem mnie zauroczyła świetna relacja
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies