Gdzie jesteś » Forum » Natura » Zwierzęta dzikie w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Zwierzęta dzikie w ogrodzie

anka_ 21:16, 09 cze 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Ach, ja ja bym chciała, żeby kiedyś w moim ogrodzie zagościły jeże...

Ale mam innych gości.







____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
21:16, 10 cze 2015
Miło widzieć zajączka na żywo już z 15 lat nie widziałem / od kiedy u nas lisy grasują /
Agacia 22:36, 07 wrz 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Nie widzę lepszego wątku na ten temat, więc spróbuję tu...

Czy zające i sarny ruszają rośliny ozdobne? Np. różaneczniki, jodły i inne kloniki palmowe? Co z młodymi brzózkami?

Jeśli tak, to czy siatka ogrodzeniowa o oczku 10x30cm je powstrzyma?

Gdzieś przeczytałam, że siatkę należy wkopać w ziemię, co średnio mi się uśmiecha z kilku względów... czy jest to rzeczywiście konieczne?
____________________
~ W ogrodniczkach ~
anka_ 23:34, 07 wrz 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Nie wiem czy lubią różaneczniki i jodły, bo mam w takim miejscu, że nie mają dostępu. Ale całą resztę lubią bardzo, a brzózki to ulubienice. W menu znajdują się na pewno świerki, pigwowce, cisy, perukowce, modrzewie, sosny ... Zające bardzo też lubią trawy ozdobne, cholerstwo potrafi doły w śniegu kopać, żeby się do nich dostać. Tak myślę, że jedyną rośliną której u mnie nie ruszyły to kalina (a może po prostu nie po drodze miały). Siatka o takich oczkach nie sprawdzi się na zające. Przy niewkopanej siatce zając może podkopać i przejść dołem.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Agacia 09:07, 08 wrz 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Dzięki Anka, tak podejrzewałam... ale nadzieja umiera ostatnia I tu powstaje problem. Siatki leśne, nawet te stricte na zające, są, owszem, gęste, ale tylko do pewnej wysokości. Jak wkopię taką siatkę w ziemię to właśnie tę najgęstszą część... Bez sensu. Nie wiem więc czy warto wchodzić w koszty... Może jakąś zwykłą siatkę leśną, do tego plastikowe osłonki na drzewka?

Pytanie jak chronić rozłożyste rośliny, np. cisy właśnie. ??
____________________
~ W ogrodniczkach ~
anka_ 10:26, 08 wrz 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
No tego to ja też jeszcze nie opanowałam. Ale już niestety wiem z doświadczenia, że najpierw ogrodzenie, później ogród.

U mnie jako osłonki na drzewa (przed zającami) sprawdziła się siatka do styropianu. Taniej dużo wychodzi, niż typowe osłonki. Na ochronę przed sarnami wg. moich doświadczeń- tylko ogrodzenie.

Co do osłony iglaków, to ja wbijałam trzy, cztery pale na to siatka.
Tylko wyobraź sobie ogród, z tak zabezpieczonymi roślinami. Wygląda jak skład budowlany. I jak się cieszyć z cudownej kory niektórych drzew, czy wiosennych przyrostów iglaków jak tego nie widać...

Teraz doszłam do wniosku, że jak chcę się kiedyś cieszyć ogrodem to muszę ogrodzić teren. I żałuję, że tak późno.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Agacia 22:46, 08 wrz 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Zdecydowałam się na ogrodzenie z siatki leśnej o wys. 160cm, do 80cm druty co 5cm, pionowe co 15cm. Pożyjemy, zobaczymy...
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Dominika11 15:20, 06 paź 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
a to goście u nas



____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Elzee34 23:50, 05 lis 2015

Dołączył: 31 paź 2015
Posty: 14
DO mojego ogrodu, też czasem zaglądają zające . kiedys widziałam też jeża.
bogumila 15:39, 06 lis 2015


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
...to już stałe,codzienne odwiedziny.Sprawdza,czy w koszyczkach są orzechy...
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies