Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik mimo woli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik mimo woli

Mala_Mi 23:33, 20 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Na koniec wkleję ostatnio upolowane ptaszyska w ogrodzie. Oczywiście upolowane aparatem.... W moje okno wpadały cały czas i nawet niektóre sie zabiły, wiec nakleiłam na szybach naklejki jak na autostradzie.... Każdy się dziwi co to, ale najważniejsze, że od roku, żaden już ptaszek nie próbował wpaść do mnie przez szybkę...


A teraz ptaszki żywe z ogrodu:
Sikorki

Sikorkowe drzewo



Kwiczoł...siedzi tu już od kilku dni i wygląda, że odleci jak już wszystkie czerwone bubki zje. Mąż się śmieje, że najadł się sfermentowanych owocków, wiec siedzi pijany....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
marzena 23:42, 20 sty 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
asc napisał(a)
Na koniec wkleję ostatnio upolowane ptaszyska w ogrodzie. Oczywiście upolowane aparatem.... W moje okno wpadały cały czas i nawet niektóre sie zabiły, wiec nakleiłam na szybach naklejki jak na autostradzie.... Każdy się dziwi co to, ale najważniejsze, że od roku, żaden już ptaszek nie próbował wpaść do mnie przez szybkę...



Ania, bardzo dobry pomysł miałaś z tymi naklejkami ptaków drapieżnych
____________________
marzena O....!
Mala_Mi 23:51, 20 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ryszardzie, dziękuję Ci za inspiracje. Już wiem co zrobię z moimi tawułami, miałam je wyrzucić (szkoda) / przesadzić(ale gdzie). Problem rozwiązany.....będę je cięła tak jak Ty w kulki. Do tej pory je tylko przycinałam, ale i tak rosły za duże jak na wybrane dla nich miejsce. Latem i tak są nieszczególne, tylko wiosną przyrosty, a jesienią przebarwienia liści... Czy mógłbyś rzucić okiem czy te się nadają do cięcia?
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
GabiK 00:09, 21 sty 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Aniu, ale u Ciebie ładnie pośniegowane, jak cukrem pudrem (tak mówi moja córeczka).
Ja miałam dzisiaj wolne, chciałam coś popstrykać, a tu chlapa.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
agniecha973 00:18, 21 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Witaj Aniu. Bardzo miło się Ciebie czyta. Masz piękny ogród, a rośliny rzeczywiście od tego gadania Ci rosną . Muszę spróbować na wiosnę u siebie. Piękne wrzosy, klony, róże...
Mój ogród niestety należy do tych zaniedbanych, ale będę odrestaurowywać. Jak wypięknieje zapraszam w odwiedziny.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Mala_Mi 00:24, 21 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kobieto....do prezentacji wybiera się to co najładniejsze... i tak się kadruje by było pieknie
U mnie też dużo miejsc zaniedbanych... Nie wszytko na raz... Najważniejsze przed chałupą i pod oknami. Poza tym ja lubię taki artystyczny nieład... Zajrzę i do Ciebie....ale jak na razie czytam tu i ówdzie po troszeczku, czyli początek i koniec. I jak będę gadać tyle na Ogrodowisku, to mi braknie czasu na gadanie w ogrodzie...
Miło, ze wpdłaś do mnie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Sebek 00:24, 21 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Rzeczywiście bajkowe fotki - ale i historia super
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
agniecha973 00:26, 21 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
asc napisał(a)
Kobieto....do prezentacji wybiera się to co najładniejsze... i tak się kadruje by było pieknie
U mnie też dużo miejsc zaniedbanych... Nie wszytko na raz... Najważniejsze przed chałupą i pod oknami. Poza tym ja lubię taki artystyczny nieład... Zajrzę i do Ciebie....ale jak na razie czytam tu i ówdzie po troszeczku, czyli początek i koniec. I jak będę gadać tyle na Ogrodowisku, to mi braknie czasu na gadanie w ogrodzie...
Miło, ze wpdłaś do mnie


Jak jest z czego wybierać...
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Bogdzia 07:36, 21 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Zdjęcia okna i ptaków fajne.Coś w tym stwierdzeniu Twojego M jest ,pewnie nie opuści tego krzaka dokąd nie zje przynajmniej większości owocków. A sfermentowane mogą i byc. Dobry pomysł z tymi naklejkami. Ale jaki Ty piękny widok masz z tego okna , no bardzo ładny.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
badara 09:24, 21 sty 2012


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
Aniu,czy te naklejki zrobilaś sama ? ja też o takich myslałam,czy one są skuteczne ? ,bo ciągle ptaki wpadają na szyby,kiedyś zginął jeden ptaszek z pary,pochowałam go ,biedaka,a ten drugi dwa dni go nawoływał.
Widok za oknem bajkowy
____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies